IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #221  
Стар 29th November 2009, 14:37
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Брей, аз какъв съм лаик - док така ме натиска по корема миналия път, ама аз отде да знам, че не е редно. От периода след това помня само болката в ребрата.

Apo, каквото и да е било, мина И пак ми звучи по-добре от секцио. Хората са направили каквото са могли, а ти не знам как и толкова самообладание си запазила. Текнат ли ми нЕкви води, веднага ще бягам аз към болницата, да не взема да родя по пътя. Това с разкритието явно си е физиология - нищо не си могла да направиш. Аз чак сега чета някои неща, които при предишното раждане хич не съм знаела Къде ти ще мисля колко и как да напъвам (даже и не знаех, че не трябвало силно, да не се сцепя нещо ) Много е сладурско това веднага да ти дадат бебето

Ти звучиш добре, не се оплакваш от дискомфорт от епизиотомията, пък и даваш ли си да мислиш за това

Оф, на мен пък в четвъртък на ехото ми видяха контракции. Не са ми болезнени за сега, но са доста чести В петък пак си яхнах велото, но към 10-тата минута спрях и мисля засега да го поотложа, че после голям дискомфорт имах. Ще видя на следващия преглед док какво ще каже.

Ей, мацки, аз мисля второто да го изстрелям като тапа Ама то от "мисля" до реалността... пропаст голяма
Отговори с цитат
  #222  
Стар 29th November 2009, 15:55
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK

Ти звучиш добре, не се оплакваш от дискомфорт от епизиотомията, пък и даваш ли си да мислиш за това
Мислех да я премълча тази част, ама щом настояваш.... зверски ме боли вече седми ден не мога да си седна на задните части. А в позата, в която мога да седна, ме боли гръбнака от това безразборно дупчене, ама майната му, нали мина... и аз не знам как запазих самообладание, всъщност нали си бях решила, че в неделя ще раждам, затова отложих тръгването веднага към болницата да е жив и здрав гугъл, нали все с него се консултирам, та ако водите са бистри и розовеещи, можело и до 48 часа да си текат без да е фатално, плюс това непрекъснато се обновявало количеството... абе можех спокойно чак следващата вечер да отида
Значи номера с напъването... на мен епидуралната ми отне болката от самите контракции, останаха само болката и чувството, че ще ми се пръсне д-то , но определено ми позволи да се концентрирам и да слушам много внимателно, за съжаление от страх да не ме натисне някой, макар да се дръпнаха и двете акушерки от корема ми, пак си действах както аз си знам, иначе сигурно щях да се размина без епизиотомия и разкъсвания. Та акушерката ми каза, че когато главата излезе донякъде, ще ми каже да спре да натискам, за да се прибере обратно. И така два- три пъти. По този начин отвора се разширява постепенно и не че пак не може да се разкъса, ама вероятността е много по- малка. Да, обаче ай ся ти спри да натискаш в един такъв момент, когато цялото ти тяло инстинктивно натиска... на мен поне ми беше невъзможно...
А ти да се спреш с туй вело да не стане някоя бела, по- добре прави разходки бавно, знам какво е да спреш да правиш каквото и да е, мен накрая вече ме смазваше тоя живот като търтей
Отговори с цитат
  #223  
Стар 29th November 2009, 16:13
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Много познато чувство,два месеце не си сядах на Д-то а само настрани...
Апо,аз се миех със смрадлика за да ми олекне ...но май нямаше голям ефект...стъпвах сякаш имах буре между краката..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #224  
Стар 29th November 2009, 16:50
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Мислех да я премълча тази част, ама щом настояваш.... зверски ме боли вече седми ден не мога да си седна на задните части. ...
Ох, хем ми стана смешно, хем сълзи ми напират И аз като Thomi настрани посядвах 'щото всеки за бебето пита, пък на майката какво и е... Някои жени даже легени пълнят с отвара от смрадлика ('тетра', ти май беше от Старозагорско ) и сядат вътре. Аз поне 1 месец по няколко пъти на ден се поливах, а сутрин и вечер пръсках спрей бивацин. Един път се погледнах в огледалото и ревнах с глас (не от шевовоете, просто май рано погледнах)
Сега ми е смешно. Хубавото е, че минава, събира се , стяга се и пак си си същата, че и по-добре понякога, ако шев и кройка са добри (мен малко ме плаши един разказ на Thomi за нейното раждане )

Аз сега чета доста повече за самото раждане, въпреки че не очаквам като дойде момента да си спомня нещо. Тук вървят някакви протести и има доста разкази на жени, отказали всякаква намеса, която на мен ми се е струвала нормална. Някои неща са малко преувеличени, за други са прави - всеки се моли да попадне на хора. То нали и затова ще плащам...

Още 1 седмица и ще се почувстваш доста по-добре. Иска си време да позарастне, да се посъбере
Отговори с цитат
  #225  
Стар 29th November 2009, 16:56
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Ох, Апо, пак се сетих нещо Взехте ли стволови клетки или се отказа?
Отговори с цитат
  #226  
Стар 29th November 2009, 17:08
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

aniK аз като раждах третия път разбрах какво значение има техниката на дишане, така де правилното дишане. Щото преди изобщо спирах да дишам по време на контракция.
Ако може и таткото да е при теб и да те масажира още по добре.
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #227  
Стар 29th November 2009, 17:11
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
има доста разкази на жени, отказали всякаква намеса, която на мен ми се е струвала нормална.
Аз също исках да се възползвамот епидурална упойка и всичкэ уж беше уговорено, но първо, чесмяната на моя доктор свърши и ме поеха други, след това трета смяна дойде.... трябваше да съм постигнала поне 4 см разкритие, аз след денонощие и половина бях все още на 2.5 см... Когато решиха, че не мога да раждам трети ден - било рисково за бебо предимно - увеличиха ми почти двойно капките окситоцин в системите и след точно час мятане като одрано животно разкритието ми вече било 8 см - твърде късно, зада бъдепоставена такава упойка. И така си ме отрязаха...Та исках да кажа, че понякога се случва така, че това, което сме искали да направим, не винаги е осъществимо... при цялото ми желание да родя по-лесно от първия път, тц...не ми било писано и това е...
Отговори с цитат
  #228  
Стар 29th November 2009, 19:55
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ей това с минимум 4 см също не ми е ясно- ето, на мен ми я сложиха на 1,5см.
Ани, на мен както всичко ми тръгна не както трябва, така и със стволовите клетки- нали много се канехме и за нас и за донорска банка, че накрая нито едното- оказа се че не може да се извлече достатъчно количество- нещо, което много рядко се случва, ама ето на, нищо не стана.
За "стандартните" процедури, аз преди това подписах, че съм съгласна на всичко по съвет на доктора ми, но предварително се бяхме разбрали на какво съм и на какво не съм съгласна. Искаше да направим така, за да може да реагира, ако нещо се обърка, иначе за всяко нещо ме питаше преди това.
Раде, на мен през цялото време акушерките за дишането ми повтаряха- бавно и дълбоко вдишване през носа и бързо издишване на няколко пъти- чудеса върши, аз наистина не мога да кажа, че контракциите ме боляха кой знае колко.
Отговори с цитат
  #229  
Стар 29th November 2009, 20:39
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

Да точно това исках да кажа на aniK ,техниката на дишане е много важна. По време на контракция трябва да се диша правилно и това много помага.
Апо едно голямо браво на твоите акушерки.
И на мен акушерката през цялото време ми показваше и дишаше с мен.
Дано акушерки като твоите има навсякъде в българските болници.
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #230  
Стар 29th November 2009, 23:08
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Тц, тц, няма такива акушерки Чета и ще се упражнявам. То не се знае накрая какво ще стане, но да имам поне теоритична подготовка.

Apo, като имаш доверие на лекаря си, ще му съдействаш. Аз от тези разкази за протеста на родилки в Сф малко се и възмутих - хем отиват в болница и лекар да им помогне, ама само ако стане нещо. Обаче лекарите се застраховат - ако с нея или бебечето не дай Боже се случи нещо, тях ще ги разкатаят Абе и двете страни са прави за себе си. За стволовите клетки и аз се двоумя, то е нЕкъв бошлаф все още в БГ
Епидурална наистина се слага уж при 4см, обаче аз не мисля, че изобщо съм имала разкритие, когато на мен ми я сложиха, з'то си беше силно предизвикано. Моя приятелка пък роди преди 4 месеца и на 7см са и сложили. Тя е доволна, з'то въпреки че контракциите и не са били много болезнени и въпреки това разкритие, после още 6-7 часа са минали до раждането (първескиня). Влеят ли окситоцина и други гадости да засилят контракциите, без епидурала сигурно е нетърпимо.

rade, радвам се, че и тук се включи! Не се сещам от Мамопластика, а и не знаех, че бебчето ти е толкова малко - ти кърмиш ли го още?

Абе много съм зле - уж съм раждала, а не знаех, че след контракциите идват естествени напъни, не знаех и че след бебето пак напъваш да излезе плацентата - честно, голям идиот се оказах Може би е добре, че не съм знаела нищо - всичко, което ми правеха ми се струваше супер правилно и нормално. Сега започвам да осмислям някои неща и май не е добре
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинабременнимайки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:23.