IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th December 2005, 18:38
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране Диета за отслабване при болен черен дроб???

Моля,ако някой знае нещо по въпрроса да пише Благодаря Ви предварително
__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th December 2005, 18:43
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране Диета за отслабване при болен черен дроб???

За спорт също.Тренирам от месец 5 пъти седмично по час и половина
__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th December 2005, 19:15
lady_godiva lady_godiva не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 55
По подразбиране

С болен черен дроб най-добре се консултирай с лекар. Не най-добре, ами направо задължително! И изобщо не слушай кой какво те съветва, ако не е специалист - това си е много сериозна работа... Успех и здраве ти пожелавам!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th December 2005, 22:23
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Не искам да те обезкуражавам, но при болен черен дроб не бива да мислиш за отслабване. Едно от най-вредните неща за дроба е гладуването и всяка форма на лишаване от въглехидрати. Не случайно първото нещо което ми направиха в болницата, когато аз бях болен от хепатит Б, беше да ме поставят на системи с глюкоза.

Сега цел номер едно за теб трябва да бъде пълното възтановяване на дроба. Хубавото е, че ако не е някакъв изключително специален тежък случай, то дроба ти ще се възтанови напълно. Дроба има свойството да се регенерира и само при специални ситуации болеста става хронична.

Изследвай се, ако е нужно, разбери какво е положението и след това се заради с търпение и дисцпилнина в името на пълното здраве. Защото за да отслабваш качествено ти трябва напълно здрав дроб. Когато дроба ти оздравее - другото е въпрос на воля и малко време. А ако си имала търпението да изчакаш оздравяването съм сигурен, че след това мотивацията ти ще е двойна.

Аз лично бях точно така - трябваха ми няколко години(защото беше доста тежка форма на хепатит Б, предполагам че при теб ще е нужно много по-малко време) за да се възтановя напълно, през това време mi беше много гадно и само събирах спортна злоба без да мога да направя нищо повече. Но след като оздравях напълно... вече нищо не можеше да ме спре - мисля че от снимките се вижда какъв е резултата.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th December 2005, 17:22
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране Диета за отслабване при болен черен дроб???

Лошото при мен е,че съм с хепатит C от 5-6 години.Пък и нищо не правя по въпроса и пия от горе на всичко .Иначе се опитвам да съм на НВД и мисля да мина на някоя друга диета,щом трябва да приемам въглехидрати.Благодаря за отговорите
__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th December 2005, 18:16
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Е това е под всякаква критика... да си болна от хепатит C и да пиеш... извинявай ама сама си си виновна за всичко. Никакви обяснения и никаква помощ няма смисъл при това положение!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th December 2005, 20:56
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране

Знам,но мисля да си взема някакви таблетки и да спра
__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
  #8  
Стар 9th December 2005, 21:18
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

няма какво да мислиш! нито капка алкохол! просто нямам думи...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th December 2005, 06:18
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране

__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd December 2005, 10:59
simplewoman simplewoman не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 56
По подразбиране

Не искам да те плаша,но си поела най-верния път към цироза на черния дроб.Трябва да се лекуваш-има съвременни методи за лечение с интерферон,стига да не е късно при теб.Но алкохол,цигари,пържени храни-това е самоубийство.
В този форум има страхотно компетентни мнения относно лечението и диетите,към които не мога да добавя нищо кой знае какво.
Аз съм боледувала от Хепатит А в много тежка форма,което рядко се случва,но не е невъзможно.Трансаминазите ми бяха четирицифрени,иктерът(жълт еницата)продължи около месец ,а самото възстановяване-около година.От тогава не помирисвам свинско-под никаква форма,алкохол също не пия-не мога да забравя ужаса от невъзможността да направя 2 крачки без да изплезя език.
И аз като Льофи трупах "спортна злоба"една година.
Сега спортувам 2 х седмично в зала,играя тенис-абе водя си нормален живот и не ми е жал за пържолите...е малко за бирата ,но то има и безалкохолна.
Така че помисли за себе си и не подценявай едно от най-сериозните заболявания на черния дроб,което коварно и сигурно води до инвалидизиране(меко казано)
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Диетазаотслабванеприболенчерендроб
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:34.