IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #271  
Стар 5th March 2010, 22:54
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Като гледам опашката...има да въртиш торти всеки ден тук...
Отговори с цитат
  #272  
Стар 8th March 2010, 15:16
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Moмичета, да ви кажа, че рецептата на Томи за тиквичките с ориз е страхотна, много е бърза за приготвяне (само нарязването отнема време)
Та така... аз не ги обелих, щото много им обичам кората, нямах и кайма, та нарязах на много ситно свинско месо и го запържих.
Ометохме една голяяяяма тава с мъжо, много ни хареса.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #273  
Стар 8th March 2010, 16:52
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Moмичета, да ви кажа, че рецептата на Томи за тиквичките с ориз е страхотна, много е бърза за приготвяне (само нарязването отнема време)
Та така... аз не ги обелих, щото много им обичам кората, нямах и кайма, та нарязах на много ситно свинско месо и го запържих.
Ометохме една голяяяяма тава с мъжо, много ни хареса.
Много се радвам че са ти харесали
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #274  
Стар 8th March 2010, 17:19
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lilith
Принцеска, руска жилка ли имаш или си фен
Най-вероятно просто много обича водка. Не се въздържах, сори.
Аз днес по повод празника реших да направя празнична вечеря и макар вече да съжалявам за глупостта, която ме задържа в кухнята цял ден все пак ще си кажа рецептите, може да ви харесат:
1. салата - зелена салата, авокадо на парченца, рачешки рулца на парченца, домати, краставици, крутони и майонезен дресинг. (снимка няма, още не съм я направила)
2. предястие - варени яйца 6-7 броя, разрязани на половина и наредени в чиния, отгоре се залива със сос от: майонеза, горчица, кис. мляко, черен пипер и риба тон. Може и без риба тон, така е в оригинал соса, но аз го ъпдейтнах. Украсява се с маслини и стрък магданоз. http://img94.imageshack.us/img94/6410/08032010024.jpg
3. основно - свински шишчета. Тук няма нищо особено, месце, лук, лимон и чушка набодени на дървени шишове. http://img121.imageshack.us/img121/1435/08032010023.jpg
4. десерт - сметанова торта. Хипер бърза и лесна, за мързеливи или некадърни домакини. Готови блатове - 3 броя. Напояват се със захарен сироп ароматизиран с малко уиски или ром. Отгоре мажете с 500мл. сметана хопла и редите плодове по избор и според сезона. В моя случай - киви, банан и ягоди. http://img163.imageshack.us/img163/3842/08032010022.jpg
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #275  
Стар 8th March 2010, 17:34
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

давай адреса
Отговори с цитат
  #276  
Стар 13th March 2010, 11:56
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

Преди няколко дни правих ябълков пай по стара рецепта от баба май е доста разпространена, но ще я споделя, понеже става много бързо и е мн вкусен

Необходимите продукти са:
обикновени бисквиДи (може и детска закуска, зависи кои обичате повече), колкото да покрият дъното на тавата, в която ще печете
краве масло - по рецепта - 120 грама, но на мен ми идва много тежко така, затова слагам по-малко, но зависи и колко е голяма тавата и колко са дебели бисквитите, импровизирайте според личния си вкус
Маслото се разтапя във фурната и от горе се редят бисквиДите.
Върху тях се изсипват нарязани на филийки ябълки. Около килограм, слагам аз, пак е според предпочитанията, но трябва да покрият бисквидите плътно. Можете, ако не ви мързи, да ги настържете, но тогава, ще трябва да натрошите и бисквиди и да ги смесите с ябълките, защото стават много воднисти. Така че от опит казвам - по-добре е на филйки. Ако искате по-сладък пай или ябълките не са много сладки, сложете им 2 супени лъжици захар, объркайте ги с 1 пакетче канела.
Третият пласт е пандишпанова смес, която приготвям от:
4 яйца
200 гр. захар (пак имате право на избор, може и по-малко, за да не е мн сладко).
Яйцата и захарта се разбиват докато удвоят обема си, знаете :P
1-2 ванилийки на прах
и 150 гр. брашно

Сместа се изсипва върху ябълките и се разпределя равномерно. Печем в загрята до 180 градуса фурна и проверяваме с клечка за зъби, дали е изпечено. Изпича се бързо, дори след първите 15-20 мин е добре да изключите долните реотани, ако фурната ви е мн силна, за да не прегарят бисквитките.

По желание се поръсва с пудра захар.
Това е
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #277  
Стар 13th March 2010, 12:13
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

супер.утре ще го пробвам
Отговори с цитат
  #278  
Стар 16th March 2010, 18:44
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Странна рецепта:

пакет обикновена майонеза
2 с.л. кис. мляко
1 ч.л. горчица
консерва риба тон
буркан маринован артишок (ако се чудите откъде да се сдобиете с такъв да знаете, че има в HIT магазини)

Разбърквате всичко добре, а артишока нарязвате на парчета. После кльопате. Много е вкусно.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #279  
Стар 16th March 2010, 18:46
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

звучи ужасно тежко
Отговори с цитат
  #280  
Стар 16th March 2010, 18:51
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Ами ако смяташ да изядеш всичкото наведнъж сигурно е тежко. Това е салата за предястие.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Рецепти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:08.