IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th January 2013, 22:35
snowflake_wrr snowflake_wrr не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 1
Exclamation Аборт

Какви са рисковете при него?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th January 2013, 18:25
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Ако се направи в легална клиника, по легалния начин рисковете са минимални. За предпочитане е вакуумния аборт.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th January 2013, 22:14
Abort.bg Abort.bg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 1
Lightbulb

Всяка жена, която решава да направи аборт трябва да знае, че има много нежелани неща, които могат да се случат с нейното собствено тяло и здраве в следствие на тази опасна хирургическа процедура. По-долу са изброени някои от тях. Молим ви да ги прочетете внимателно и сами си отговорете на въпроса дали трябва да поемате този риск!

Възможни усложнения и проблеми за майката при аборт
Всяка клиника, която (законно) извършва аборти трябва задължително да предупреждава и да иска писменото съгласие на жените, желаещи да направят аборт по каквато и да било причина, за следните възможни и напълно вероятни усложнения:

Силно кървене – Кръвотечението до някаква степен след аборт е нормално. Ако обаче шийката на матката е разкъсана или ако матката е перфорирана, има риск от сериозно кървене, наричано още кръвоизлив. Ако това се случи, може да се наложи приливане на кръв. Усилено кървене може да има също така при използване на химически средства за аборт, при което също може да се наложи операция за прекъсване на кръвоизлива.

Инфекции – Инфекция може да се получи при вкарването на медицинските инструменти в матката или от останали по погрешка части на абортирания фетус в матката (познато още като “непълен аборт”). Може да последва и инфекция на таза, която да доведе до постоянна треска с висока температура за няколко дни и да се наложи допълнителна хоспитализация в болнично заведение. Това може да бъде и заплаха за органите около таза.

Анестезия – Медикаментите използвани за анестезия по време на аборт могат да доведат до гърчове, сърдечен удар и в някои крайни случаи до смърт. Това също води до увеличаване на риска от допълнителни сериозни усложнения с до два пъти и половина.

Увреждане на шийката на матката – Шийката на матката може да бъде срязана, разкъсана или повредена от инструментите за аборт. Ако има такова увреждане е увеличено кървене може да се наложи допълнителна оперативна намеса.

Увреждане на лигавицата на матката – Инструментите за сукция (изсмукване) през специалната тръба на частите от плода, кюртаж (изстъргване на остатъците от плода в матката) и други инструменти може да предизвика постоянно и окончателно увреждане на лигавицата на матката.

Перфорация на матката – Матката може да бъде пробита или разкъсана от инструментите за аборт. Рискът от това усложнение се увеличава с увеличаване на продължителността на бременността. Ако това се случи, може да се наложи нова цялостна операция, включително за премахване на матката (познато още като като “хистеректомия”).

Увеличаване на риска от помятане и преждевременно раждане – Извършването на аборт води до повишен риск от помятане или преждевременно раждане при следващи бременности - до 50%.

Неправилно развитие на плацентата – След извършени един или повече аборта, съществува повишен риск от неправилно развитие на плацентата при следващи бременности, което може да доведе до ненормално развитие на плода, осакатяване на детето или други проблеми с поколението.

Извънматочна бременност – Извънматочната бременност е такава, която се случва на място, различно от вътрешността на матката, като например във Фалопиевите (маточните) тръби. Това може да се дължи на усложненията в следствие на предишен аборт и последвала негодност на матката. Извънматочната бременност е заплаха за живота и на майката и на детето.

Увреждане на вътрешни органи – Ако матката бъде пробита или разкъсана, има риск от увреждане на близко-разположените органи като червата и пикочния мехур.

ВЪЗМОЖНА СМЪРТ – Други физически усложнения, предизвикани от аборт включват изключително силно кървене, инфекция, емболия, крайно неблагоприятно въздействие на анестезията или необратимо уреждане на органи, поради перфорирана матка, които могат да доведат до смърт.

Важно заключение

Абортът представлява сериозна заплаха за живота на всяка жена, която се подлага на него. Никой гинеколог и хирург не може да гарантира 100% безопасно прекратяване на бременност и рисковете от тази хирургическа намеса се поема изцяло от майката. Тя самостоятелно (или с позволението на родителите си, ако е непълнолетна) взема решението за отнемането или запазването на живота на детето в утробата си. Преди пристъпване към процедурата за подготовка и извършване на аборт, единствено отговорните лица (жената или родителите) могат да се съгласят като подпишат или откажат подпис върху съответните документи, даващи право на хирурзите да направят интервенцията. След полагане на подписа/ите, хирурзите не носят наказателна отговорност за живота на майката при аборта, когато той е направен легално в рамките на позволените от закона срокове, място и компетенции.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th May 2017, 22:39
albena2020 albena2020 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2017
Мнения: 3
По подразбиране

Здравейте Abort.bg,
Случайно или не , попадайки на Вашия сайт , прочетох доста "лични истории" и нито една от българки , не знам защо няма , но аз реших да се опитам съвсем простичко да Ви споделя своята , да я наречем история , тук , в този сайт , и точно по повод на Вашия коментар .
Според мен , най-важното при вземането на решение за аборт е първоначалната консултация да бъде проведена не само със специалист -гинеколог , но да е направена с такъв , който проявява лична загриженост и целенасочена отговорност и към майката ,с нейното здравословно и емоционално състояние ,но и към отношението й към плода , защото може би второто е дори по-важно .
Аз бях правила аборт и преди да се запозная с д-р Домусчиев , беше страшно и исках да вярвам , че никога повече няма да ми се наложи да мина през целия този ад и всичките тревоги и душевни празноти , които води след себе си , но не би !
Бях ужасена , когато влязох в клиниката и се срещнах с екипа за първи път , и нямаше причина да криех това .
За мое голямо учудване ме посрещнаха с разбиране и чисто човешка топлота , да , съпричастна топлота !
Показаха ми клиниката , последна дума на стерилност и най-висококачествена апаратура , успокоиха ме като ми разказаха как минава всичко , колко е бързо и най-вече безболезнено , повярвах им , наистина !
Но , за мое голяма учудване , д-р Домусчиев ми предложи личен разговор , насаме .
Говорихме спокойно и уверено , споделих му грижите и безпокойствата си и сякаш тревогите ми ставаха все по-незначителни , а спокойствието от личната му загриженост все по-завладяващо!
Нямам думи да опиша състоянието си при излизане от клиниката , но определено разбрах , че аборта не е единственото решение.
Споделям го не за да направя реклама , макар че съм безкрайно признателна в случая!
Споделям го с надеждата , че преди да вземете последното решение , жени , потърсете правилния специалист ,този който ще погледне на Вас с лично отношение и отговорност, този който ще прецени правилно емоционалното Ви състояние и преди , а и след това , този който ще потърси и намери правилното решение , с Вас !
Пожелавам Ви го от сърце !
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
аборт, специалист

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Аборт
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:17.