IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 25th September 2006, 10:15
mimoska mimoska не е на линия
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: София
Мнения: 8
По подразбиране

На 30г съм и другия проблем е, че пих 2 пъти Постинор и не мога да определя със сигурност кога точно трябва да ми започне цикъла............ Когато пих Постинор след седмица имах цикъл и така и двата пъти. След това имах още веднъж цикъл и започна с гаденето и повърщането. Седмица след това си направих тест и беше отрицателен, но гаденето и болките в гърдите, а и главоболието не престават.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 25th September 2006, 10:18
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Вземи си друг тест (на друга марка) и ще разбереш. При мен от 10 год. действат безотказно, на 100%
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #13  
Стар 25th September 2006, 10:28
mimoska mimoska не е на линия
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: София
Мнения: 8
По подразбиране

Още в обедната почивка ще си направя друг тест, а и час за лекар си записах...........Дано пак да е отрицателен, а и лекаря да е сигурен.....
Благодаря ви
Отговори с цитат
  #14  
Стар 25th September 2006, 10:52
marlinkata marlinkata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mimoska
На 30г съм и другия проблем е, че пих 2 пъти Постинор и не мога да определя със сигурност кога точно трябва да ми започне цикъла............ Когато пих Постинор след седмица имах цикъл и така и двата пъти. След това имах още веднъж цикъл и започна с гаденето и повърщането. Седмица след това си направих тест и беше отрицателен, но гаденето и болките в гърдите, а и главоболието не престават.
Доколкото знам, Постинора освен, че е коварно хапче не трябва да се пие повече от 2 пъти годишно?!? Май нещо такова беше.........много внимавайте, моята генеколожка определено ми е казала,че това може да доведе до кофти проблеми, така че само в много много крайни случаи....
Отговори с цитат
  #15  
Стар 25th September 2006, 12:06
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Има хапчета за прекъсване на бременност,Mifegyne (RU 486)но не знам дали и в България ги прилагат.Приемането им става само под лекарски контрол,тоест в болница,могат да се прилагат най-късно до 5тата седмица от бременността.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 25th September 2006, 12:41
Cleopatra Cleopatra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 334
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Има хапчета за прекъсване на бременност,Mifegyne (RU 486)но не знам дали и в България ги прилагат.
За първи път ги чувам Явно не са от най-безопасните наистина! А Постинор бил забранен в доста държави...имайте го в предвид
Отговори с цитат
  #17  
Стар 25th September 2006, 12:55
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Тези хапчета за които писах не се продват по аптеки,имат ги(ако въобще ги имат в България)само специализираните заведения,приемат се изключително и само под лекарски контрол-обикновено 48 часов престой.Казват,че има по-малко рискове,отколкото с традиционния начин
Отговори с цитат
  #18  
Стар 25th September 2006, 13:04
Аватара на joy
joy joy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Варна
Мнения: 488
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mimoska
На 30г съм и другия проблем е, че пих 2 пъти Постинор и не мога да определя със сигурност кога точно трябва да ми започне цикъла............ Когато пих Постинор след седмица имах цикъл и така и двата пъти. След това имах още веднъж цикъл и започна с гаденето и повърщането. Седмица след това си направих тест и беше отрицателен, но гаденето и болките в гърдите, а и главоболието не престават.
Аз също съм пила постинор и наистина не е препоръчително да се пие повече от 2 пъти в годината. Погледни упътването, мисля че признаците, които описваш са описани като нежелани рекации след приема на Постинора. Късмет и дано всичко е наред.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 25th September 2006, 13:10
mikse mikse не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 106
По подразбиране

За постинора, не е вярно, че може само 2 пъти в тодината. Но принципно не е добре да се примат често.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 25th September 2006, 13:16
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

http://richter.bg/bg/POSTINOR-DUO.htm
Постинора е с изключително високо съдържание на хормони,затова наистина не е хубаво да се приема често.Дали е забанен в някои страни не знам.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Прекъсваненабременност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:31.