IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th April 2007, 09:05
samodiva samodiva не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 288
По подразбиране Силиконови лепенки за белези

Здравейте,
Някои ползвал ли е силиконови лепенки за белези, и ако е моля да опише ефекта им тук.
Намерих два сайта за такива лепенки и мисля че са доста обнадеждаващи.

http://www.biodermis.com/scar_products/epi-derm

http://wound.smith-nephew.com/us/Sta...sp?NodeId=3023

също така ако знаете нещо за цени и дистрибутурска мрежа в БГ да споделите
__________________
Живота или е дръзко приключение или нищо!
Skype name- Diana & Lazar
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th April 2007, 09:13
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Аз съм ползвала, при мен имаха ефект на разрезите под гърдите, тъй като иначе правя хипертрофични белези, а там ластика на сутиена ги държеше здраво прилепнали. Но когато ги ползвах за белега от секциото, уви, не помогнаха, защото там не можах да измисля начин да притиснат силно белега, за да не се надига. Сега се мажа със Зерадерм, който е на същия принцип /прави силиконов филм върху белега и го притиска/ и съм очарована от резултата, особено при белега на корема ми.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th April 2007, 09:14
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Аз ползвах CICA-CARE,като в аптеката ми казаха,че на тях се възлагали по-големи надежди,отколкото на всички други кремчета.Носих ги месец и половина и белега наистина избледняване но това щеше да стане и без тях.После ги махнах,защото са страшно неудобни-свичаха се в дрехите,трябва да ги миеш два пъти на ден със сапун и вода,както и мястото,което ми беше невъзможно по време на работа,разбира се.Ходих един месец без тях и в това време белезите ми започнаха да хипертрофират и като отидох на дерматолог ми каза,че по нищо не си личало,че съм ползвала каквото и да е.И така...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th April 2007, 09:15
samodiva samodiva не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 288
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emisof
Аз съм ползвала, при мен имаха ефект на разрезите под гърдите, тъй като иначе правя хипертрофични белези, а там ластика на сутиена ги държеше здраво прилепнали. Но когато ги ползвах за белега от секциото, уви, не помогнаха, защото там не можах да измисля начин да притиснат силно белега, за да не се надига. Сега се мажа със Зерадерм, който е на същия принцип /прави силиконов филм върху белега и го притиска/ и съм очарована от резултата, особено при белега на корема ми.
ок, а кой варянт е по-добър според теб, аз трябва да се мажа и около ареола и на гънката при разреза
__________________
Живота или е дръзко приключение или нищо!
Skype name- Diana & Lazar
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th April 2007, 09:22
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Ами и аз си помислих, че за твойте белези, лепенките са кофти избор. Щото как ще ги притиснеш там Те всъщност не лепкат, и трябва механично да са притиснати. На мен, като злощастен пациент със супер хипертрофични белези и келоиди, най-добре ми се отрази този силиконов крем. Мисля, че и Дерматикса действа на подобен принцип, но него не съм пробвала.
От Зерадерма, за пръв път се радвам на красиви белези, ако мога така да се изразя
Има и друг краен вариант, който също съм правила. Ако не дай си боже, все пак ти се надигнат белезите, има един кортикостероиден препарат Кеналог, който се инжектира постепенно в самите белези и те регресират. Така си стопих един келоид от трахеотомия, който беше голям колкото половин синя слива. Ама ти няма да си такъв карък като мен.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th April 2007, 09:35
Nadia28 Nadia28 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 112
По подразбиране

Еми,този Кеналог дали би ми помогнал,на мен единия белег ми е все още доста изпъкнал и от кога може да се ползва,аз съм почти на два месеца
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th April 2007, 09:38
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Белезите зреят между 2-12 месеца. Изчакай до края на годината. А мажеш ли се с нещо?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th April 2007, 09:40
Nadia28 Nadia28 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 112
По подразбиране

Да със зерадерм,имаш ли идея него колко време трябва да го ползвам
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13th April 2007, 09:51
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Аз лично ще се мажа минимум шест месеца, а може и повече. Първия признак на хипертрофията е сърбеж на белега. Ама не при заздравяване на раната, а след това.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th April 2007, 10:01
Nadia28 Nadia28 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 112
По подразбиране

От каде си го купуваш има ли го в аптеките,защото аз първия път си го взех от д-ра
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Силиконовилепенкизабелези
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:10.