IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1571  
Стар 2nd March 2014, 22:52
MirraBella MirraBella не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 10
По подразбиране

Здравейте! Записвам се набързо, тъй като на мен ми предстои реконструкция след премахната гърда заради рак на гърдата. Имам избрана дата, имам избран екип. Но много ме е страх. Мислех да остана сама в болницата, без да ангажирам някой да идва с мен в София , но май вече се замислям да помоля поне половинката ми да е с мен, тъй като не сме от София. Със сигурност ще имам много въпроси, но още не мога да ги формулирам, затова моля да ме извините, че не започвам директно с тях.
Отговори с цитат
  #1572  
Стар 2nd March 2014, 23:09
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Мира, най-страшното е минало. Реконструкцията не е лека операция, но не се притеснявай и смело напред! Може би наистина е по-добре да вземеш някой с теб за морална подкрепа.
Отговори с цитат
  #1573  
Стар 3rd March 2014, 10:24
Guinet Guinet не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2012
Мнения: 87
По подразбиране

Здрвейте и от мен,

От години чета из този форум с идеята и аз да поналея пазва . Излишно е да казвам колко ми е полезна информацията и опита който споделяте, още повече, че нямам близки познати които, са си правили такава операция.
Дойде време и аз да действам- имам запазен час за консултация и за операция даже при Др И. Стоянов. Ще тр. Да избирам размер от порядъка 330-370сс, анатомични, каза Док. Нямам почти никаква моя жлеза, а искам да постигна чашка С и около 10см разлика в гр. Обиколка. (Сега Съм празно В супер пуш ап).
Питането ми е дали с 330 МААКСИМУМ 350сс, може да се постигне това. Не искам да слагам повече, но се притеснявам, да не остана с чашка В гадни подплънки, след толкова болка и пари.
А, да не забравя другата инф.- ръст 172, 55кг, гр об 82, подгр 73. Раждала съм веднъж и съм кърмила 9м...
Ще съм Ви благодарна ако се изкаже по "казуса" ми, момичета

Последно редактирано от Guinet : 3rd March 2014 на 10:46
Отговори с цитат
  #1574  
Стар 3rd March 2014, 10:59
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Гуинет, с почти същите мерки и теглилки си като мен... аз съм 177 см, 58 кг, подгръдна 75 см (и бях малко Б преди мамопластиката).... с 400сс съм и чашка Д. Слагай по-големия размер, с анатомични 380-400сс ще си чашка С или Д в зависимост от модела сЮтен.
Отговори с цитат
  #1575  
Стар 3rd March 2014, 14:36
Аватара на atina
atina atina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 35
По подразбиране

Migla, стискам ти палци за утрешната оп. !!
Отговори с цитат
  #1576  
Стар 3rd March 2014, 15:17
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lidiya Виж мнението
Между другото, по едно време продаваха в аптеките едно лекарство - Паратрамол /парацетамол + трамадолов хлорид/ и беше без рецепта. Има ли го още? Мисля, че би им вършило много добра работа, ако болката е по-силна.
Да, има го, ама ... наистина е повече страха. И аз се чувствах все едно ме е газил влак, но ... не боли кой знае колко. По-скоро са толкова странни усещанията, а напрежението/стреса свършва останалото, та ти се ще да се гръмнеш дето си си го причинил това. Но минава бързо и се забравя, а после резултатът е страхотен! Колкото по-зает си, толкова по-добре. Уредете си някой да ви разсейва и угажда за 3-4 дни - това за планувалите операции - после вече ще сте ок! Ще ви стискам палци!
Отговори с цитат
  #1577  
Стар 3rd March 2014, 20:23
Аватара на simona_80
simona_80 simona_80 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Пловдив
Мнения: 334
По подразбиране

Guinet и аз това ще ти кажа. Сложи повечко. Аз съм с твоите размери и съм с 450 сс кръгли. Определено не са ми големи. Перфектни са за тялото ми.

Иначе за болката и възстановяването и аз да се разпиша.
Аз също бях сама вкъщи след операцията, с 11 год ми дъщеря. Справих се. Първите няколко дни са по-трудни, после вече не е проблем. Болката не е толкова нетърпима. Сутрин е кофти, докато станеш от леглото, но след като се раздвижиш, всичко е наред вече.
Аз гледах да не се залежавам много, тъй като ставането ми беше трудно, а не исках да тормозя детето всеки път да ми помага да ставам
Косата я миех първите 10тина дни на фризьор, тъй като не можех да си вдигна ръцете.
Домакинска работа /лека/ вършех от 3-4 ден ... Кола също карах на 5тия ден
Отговори с цитат
  #1578  
Стар 3rd March 2014, 21:28
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Симона ме подсеща, че има и един момент на мотивация. Моят син също беше на 11, когато се оперирах и понеже не исках да го шашкам беше командирован при майка ми първата седмица. Бях сама вкъщи.... и ставане и Уегане.... всичко правех сама, като че ли когато има хора покрай теб се отпускаш повече и повече драматизираш. Не е никак страшно!
Отговори с цитат
  #1579  
Стар 3rd March 2014, 21:35
Mims44 Mims44 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 7
По подразбиране

Здравейте, да се включа и аз малко в темата много успокояващи думи от всички, добре че ви има наистина за да се поуспокояваме тези, на които ни предстои операция Благодаря и за полезната информация за болкоуспкояващите и успех на всички, които в скоро време им предстои тунинговане. Аз имам още две седмици да се страхувам и ще разкажа после как е минало
Отговори с цитат
  #1580  
Стар 4th March 2014, 08:04
MirraBella MirraBella не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 10
По подразбиране

Добро утро! Като чета ,че сте носили спортни сутиени ,исках да попитам вие ли си го взехте или докторите ви го дадоха след операцията. Много тъп въпрос, но наистина още нищо не съм започнала да чета и да се подготвям, а имам 3 седмици до операцията.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:56.