IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th March 2006, 12:18
dnny dnny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofiq
Мнения: 92
По подразбиране лазерен пилинг

Скоро четох тук за лазерния пилинг.Едно момиче си беше правило няколко процедури, в Александровска ако не се лъжа,но сега не мога да намеря темата.Моля ви,ако някой се сеща или Тя Влезе да ми пишете къде са правени процедурите и ако може малко повече подробности,като има на хирурга и цена на процедура.Благодаря ви!
__________________
Само слабите се стремят към порядък,СИЛНИТЕ владеят и хаоса!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th March 2006, 12:51
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

dnny благодаря ти че попита и мен силно ме интересува в някоя друга тема питах но никой не ми отговори моля ви кажете нещо. Благодаря!
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th March 2006, 18:57
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Аз открих това:

Лазерен лицев и кожен пилинг


Кандидати:
Мъже и жени в почти всяка възраст, с белези от акне или шарка, съсухрена или повредена в следствие слънчеви лъчи лицева кожа. Особено често срещани пациенти са тези с вертикални бръчки около устата, т.н. "стъпки на враната" или по-достъпно казано линии около очите, кафяви петна и такива с отпусната кожа на долните и горни клепачи.

Цел на манипулацията:
Изглаждане на лицето и изглаждане на финните малки бръчки чрез излзване на лазерно устройство с въглероден двуокис (CO2), което премахва следите от повредената кожа. Омекотява контура на очната линия, бръчките около очите и устата и намалява видимите лицеви белези и неравните различно пигментирани области.

Продължителност:
От няколко минути до 1 час. Възможно е пациента да се нуждае и от повече от една манипулация.

Анестезия:
Локална (Местна упойка) или пълна. Обичайно манипулацията се извършв амбулаторно.

Странични Ефекти:
Временен отток, дискомфорт. Изсветляване на обработените участъци. Свръх чуствителност към слънчеви лъчи. Повишена чувствителност към грим. Розовина или червенина по кожата, която е възможно да остане до 6 месеца след операцията.

Рискове:
Изгаряния или наранявания причинени от лазерната топлина. Състояние на стрес. Анормални промени в цвета на кожата. Поява на херпеси или лишейни образувания по кожата при пациенти предразположени към подобни заболявания.

Възстановяване:
Връщането на пациента към нормалното му ежедневие е възможно 2 седмици след операцията.При по- напрегната активност между 4-6 седмици. Възвръщането на естествения цвят на кожата и напълното изчезване на зачервявания и порозовявания е за период от 2 до 6 месеца. Възвръщането на пигментацията и способността за правене на слънчеви бани е между 6 и 12 месеца.

Детайли:
Времето за възстановяване варира в зависимост от дълбочината на лазерния пилинг. Разбира се по- повърхностната обработка ще изискат по-малко време за възстановяване. Такъв тип процедури могат да бъдат многократно извършени, като резултата им е същия като при дълбокия пилинг. Resurfacing може да се комбинира с "Фейслифтинг" или липоскулптура на лицето. Цветните промени на кожата, както например, кафявите петна, могат да се получат около третата седмица след операцията и могат да изискат ежедневно избелване с подходящи кремове за период от 2 месеца. Предшествуващ пийлинг също може да повлияе на резултата затова би трябвало да се съобщи на лекуващия лекар предварително. Същото се отнася и за употреба на лекарствени препарати като Accutane™, или Retin-™.


тук - http://www.bulapras.org/bg/index.php

И мен ме интересува, защото май е по-добър от химическия.
Дано се появи накой, който го е правил, за да даде малко инфо от личен опит.
А някъде четох, че дермобразиото било още по-добро.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th March 2006, 08:54
Natasha Natasha не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 191
По подразбиране

Мда,доста сериозно ми звучи и направо на моменти ме плаши(Виж Рискове,Странични ефекти,Възстановяване...).Пи сах си с момиче,което си беше правило такъв пилинг заради кафеви петна по кожата и тя ми каза,че са намалели силно,но на другото лято пак са се появили.Не съм сигурна,че е добре за кожата да се стресира всяка година.Да не извадим очи вместо да изпишем вежди.Аз се отказах и ще си стоя луничава,но нека който се е подложил на това,да пише,за да знаем повече!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: лазеренпилинг
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:10.