IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd February 2008, 21:55
greenroom greenroom не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 2
По подразбиране Пластична операция на белег във Варна

Здравейте, предполагам темата е 'дъвкана' много пъти , но съм нов във форума и не успях да се ориентирам дали не я има вече някъде.. Та - от края на лятото , август си причиних белег на главата , по-точно челото и темето отгоре . белегът е голям.. поради невъзможност да се залепи , което ми обясниха в спешното отделени ми я зашиха с 8 шева.. махнаха конците и започнах мазане с прословутия контратубекс (който не става за нищо) ест. белегът си остана. Бихте ли ми дали съвет кой метод би бил най-успешен за премахването , чрез лазер , операция или .. !? както и евентуално специалист от Варна за който има добри отзиви , за цени предполагам идея си нямате, ако имате споделете (белегът е порязано, дълго около 10 см. като 'черта' ) . Благодаря предварително !
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th February 2008, 00:18
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

А има ли напречни чертички от шевовете?
Във всички случаи белегът е много пресен, с времето ще избелее. Операцията точно в тази зона (чело) няма да е особено полезна. Според мен най-доброто е да се въоръжиш с търпение. Съжалявам, че те разочаровам. Няма метод, който като с гума да изтрие белег, може само да го направи по-малко видим - а в случая това не е съвсем реално.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th February 2008, 18:42
greenroom greenroom не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Здравей,
белегът няма напречни чертички от шевовете, нито точки, дупчици или други следи от интервенциите. Първоначално ми го зашиха в спешното, аз питах дали неможе да се залепи понеже е на видимо място и т.н. казаха ми че било голямо, кървяло, неможело не било тяхна работа и т.н. и т.н.- зашиха го как си знаят. На другия ден отидох до торакс-а в София да се консултирам, лекарят ми каза че макар и да е трябвало да се направи козметичен шев било горе-долу добре , че ще се оправи ако се мажа с някой от препоръчваните мазила за белези. след 2 дни ми махна конците да не си личи нищо от тях и наистина не останаха следи. Долните 3см. да кажем от белега са почти избелели, но в горние около 5 се получи негативен релеф навътре с ръб , т.е. - \/ на темето като от удар, понеже кожата е придърпана на мястото на срастване. идеята ми е дали това поне може да се оправи, това на челото по-малко ме притеснява. Благодаря за отговора
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th February 2008, 22:46
mcontract mcontract не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте,понякога влизам в този форум,но сега се регистрирах за да ви кажа скромното си мнение.Противно на всички, който вярват- качеството на образувания белег зависи по малко от приложената хирургическа техника по времето на травмата, отколкото от следните три основни фактора:видът на раната,разположението на раната по т.н.RSTL (линии на отпуснато кожно напрежение),размера на раната.Мога да ви дам за пример рани в областта на шията разположени вертикално (надлъжно) при които въпреки перфектното зашиване се получават много по лоши белези отколкото по лошо зашитите рани разположени хоризонтално(напречно) по остта на шията.Погледнете около себе си колко хора има оперирани от "гуша" с напречен разрез и ще видите, че белезите са почти незабележими.Това е пример за т.н.RSTL линии, които на шията са разположени напречно.
Видът на раната, дали ръбовете са били размачкани или травмирани, дълбочината на травмата също има значение.
Разбира се, колкото е по-малка раната толкова белега ще бъде по-добър.
При вашия случай-на челото RSTL линиите са разположени също напречно.Ако белегът не е разположен успоредно на тези линии, зависи и от размера на белега, както казах по горе резултата няма да бъде добър.При такива случаи се налага хирургическа ревизия на белега.
Дано съм ви бил поне малко полезен.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПластичнаоперациянабелегвъвВарна
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:13.