IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #231  
Стар 30th November 2009, 14:39
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ани, ,чети. Теоретичната подготовка на мен поне ми помогна изключително много. Не се чудих кое е нормално и кое не, знаех предварително какво ще става и можех да се концентрирам на важните неща- дишането и движението. Мен най- напред ме бяха сложили на един статичен апарат за мерене на тонове и контракции, дето трябваше да лежа в една много неудобна поза- наполовина на една страна- страхотно ме болеше кръста в тая поза. Като го казах това, че не мога да лежа така, ме питаха дали искам портативен апарат, за да мога да се разхождам- ей, родих се. Така че ако те карат да лежиш, поразпитай все пак дали няма начин да се разхождаш.
Уф, не знам, тия разкази на родилки не съм ги чела, ама предполагам за какво става въпрос...Честно ако в тоя момент някой се беше опитал да се изживява над мен мисля, че очите щях да му издера. От друга страна станах свидетел и на обратната страна- понеже стаята ми беше много близо до родилна зала, всичко се чуваше. Една девойка толкова много се дереше, че не можела, че най- накрая почнаха да й викат, акушерката й каза, че ще й бие два шамара, ако продължава така- явно просто спираше да диша колкото и да й го повтаряха и тоновете на бебето започнаха да падат. Вярно, че не е лесно, ама нито може да се спре, нито да се върне назад, тъй че ти остава само да се концентрираш и да правиш всичко възможно най- правилно, за да свърши по- бързо
Отговори с цитат
  #232  
Стар 30th November 2009, 15:39
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Apo, ще гледам и с док да говоря - той уж е приятел, сто хиляди познати вече родиха при него, т.е. "наш човек е". Сега като чета, си мсиля, че тогава сме причинили нещо на бебето с това насилствено раждане - изкара дълга жълтеница и му бяха били някакъв АБ в ръчичката, за който прочетох в някакъв документ, като ни изписаха. Освен това си беше и дребен - 3кг/50см. Може би рано го извадиха, ама аз нали бях пощуряла. Нейсе, сега ще си седя на гъза...

Елла как е вече? Спокойно ли спи? Успя ли да я изкъпеш? Как са решили в болницата да я изследват за грипа - температура ли е имала? Надявам се още няма колики А ти как и мериш Т у вас - с какъв термометър?
Отговори с цитат
  #233  
Стар 30th November 2009, 15:46
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

AniK,

Нищо не сте му направили на бебо при раждането. Жълтениците се дължат на едни други прелести свързани с кръвните групи - аз нали съм от най-дашната група, та и двете момчета заради много тежки жълтеници ми бяха на "хаваите" под лампата.

3 кг и 50 см не е дребно бебе. Дребно е под 2.4 кг.
Отговори с цитат
  #234  
Стар 30th November 2009, 15:59
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Да, темература имаше, много за малко- за няколко часа и не много висока, падна сама, това беше във вторник. Останаха само сополите. И аз не знам как са решили да я тестират, мисля че всички бебета и с най- малкия симптом тестираха, за да се избегне масова зараза... макар че то няма как да се избегне
И аз не мисля, че сте му причинили нещо, жълтеницата мисля е 2 или 3 вида- четох тия дни, ама отгоре отгоре- физиологичната жълтеница, дето я изкарват почти всички бебета и се дължи на натрупания билирубин, другата, дето обикновено продължава малко по- дълго, се дължи на несъвместимост на кръвните групи и третата май се дължи на разни инфекции и сериозни неща. Най- важното е много да се храни през това време, защото билирубинът се изхвърля с акото, което пък заради лампите е задача с повишена трудност- ние бяхме само един ден под лампа и беше като дрогирана- не може да й отвори устата човек- засмуче 2 пъти и заспи... голям зор беше
Колики няма, поне аз не съм забелязала.... как въобще трябва да изглежда и по какво ги разбирате? Нервничат ли или какво?
Обаче мощно хълца след всяко ядене, чак мен ме изнервя... както и да я извъртам, не спира. Сега се разрових да чета за хълцането и се оказа, че дори и в корема ми това, което аз съм мислела за ритмично ритане, е било хълцане
Отговори с цитат
  #235  
Стар 30th November 2009, 16:02
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SweetShark
3 кг и 50 см не е дребно бебе. Дребно е под 2.4 кг.
Така си е :P ...Мойта малка кукла , стоя 10 дена самичка в болницата , докато стане 2кг .......и чак тогава я изписаха
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #236  
Стар 30th November 2009, 16:02
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ааа, температурата... аз нарочно се ослушвах до последно какъв термометър да купя и никакъв не купих- педито дето ни изписа каза да си взема обикновен живачен термометър и в дупето с малко крем за 30 секунди. Мен обаче ме е страх със живачен, затова меря с дигитален в дупето.
Отговори с цитат
  #237  
Стар 30th November 2009, 16:05
Аватара на princesavm
princesavm princesavm не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Sofia
Мнения: 893
По подразбиране

За коликите,повярвай ще разбереш ...
По принцип симптомите са истеричен рев,придружен със свиване на краченцата и гърчене ... не постоянно разбира се,но когато най-много ги боли,душичките,обикновено така изглеждат.
__________________
Получавам сигнали от кораба Майка ...
Отговори с цитат
  #238  
Стар 30th November 2009, 16:06
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от princesavm
За коликите,повярвай ще разбереш ...
.
Момиченцата обикновено по-леко се разминават...обикновено се получава при захранване с адаптирано мляко или сокче...тъй като стомахчето им е още стерилно и реагира с остра болка на всяка чужда "храна"
Отговори с цитат
  #239  
Стар 30th November 2009, 16:38
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

Апо моите две момиченца имаха ужасни колики, ще ги познаеш.
Коликите започват около втората седмица, при някои по рано или по късно. Обикновено започват рязко и предимно вечер. Бебчето от спокойно става изключително неспокйно, плаче, свива крачетата към коремчето. И се започва един омагьосан кръг от носене на ръце, трудно приспиване може и отказ от мляко, кърма.
Кърмените бебчета също имат колики и тука значение има с какво се храни майкта.
При дъщеричките съм давала препарати против колки които ги има в Бг но без особен резултат. Сега малкия още преди да се беше родил се бях запасила с Лефакс, немски продукт е и май го няма в Бг не съм сигурна. Още като започнаха коликите веднага започнах атаката всеки път му давах. Имаше само два три дена колики и после край . Изхабих около 5 шишенца. Сега вечее почти на три и няма и помен от тях.
Апо ако си го намериш този Лефакс, препоръчвам ти го от опит.
Малкия сега пие Аптамил Ар защото е с киселинен рефлукс.
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #240  
Стар 30th November 2009, 17:14
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Бе аз питах тук в аптеките, има Лефакс, ама се надявам, че няма да ни трябва. Общо взето като чета никой не е точно наясно за причината за коликите- може да е млякото, може да е поглъщането на повече въздух... може и нещо друго да е Прочетох доста хубави отзиви за ей тия шишета като стана въпрос за колики http://www.handi-craft.com/uk/index.html
Купих две за всеки случай, ако се наложи да се дохранваме, вчера просто от любопитство реших да пробвам със шише и се изцедих... ми то не знае кво да го прави въобще не се усети да го засмуче и прекратихме експеримента
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинабременнимайки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:36.