IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th February 2006, 18:28
ivaivalito ivaivalito не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 7
По подразбиране Козметична стомотология

Сега дават едно предаване по FOX LIFE пълна промяна и там им правят такава козметична стомотология и зъбите им стават направо перфектни .Има ли някъде в БГ такова нещо.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th February 2006, 18:46
Кокиче Кокиче не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Пловдив
Мнения: 52
По подразбиране

Според мен козметичната стоматология не е нищо друго освен изпиляване на зъбите и поставяне на металокерамични коронки. Така се коригират кривите зъби, подравняват се и усмивката придобива холивудски оттенък. Разбира се, че можеш да си направиш козметична стоматология в България, има достатъчно опитни специалисти, намери "своя" и приготви необходимата сума...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th February 2006, 09:04
dnny dnny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofiq
Мнения: 92
По подразбиране :)

Аз също съм се интересувала за металокерамика.гледам и пълна промяна разбира се.
В България няма качествени керамики.Повярвай ми,познавам най-добрите зъболекари.В предаването слагат порцеланови фасети (май се казват) .Да Винчи.Те са невероятно скъпи.Имам приятелки,които си направиха зъбите и нямат нищо общо с тези по тв.Тези,които слагат тук са тебеширени и не стоят естествено.Да неговорим,че след година започват да посивяват.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th February 2006, 19:46
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Порцелановите фасети ли псивяват? Че и аз съм се замислила за такава на един зъб?
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11th February 2006, 11:39
ivaivalito ivaivalito не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 7
По подразбиране

добре колко са толкова невероятно скъпи.Аз това лято бях в L.A където се снима предаването .Не че искам да участвам просто искам да си платя за такива зъби .Каква ли е ценета.Тогава не ме интересуваше щото ми беше друго на главата но сега като се замисля ми е интересно . 10 000 $ дали ще ми стигнат или са малко .А и вярвам че няма начин в Европа да няма дори и по добри стомотолози .Милано например.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th February 2006, 23:18
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране фасети

Ако мога да се намеся в разговора, а съм стоматолог и от две години се занимавам с естетични възстановявания. Съвсем не е вярно, че в Бг няма добри естетични стоматолози. Това, че много често поациентите получават лошо изработени и неестетични възстановявания се дължат на факта, че доста от колегите въобще не са наясно с някоподробности в самото изработване (в това число включвам и зъботехниците).
Правилно изработенте керамични фасети (а те биват: директни фотополимерни или индеректни фотополимерни, керамични фасети) имат структура много близка до тази на естесвените зъби и пречупването на светлината е същото. Това има отношение към естественият им изглед. Здравината също е много добра. А дълготрайността зависи както от стоматологичната-зъботехническа работа, така и от сериозното отношение (хигиена и профилактика) на пациента.
По отношение на цената в БГ (говоря специално за Ватна, защото съм по-добре запознат) средно се движи между 450-600 лв.-зависи от кабинета и специалиста. До колкото знам в САЩ в различните щати варира в доста по-големи граници, но в стандартен кабинет (средностатистически) цената им се движи около 1200-1500$.
Фасетите DaVinci (от прословутото предаване на Fox Life) се наричт така на името на лабораторията (немска) в която се изработват. Пародоксалното е, че независимо от това, че в САЩ те са изключително разспространени повечето добри лаборатории се намират в Германия или Япония.
И накрая, ако сте решили да подобрявате усмивката си-фасетите са един прекрасен и мноооого щадящ (за разлика от короните, па макар и безметални, керамични) метод на естетично възстановяване.
http://drvenelinov.dir.bg/_wm/galler...&df=17&dflid=3
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th February 2006, 09:15
dnny dnny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofiq
Мнения: 92
По подразбиране :)

Д-р Велинов бихте ли ми обяснил каква е разликата между фасетите и коронките?
Благодаря
И още вие работите ли с такива с марката DaVinci?Ако е така,има ли сертификат от производителя.
Когато писах горното си изказване имах предвид НЕ ,че в БГ няма добри стоматолози,а че не ми харесват протезите(ако мога така да ги нарека) които слагат.Имам приятелки с много големи възможности,които си направиха зъбите в БГ и въобще не бяха като по foxlife.После заминаха за щатите да ги сменят и се върнаха със супер холивудски усмивки.А повярвайте ми в БГ се подложиха на най-доброто и цените бяха доста по-големи от тези които сте написал.
Всичко добро!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th February 2006, 17:31
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

И аз имам въпрос, д-р Велинов.
Говорите за сравнение между коронки и фасети в случаите, когато това е по желание на пациента, а не го налага здравето на зъбите, така ли?
При фасетите зная, че се изпилва здравата предна повърхност, целия емайл на зъба, ако това е щадящо, то как е при короните? И двете са необратими, предполагам?
Благодаря!
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16th February 2006, 22:21
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране фасети

Като става въпрос за разликата между фасети и корони две мнения по въпроса няма, а теса : "ЗА" фасетите и "НЕ" за короните на здрави или поне в по-голямата си част здрави зъби. Защо ли? По най- простата причина-понеже за корона се изпиляват 70% здрави зъбни тъкани, за фасети едва 30 % от външната (към устните) повърхност на зъба. Това е най-малко инвазивния метод за коригиране на зъбни дефекти от профилактична и естетична гледна точка. Дебелината на изпиляване е едва 0.3-0.7мм срещу 1.5-2.0 мм за корона. Освен това изпиляването на зъба се прави на 0.5мм над ръба на венеца, което с годините на стареене на организма няма да доведе до необходимост от подмяна на фасетите (по простата причина, че се запазва емайла, както под фасетката така и извън нейните граници). При короните нещата стоят различно-зъбите се изпиляват на 0.5-1мм подвенечно като по този начин се унищожават както емайла (най-твърдата тъкан в приеодата) така и цимента покриващ корена. Така, че когато след време поради стареенето на организма или поради някаква др. причина (взспаление, травма, зъбен камък) венеца се отдръпне и се оголи корена между короната и венеца, това налага смяна на тази корона(или мост). Според изследвания на различни учени годноста на една корона или мост е средно 10-12 год., а на керамичните фасети 20-25 год.
Dnny- аз не съм се обидил от това, че имаш мнение за работата на моите колеги, просто исках да уточня, че във всяко стадо има и черни овце или по-скоро: вв всяко стадо има и бели овце....
Голяма част от колегите, които работят или се опитват да работят фасети допускат една съществена грешка. Занимават се само със зъбите, а не с целят вид на усмивката или по-точно това, за което писах по-горе: червена-бяла естетика. Другият проблем са лабораториите. Във Варна има едва 2-3 лаборатории, които могат да се спарвят що годе добре, а в София да са малко повече (наблюденията са на колегата при когото ходя на специализационни курсове по естетична стоматология и забележете той не е доц. или професор, а работещ стоматолог).
По повод показанията за използване на фасети (на Aset). Фасетите се използват за трайно коригиране на преоцветени (напр. от антибиотици) зъби, криво подредени, счупени, разредени зъби, зъби засегнати от загуба на венец, къси или дълги, изтънени, изтрити зъби. Общо взето да не забравяме, че стоматологията все пак е медицинска дисциплина (независимо от това, че доста колеги са повече търговци, а не лекари) и всеки уважавш себе си стоматологне би направил нищо по който и да е зъб ако това не се налага. Нали няма да искате да ви пробият зъба за пломба, ако няма кариес. Основното показание е по естетични причини (тези които изброих по-горе).
По въпроса за изпиляването за фасети се отнема част от емайла без да се засяга връзката между него ми дентина (вътрешната твърда зъбна тъкан), ато така не се нарушава здравината ( впряк и преносен смисъл) на зъба.
И при фасетите и при короните обаче тези промени са необратими и ако се подложите на това връщане назад няма. Ето защо е хубаво добре да помислите и да поразпитате за да не ви се налага после да ходите до САЩ за да изглеждате като холивудска звезда.
Започнах тази тема, защото ми е любима. Фасетите ми дават възможност да дам красива усмивка на моите пациенти, без да нарушавам сериозно здравето на зъбите и венците.
а това са ми любимите емотикони. КАжете не са ли готини....
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16th February 2006, 22:26
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

...и само да допълня. Не отричам короните, защото има случаи, в които те са незаменими. Прилагам една моя статия, която публикувах в един зъболекарски (бг) форум същият като този...
http://www.zabolekar.info/statii/rosen1.doc
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:19.