IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 20th February 2011, 21:46
Pav1ova Pav1ova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Sofia
Мнения: 26
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от POPCORN
хора някой, които скоро е ходил в Анаста , може ли да сподели горе долу какво мисли ?
Аз ходих през декември. И съответно изчетох цялата информатия в интернет относно Анаста...
Хубаво е, че ваксината е помогнала на много хора, но като цяло този метод на лечение звучи като научна фантастика, защото както изследването на кръв, така и самата ваксина, се предлагат само в тази лаборатория. До колкото разбрах, в "Национален център по заразни и паразитни болести", както и в други заведения, могат да диагностицират въпросната инфекция само по взет секрет! Извън БГ този т.нар стафилолизинов титър не е известен. Изобщо, всичко е твърде съмнително. Във форумите, които изчетох, хора споделят, че на всеки му казват различни референтни стойности (по телефона), като в същото време докторката подпитва за симптомите, за да "прецени" какъв резултат да даде. Естествено, това са само догадки и предположения.

Когато се обадих за моя резултат от изследването, ми казаха, че имам 2, от референтна 0408 (каквото и да означава това), питаха ме какви симптоми имам и веднага ми предложиха да започна лечение. А аз нямам абсолютно никакви оплаквания освен акнето, което вече ми мина... Така че спокойно мога да твърдя, че са ме излъгали! Както и много други освен мен!

Не се вманиачавайте, че имате такава инфекция. А ако все пак решите да ходите в Анаста, не им вярвайте на 100% - има и други лаборатории.
От друга страна, за тези които действително страдат от инфекцията, ваксината може и да е правилното решение....

Дано мнението ми да е полезно!
Отговори с цитат
  #62  
Стар 20th February 2011, 23:03
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Те и на мен 2 ми казаха и ме питаха за симптомите
А тогава имах само черни точки.е има вярвам и повече не бих стъпила там!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #63  
Стар 20th February 2011, 23:04
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Поправка Не им вярвамИзпуснала съм Н
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #64  
Стар 2nd February 2013, 02:17
jimbo79 jimbo79 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 12
По подразбиране Не Ми Помогна АНАСТА!!!

Здравейте на всички, стигнах до там, че вече съм отчаян. На 33 години съм. Всичко почна 2009. Появи се няква пъпчица мъничка, гнойна на тила в окосмената част. Не обърнах внимание. И това доведе до фатални усложнения. До 2011 от време на време изкачаха по 2-3 мънички гнойни пъпки, но този път по цялата глава. Юли месец 2012 цялата ми беше като в една огромна рана. С 1000ди малки гнойни пъпчици една до друга. Нещастниците ми се присмиваха и хилиха, сочиха с пръст и викаха какво е това. А аз им казвах, че съм се ударил някъде. Не издържах и отидох на дерматолог. Фаталната диагноза - стафилококова инфекция. Започна лечение само с мазила. Октенисепт, джинджира, бактробан, и още едно дето му забравих името, пак няква маз беше, ама тя трябвало да се ползва само 10 дена иначе, тея гадини развиват резистентност и това не ги събаря. Така минаха август, септеври, октомври, и резулататът - 1000 евра на вятъра. Ноември лекуващата лекарка реши да ми направи анаста и то защото аз й казах, иначе тя търсеше някви други алтернативи. Вика добре, 5 инжекции да се направят, направи и схема. Ама в моя умрял град пълен само с отпадък и накадърни мътрви души от 5 болници и 2 частни клиники, нямаше кой да ми направи, по-точно бие, ваксината. Накрая с 1000000 премеждия, една бабичка видно вече в пенсия, ама на някой някоя, в частна болница, каза, аз съм слагала, ок навих се, сложи ги болката беше .... неописуема. Обаче един ден отивам и една млада, дето трябваше да й обяснявам, че 0,7% са 7 деления на кухата пача, пак на някой някоя дрисла. Нищо не почувствах при тази инжекция, даже не разбрах сложи ли я или не. Ами май не кухата патка заспала, Минаха инжекциите, и отивам при лекарката, гледа аа Ок си, няма да правим РЕВАКСИНАЦИЯ с АНАСТА. Стори ми се странно. Ок, вика продължавай с Октенисепт и джинджира. Ок ама аз не съм спечелил от тото, От къде още 10000 евра да извадя? Спрях ги напълно заради немотия. 18 Януари 2013 събуждам се с една малка пъпчица. Откачих, отивам веднага при лекуващата, а няма нищо вика. Викам е как? Ако нямаше нищо, нямаше нищо да излиза. А слабо е, вика. 26 Януари 2013 - 3 пъпчици. Пак отивам взе посявка, резултатът - няма щам. 2 февруари 2013 главата ми е пламнала, посявка - силно развиващ се щам на стафилококова инфекция. И какво правим? Назначи ми лечение с хапченца против акне, пак праскалките, и няква маска. И това ако не помогне, не знам. Вече се видях в чудо. Остава и това да е нелечимо и направо срам и позор за уж напредналата медицина. Бахти и късмета.... Примемам всякакви идеи и предложения. Варианти, алттернативи, суперлативи. А да спомена, лекуващата на няколко пъти ме пита, каква ти е кръвната захар, но нито един път не ми назначи! Само като ходих да си вадя, ОТНОВО направление, тогава сестрата, добре, че ми е позната и как няма през ден съм в шибаните болници, като 2ри роден дом са ми, ми написа направление за кръв по точно за кръвна захар. Беше нормална. Казвам беше защото в момента кипя и вря и е 2:11 през ноща и сън не ме хваща. Възможно ли е да подхождаш с такова небрежение към проблемите на пациентите? За какво полагат тая Хипократова клетва, като после стават едни търговци? ... без коментар. Тематавиждам е стара, но ... на кого да кажа, че да ми обърне внимание.... И последно освен, чай от коприва, мед и орехи, какво още да я засиля тая имунна сиситема, че от тея всекидневни ядове и стресове, май вече е мит имунната система? Благодаря искренно на отзовалите се. И някой преборил ли ги е тея стафилококови инфекции? Или е само легенда битката с тях?
Отговори с цитат
  #65  
Стар 5th February 2013, 21:28
arduina arduina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 1
По подразбиране

Здравей. Имам подобен проблем, малко по-лек засега. Четох че през зимата и лятото се изострят кожните заболявания. Търсих резултати и на английски и излизат доста, но колко са верни не знам. Един беше писал, че забелязал че му минават пъпките когато плува в басейн с хлорирана вода и решил да си ги маже се белина, пише че му помага но ми се вижда доста силно. Друг пише че заради някакво заболяване пил дълго време тетрациклин и му се изчистила главата. Сега ходя по доктори, последно ми казаха че имам себорея и инфекция и мажа с антибиотик. Не знам
Отговори с цитат
  #66  
Стар 22nd February 2013, 01:12
jimbo79 jimbo79 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 12
По подразбиране

Благодаря Ви за отговрът arduina. Този Тетрациклин ми го изписаха също, но на маз. Резултатът ... Явно нещата са ясни лепнал съм си още една нелечима болест ... Все пак надеждата умира последна
Отговори с цитат
  #67  
Стар 22nd February 2013, 13:47
Аватара на just_dream_gil
just_dream_gil just_dream_gil не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 1
По подразбиране

Здравей,
преди години имах същият кожен проблем. помогна ми крем "Надикса" няколко месеца и Акне аут(червеното). Надявам се да ти е от полза тази инфо, аз ходих по мъките половин година и бях изпаднала в голяма депресия.Успех!
Отговори с цитат
  #68  
Стар 19th March 2013, 13:16
enjoy enjoy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 1
По подразбиране Ауреус

Здравейте! Пиша тук понеже наистина не знам какво друго да направя На 26 съм и от много години имам невродермит отзад на тила. Изразява се в изсъхване на кожата, залющване и сърбеж. Преди около две години подобно нещо се появи и в областта на слабините, а от месец т. нар. фоликулит по дупето и гърба. Всяка година съм ходила при различни дерматолози, но никой не ми беше правил микробиологични изследвания. През октомври 2012 за пръв път ми назначиха такива и се оказа, че имам Стафилокок Ауреус МССА. Пих какви ли не антибиотици и съм се мазала с какво ли не, но резултат-никакъв! Последното, което ми остава е тази АНАСТА ваксина и не знам дали да пробвам понеже чета всякакви мнения за нея Моля ако някой е с Ауреус, който се изразява в екземи и фоликулит да пише! Благодаря
Отговори с цитат
  #69  
Стар 26th March 2013, 13:50
jimbo79 jimbo79 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 12
По подразбиране

Благодаря Ви just_dream_gil, днеска съм на контролен преглед... файда - 0, не знам вече какво да предприемам... бати и живота майни умрял
Отговори с цитат
  #70  
Стар 29th April 2013, 20:39
jimbo79 jimbo79 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 12
По подразбиране

месец по-късно нещата не се оправят.... даже по зле става постоянно пръскам с оня октенисепт , джинджира и мажа с някаква помия тетрациклин. Абсолютна шибана нула. Няма никаква файда. не знам препоръчайте някой специалист МНОГО МОЛЯ. И без това вече фалирах поне да има няква файда, че и приятелката ми ме заряза и шибания ми живот стана няква помия.


ИЗВИНЯВАМ се, за тона, просто не издържам вече...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Стафилококоваинфекция
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:13.