IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1181  
Стар 9th February 2014, 14:46
Аватара на eliii
eliii eliii не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2012
Мнения: 688
По подразбиране

Не съм искала да подвеждам,но на мен наистина така ми предадоха...И бяха доста убедителни при това..Какво са слушали и какво е станало,нз...???
Отговори с цитат
  #1182  
Стар 9th February 2014, 15:01
Аватара на eliii
eliii eliii не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2012
Мнения: 688
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tttittti29 Виж мнението
Аз бях на срещата. Ели, не знам кой ви каза това, но аз не чух подобно нещо. Таксата за включване в процеса е 150Е, като после, като спечелим ще им дължим още 10% и тези 150 ще се приспаднат от там...и не видях залата да се изнася. Що ги пишете тия неща наистина не знам!
Едва ли някой ще се запише.Поредната лъжа,за точене на пари от потърпевшите..Тая зала дето са я наели в Експото,едва ли им се пръскат пари ей така навятъра
Отговори с цитат
  #1183  
Стар 9th February 2014, 15:31
cinderella05 cinderella05 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 5
По подразбиране

и аз бях на срещата!Помолих адвоката да ми изпрати договора да го прочета преди това!ако някой се интересува да ми пише,ще го препратя на имейл.
явно всички са разбрали хронорарите по различен начин,но в договора ще ги пише.

Залата не се е изнесла,даже много хора бяха готови да подпишат договора още там!
Моето мнение е че трябва да си търсим правата и да изложим исканията си!
Ние българките сме силни жени!Защо да оставаме прецакани?Щом са започнали да обезщитяват жени в Англия,и ние ще искаме същото!
Отговори с цитат
  #1184  
Стар 9th February 2014, 15:47
Аватара на eliii
eliii eliii не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2012
Мнения: 688
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cinderella05 Виж мнението
и аз бях на срещата!Помолих адвоката да ми изпрати договора да го прочета преди това!ако някой се интересува да ми пише,ще го препратя на имейл.
явно всички са разбрали хронорарите по различен начин,но в договора ще ги пише.

Залата не се е изнесла,даже много хора бяха готови да подпишат договора още там!
Моето мнение е че трябва да си търсим правата и да изложим исканията си!
Ние българките сме силни жени!Защо да оставаме прецакани?Щом са започнали да обезщитяват жени в Англия,и ние ще искаме същото!
Препрати ми договора ,моле те... ell2@mail.bg Може и да са ме подвели,нз
Отговори с цитат
  #1185  
Стар 9th February 2014, 15:57
cinderella05 cinderella05 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 5
По подразбиране

разбира се,веднага след като го получа.
Предполагам утре ще ми го изпрати
Отговори с цитат
  #1186  
Стар 9th February 2014, 17:00
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Момичета, бях на 3-тия ред, слушах внимателно и зададох въпроси за неяснотите. Залата не се е изнесла – напротив, повечето хора останаха до края. Напуснаха няколко след първия час, защото е възможно да са имали ангажименти. Утре и аз ще им се обадя за договора, но да ви споделя накратко информацията от срещата, която мисля, че е точна.
Във Франция са се водили 2 дела - едното е наказателно срещу собствениците на фримата PIP, които са физически лица и не е сигурно с какви средства разполагат, за да обезщетят пациентките, които ще спечелят делата. Имало някаква идея фернската държава да създаде фонд, от който да се обезщетят тези пациентки, но това е само идея. Иначе обезщетенията, които са спечелени в тези дела са доста високи 5000Е и нагоре. Обаче дали и кога ще се получат е Божа работа.
Вторият по-сигурен според адвокатите вариант е дело срещу фирмата по стандартизация TÜV. Тя е международна и доста силна, т.е. може да си изплаща обезщетения. През Ноември минлата година е спечелено дело, в което се доказва, че TÜV е виновна за стандартизирането на тези импланти и е отсъдена провизия за всяка една пациентка в размер на 3000Е и нагоре (спред нанесените и вреди). Провизията не е реално обезщетение, защото ако TÜV обжалва и отмени решението на съда, ще си върне тези пари.
Адвокатите разчитат, че вече едно дело е спечелено и ако започнат дело при същите усовия и изисквания, вероятността то да бъде успешно е голяма.
Хонорарът им е: 150Е първоначално (в тази сума е вкл.и 25Е такса за френския съд). Още 150Е при започване на делото (? Не съм 100% сигурна дали точно тогава) и накрая при спечелено дело – 25% от обезщетението (не от провизия, а реално обезщетение). Мисля, че казаха, че от тези 25% ще приспаднат първоначално внесените 300Е. Тези 300Е (600лв) ги искат в самото начало – записването става с лична карта и копое от документи, удостоверяващ че си имал или все още имаш такива импланти (паспорт, епикриза...)
Какво мисля аз – тярбва да проверим този френски двокат да не е някой шарлатанин, защото 1000 от нас да се включат с по 300Е – това са си 300 000Е без да прави нищо. Някой ако има възможност да направи това, ще е супер. Не ми се е запазило съобщението в телефона, в което си записах името му – ще помоля някой да го напише, ако го е запазил.
Мисля, че е това в общи линии.
Не съм влизала във форума от година сигурно, забравила съм имена на доктори, размери и марки на импланти (изтрих харддиска ), но ще си припомня всичко и мисля да си гоня правата аз Особено ако руптурата ми донесе и други негативи нататък...
Отговори с цитат
  #1187  
Стар 9th February 2014, 19:47
tttittti29 tttittti29 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 105
По подразбиране

Да, точно така!
Само за хонорара, сигурна съм, че ние плащаме само тези 150 Е сега. Друго няма да плащаме. Аз после специално питах, защото съм теглила кредит да си ги сложа тези цици и финансово не съм цъфнала. Всички проценти нататък се приспадат от спечелената сума т.е. Рискуваме тези 150 Е.
Да ви кажа това дело е толкова голямо - аз го следя във френските медии почти от началото и съм решила да се включа. Трябва да си потърсим правата най накрая!
__________________
395 CC PIP
Отговори с цитат
  #1188  
Стар 9th February 2014, 20:17
Аватара на tyning
tyning tyning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 563
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tttittti29 Виж мнението
Да, точно така!
Само за хонорара, сигурна съм, че ние плащаме само тези 150 Е сега. Друго няма да плащаме. Аз после специално питах, защото съм теглила кредит да си ги сложа тези цици и финансово не съм цъфнала. Всички проценти нататък се приспадат от спечелената сума т.е. Рискуваме тези 150 Е.
Да ви кажа това дело е толкова голямо - аз го следя във френските медии почти от началото и съм решила да се включа. Трябва да си потърсим правата най накрая!
Бъдете твърди и настоятелни момичета , къде ли не сте ги дали дали тези 150 евро ,щом може в другите държави да ги обещетяват , защо не и тук ...?!?!?
Отговори с цитат
  #1189  
Стар 10th February 2014, 08:11
cinderella05 cinderella05 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 5
По подразбиране

Аз напълно потвърждавам това което каза aniK
Залата беше пълна,възможно е на задните редове да не са разбрали правилно,но аз също седях отпред и aniK е права за всичко!
Отговори с цитат
  #1190  
Стар 10th February 2014, 11:52
petiarad petiarad не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: България..вече
Мнения: 559
По подразбиране

Здравейте! И аз съм една от пострадалите. Тъй като бях болна ,а и не ми се биеха 500км. не успях да присъствам. Кажете ми моля ви подробности за това дело. Защо не им предложихте на тези адвокати след като си получим обезщетенията , да ни удържат разноските по делото? Тоест да получим по-малко пари./ако въобще стане/ Моля ви да ми пратите и на мен този договор да го видя.Имейлът ми е : petiarad@abv.bg
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Скандалдефектнифренскиимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:48.