IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Общи приказки


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 10th October 2006, 11:57
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране "Пробудете се" & "Стражева кула"

Днес дойдоха две момичета видимо на моята възраст и започнаха да ми говорят/изглежда не са били чисти българки защото имаха проблеми с правоговора/ за това в какво вярвам, в какво трябва да вярвам и такива неща свързани с вярата ми и Бог. Тъй като съм добър човек по душа и необичам да разигравам сцени и прочие ги оставих да ми говорят, след което ми подадоха две списания наречени: "Пробудете се!" & "Стражева кула" първо ги прелистих на бързо и видях, че отзад на гърба на едното има сложен сайт www.watchtower.org . Приех списанията/които всъщност са безплатни/ и пожелах лек ден на госпожиците, но след като влязох вкъщи и започнах по-обстойно да разглеждам списанията тъй като облеклото и тематиката на разговора ни породи в мен съмнения за секта. Та след обстойно разглеждане видях следното каре;
Цитирай:
Първоначално написано от Пробудете се!
Искате ли да научите повече информация?Пишете до Свидетелите на Йехова на най-подходящия от посочените адреси: /следват адреси в няколко държави включително България/
Една бърза справка с google става ясно, че това е именно секта:
Цитирай:
Първоначално написано от religia.hit.bg
Свидетели на Йехова

Името на тази секта идва от основната идея, която тя проповядва – това е , че Бог има едно име и то е Йехова, но в Новия завет неправилно е наричан Иисус Христос, затова това име трябва да се смени на Йехова.
Основател на сектата е Чарлз Тейз Ръсел /1852-1916/, който е родом от Питсбърг, щата Пенсилвания /САЩ/. Той публикува книгата “Трите свята или планът за спасение”, в която убеждава, че Божият син е вече на земята, но е невидим и през 1914г. ще дойде краят на света. Ръсел доживява до 1914 г., но понеже не идва свършекът на света, той коригира тази дата на 1948г. Приемник на Ръсел след смъртта му през 1916г. е адвокатът Джоузеф Франклин Ръдърфорд, който избира за седалище на сектата Бруклин.
Като цяло Църквата на Йехова отрича Светата Троица и възможността човек да съществува духовно след смъртта си. Само 144 000 души ще се спасят /те са малко стадо от помазани/ и ще възкръснат. Останалите /другите овце/ ще престанат да съществуват след смъртта си.
В България тази секта идва през 1989г., но официално е регистрирана през 19991г. и се отличава със своята агресивност, поради което през 1994г. й е отказана регистрация. Последователите на Йехова отказват военна служба, не почитат националните символи, не позволяват на себе си и на близките си кръвопреливане. Сектата подава жалба срещу България пред Международния европейски съд по правата на човека в Страсбург, но междувременно успява да се регистрира в България под името на фирма “Пролетна природа” с предмет на дейност – търговия на картини.
Незнам защо ви казвам това, но имаите едно на ум, ако се появят такива хора облечени с дълги черни шлифери и не говорещи добре български.
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th October 2006, 14:45
leonessa leonessa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: sofia
Мнения: 100
По подразбиране

благодаря! много полезно
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th October 2006, 15:05
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Аз обикновенно ги отпращам само ката се запътят към мен и много интересно- от далече ги надушвам... грешка няма
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th October 2006, 15:59
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Сектите са много страшно нещо- бях чела в един друг форум за един човек, попаднал под влияние на такава, не знам дали точно тази. И май му бяха взели цялата собственост и не знам какво още.., постоянно говорел на другите за това, какво вярва и се опитвал да ги убеждава, че той е прав единствено. Абе, да не дава Господ!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th October 2006, 17:39
alexis_amore alexis_amore не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Пловдив
Мнения: 368
По подразбиране

По-далече от такива
__________________
In the game of seduction, there is only one rule - never fall in love
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th October 2006, 18:18
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Аз вземам брошурите когато са безплатни, поставям се на мястото на тези, които ги раздават. Та вземам и в най- близкия кош, но така че да не ме виждат. Или в чантата, а вкъщи - пак У коша.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th October 2006, 18:25
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

...
__________________
...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11th October 2006, 15:07
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

..........
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th October 2006, 15:17
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

Да и аз винаги вземам така, когато раздават флайъри именно, защото си представям какво им е на тях да висят там и как се чувстват, когато хората не искат да вземат
)[/quote]

Ами просто току-виж им светнало, че трябва да си потърсят друга работа, ако никой не им взема флаерите.
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th October 2006, 15:32
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

Аз ги вземам да ги чета, интересно ми е какво пише в тях.
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotПробудетесеquotquotСтражевакулаquot
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:15.