IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th August 2007, 15:46
venciblagoev venciblagoev не е на линия
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 41
По подразбиране Ринопластика - представяне на вашата интервенция

Здравейте на всички във форума. Аз съм нов тук и тъй-като очевидно се интересувам от темата реших да улесня всеки , който търси информация за ринопластиката и за хирурзи, които са добри в правенето на такава.
След като изчетох мненията относно ринопластиката стигам до извода , че за човек , който за пръв път влиза в този форум ще му бъде трудно и бавно да открие някаква макар и субективна представа за това кои хирурзи се занимават с ринопластика , на кои хирурзи това им е силната страна т..е. някакав вид класация на специалистите само в този вид операции. В този ред на мисли ми се струва добре ако всеки си представи операцията (очевидно за тези които са имали ринопластика):
каква е била интервенцията/хирург/радва ли Ви резултата/Коментари

Мисля, че по този начин всеки нов във форума(с въпроси относно ринопластиката) ще бъде много улеснен и този форум ще стане още по-предпочитан.
П.С. комуникирал с някой хора на ЛС, които са ми пращали снимки и са ми отговаряли , за което съм и много благодарен.
Чакам Вашите мнения и коментари
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th August 2007, 11:52
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

И на мен би ми било интересно да мога да прочета повече по темата. Най-често попадам на информация относно поставяне на силиконови импланти.
И ринопластиките са често правени интервенции, но като че ли не се пише толкова по темата. Също би било по-лесно, ако "Дневник на една оперирана", бъде разделен по видове операции- на гърди, на носове и така нататък
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th August 2007, 14:41
dara dara не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 44
По подразбиране

Аз изчетох всички теми свързани с ринопластиката във форума,наистина има доста информация,но ако бъде систематизирана в една тема ще бъде много по- лесно на новите потребители да се сдобият с нужната им информация.Знам, че е досадно да пишеш по няколко пъти едно и също нещо и тези,които вече са споделили впечатленията си от операцията си в някоя от темите за ринопластиката ще им се стори кофти,но все пак подкрепям темата.Тъй като и аз още не съм решила окончателно на кой хирург да се доверя за моята операция информацията ще ми бъде полезна.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st August 2007, 13:36
DoItSlow DoItSlow не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 98
Изпратете съобщение чрез ICQ до DoItSlow
По подразбиране

Явно никой не иска да се включи. Аз също разучавам за ринопластика и се изкефих на тази тема. Хайде който се е оперирал да пише, пък може и снимки така че ще е най-добре.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st August 2007, 14:21
venciblagoev venciblagoev не е на линия
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 41
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от DoItSlow
Явно никой не иска да се включи. Аз също разучавам за ринопластика и се изкефих на тази тема. Хайде който се е оперирал да пише, пък може и снимки така че ще е най-добре.
Ами знаеш ли аз го отдавам на отпускарският период. Все пак хората се радват на почивката си. Както е тръгнало може сами да обменим впечатления и мнения след като сме изчели форума по темата даже и на лични, но според мен ще бъде много по-субективно. За да стане темата найстина полезна трябва някой с опит да сподели и резюмира за себе си, не мисля че коства толкова много усилия.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st August 2007, 14:50
DoItSlow DoItSlow не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 98
Изпратете съобщение чрез ICQ до DoItSlow
По подразбиране

Абсолютно съм съгласна с теб. Има и друго, че оперираните от ринопластика във форума са по-малко от колкото оперираните за оголемяване на бюст.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st August 2007, 14:54
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Отново искам да подкрепя.

А когато някой е готов да се включи, ще бъде добре да бъде онагледено и със снимки+ информация за самата операция и за докторът, който я е извършил.

Аз като отида на консултация, също ще споделя впечатление, а дай Боже и скоро да мога да похваля хирурга, на който съмс е доверила....
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st August 2007, 15:13
dara dara не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 44
По подразбиране

И аз чакам някой да пише,но явно няма желаещи. Искам да помоля и някой който си е правил ринопластика при доц.Евстатиев ако има възмовност да ми изпрати снимки на лични,ще бъда много благодарна.Разгледах темата за снимки на носове,но повечето линкове не ми се отварят или искат парола.Съгласна съм с Ava-ava, с това че ще бъде добре да има информация за лекаря и да бъде подкрепена със снимки.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21st August 2007, 15:52
Insatiable86 Insatiable86 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 60
По подразбиране

Здравейте на всички! Виждам, че съм първата, която ще пише по темата, но въпреки това искрено се надявам да ви помогна. Лично на мен този форум ми помогна изключително много. Предполагам и вас ви измъчват и интересуват същите въпроси, които дълго вълнуваха и мен, преди да се реша да си направя ринопластика. А именно - при кого да я извърша, дали ще се получи това, което аз исках, дали ще ме боли, как ще мине всичко, дали не е грешка... и т.н., и т.н. Е, сега спокойно мога да кажа, че не съжалявам и за секунда за това си решение. Щастлива съм и съм доволна. Естествено, костваше ми много притеснения и нерви, НО си струваше. В началото просто реших да събирам информация - търсех, четях за самата операция, за методите, разглеждах снимки. Така попаднах на този форум и... една сутрин просто седнах с лист и химикал и започнах да изчитам всяка една тема, в която ставаше въпрос за ринопластика. От мненията на вече оперираните, извадих няколко имена на хирурзи като срещу всяко слагах + и - . Накрая просто ги преброих и се оказа, че с най-много плюсове останаха 3,4 имена. Лично за мен това бяха доц. Джамбазов, д-р Н. Георгиев, доц.Бояджиев и д-р Динев. Бях на консултация при всички, освен при Динев, просто защото избрах своя хирург и така и не се наложи да се срещна и с Динев. Аз лично се спрях на доц.Джамбазов.Тук искам да кажа, че не ангажирам никого със своето мнение и не искам да правя реклама. Просто споделям опита си. Това, което ме накара да се оперирам при него беше изключителната му отзивчивост, отговаряше и на най-глупавите ми въпроси. Също така видях снимки на няколко момичета, които се бяха оперирали при него и останах доста впечатлена. И последно, но не по-важност - оказа се, че е УНГ специалист, което лично за мен беше от голямо значение. Защото все си мисля, че не е достатъчно само да бъдеш добър пластичен хирург и естет, за да извършиш подобна операция, НО и да познаваш излючително добре физиологията- в случая тази на носа. Самата операция мина много леко. Убедих се колко важно е да попаднеш и на добър анестезиолог... Излязох от упойката с усмивка. Сега, връщайки се назад и като се знам колко съм страхлива и колко нисък праг на болка имам, се чудя как всичко мина толкова леко. За щастие попаднах на добър екип. Болка нямаше. Единствено неприятно усещане, защото в първите часове течеше кръв, но това е нормално. Синини почти нямах - единствено една ивица на клепача на едното око.Отоци-първите няколко дни,но отново малки. При мен трябваше да се махне гърбица, да се стесни носът и да се отнеме малко от хрущялите, за да изглеждат по-фини. На 3 ден ми махнаха тампоните - отново, противно на това, което бях чела и чувала, болка нямаше. На 7 ден бях на преглед отново, за да ми направят нов гипс, понеже след спадането на отока този се беше разхлабил. Е да, но така и не се сдържах и го махнах още вкъщи... Не мога да ви опиша какво беше усещането и колко щастлива се почувствах - сякаш видях за пръв път образа си, такъв, какъвто винаги съм го усещала вътрешно. На 10,11 ден вече окончателно ми махнаха гипса. В началото нослето действително е било подуто, но аз бях толкова щастлива и доволна, че го харесвах и такова. След това обаче, с всеки изминал ден сякаш се променяше и ставаше все по-фино, отоците спадаха и така...до ден днешен. Вече минаха 3 месеца. Проблеми, да чукна на дърво, не съм имала. Мога да ви посъветвам просто да четете, да се информирате, колкото можете повече, за да сте наясно, както с положителната страна на една такава операция, така и с рисковете. Изградете си точна и ясна представа какво бихте искали да промените, защото и най-добрият хирург не би могъл да ви направи такова носле, каквото желаете, ако вие самите не му обясните ясно какво очаквате. Не правете компромиси с решението и желанията си- винаги ще се намери точният човек, който да ви разбере и да ви помогне! Това е, за което се сещам в момента. Искрено се надявам да съм ви помогнала. Ако има още нещо, с което мога да бъда полезна - с удоволствие ще пиша пак. Желая ви успех!
__________________
THE only THINGS iN LIFE
YOU regret ARE THE risks
THAT YOU DIDN’T take!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21st August 2007, 16:20
venciblagoev venciblagoev не е на линия
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 41
По подразбиране

Искам искрено да благодаря на Insatiable86 . Ти беше повече от изчерпателна . Мисля , че ако всички си помагаме по този начин по който ти го направи този форум найстина ще бъде много полезен и показва , че хората в него са истински. Аз също ще изложа върху кои хирурзи ми се спира вниманието засега : Н.Георгиев. , Джамбазов (доколкото знам има голям потенциал и е УНГ специалист), Заякова, Анастасов
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ринопластикапредставяненавашатаинтервенция
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:51.