IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #261  
Стар 1st December 2009, 17:04
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

И аз бях по същия начин, кърмата ми спря изведнъж.
Опитах какво ли не, купи си електрическа помпа,храних се като обезумяла точно каквото трябва, пиех специален чай, не бях уморена, нямаше стрес и въпреки всичко нямах кърма. Даже и хапчета хомеопатични пих даже и Деган щото това му е страничния ефект на него. Нищо. Бебето си беше гладно как да го нахраня с 20 мл дето успявах да изцедя. виках консултантки по кърмене, то не бяха масажи то не бяха топли кърпи и накрая и тя се предаде жената и вика няма смисъл от всичките тези мъки.
Накрая като ми се изду едната гърда с течност леле мале ама бях спряла вече кърменето.
Така че всичко с мярка, като няма мляко няма. Вече съм убедена че има жени които могат да кърмят и три бебета а има и такива като мен дето и за едно нямат.
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #262  
Стар 1st December 2009, 18:57
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Раде, чисто физически погледнато, едва 3% били жените, които не могат да имат кърма. Щом и при теб и при мен се е появила, явно някъде нещо бъркаме. Аз след разговора с консултант мисля, че започвам да разбирам къде е грешката- не е само тъй, кърмиш на поискване и готово, кърмата от самосебе си се увеличава с растежа на бебето, а от самото начало трябва да се стимулира производството на много кърма- първите 4-5 дни са определелящите за това дали ще има достатъчно количество и за по- нататък. А стимулирането освен с кърмене, и с помпата трябва да е, до пълно изпразване на гърдата. Да, ама мен точно първите 5 дни ми беше много болезнено, мазах на поразия с ланолин и гледах да не се налага да я ползвам помпата (между другото сега вече с нищо не се мажа- и това разбрах- разраняването зависи от правилното поставяне на бебето на гърдата- ако се поставя в правилната поза, разраняване няма). В тези първи дни много повече клетки на млечната жлеза са в готовност за производство и само чакат да бъдат стимулирани. Ако не се стимулират, изпадат в нещо като сън и след това е много трудно пак да се пробудят. Но не било невъзможно.... е баш ще си направя сега експеримент, тъй и тъй вече и с помпата не ми е болезнено, та мога да се стимулирам по цял ден
Щом си имала консултант по кърмене предполагам ги знаеш тия работи, ама аз пак да ги напиша, може на някой друг да са полезни... Божееееее, аз пиша за кърмене хахахаха който ме е чел преди няма да повярва на очите си
Отговори с цитат
  #263  
Стар 1st December 2009, 19:18
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Божееееее, аз пиша за кърмене хахахаха който ме е чел преди няма да повярва на очите си
Направо си консултант вече Бе много неща се променят като мислене с появяване на малкото човече....вярвам за добро
Отговори с цитат
  #264  
Стар 1st December 2009, 20:08
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

Апо всичко това го знам
ако знаеш колко съм чела, бях се побъркала от зор само и само да кърмя, няма кво да си говорим най доброто е за бебето
аз кърмих на всеки час записвах си даже в коло часа, цедях абе всичко дето бъх прочела и дето консултантката ми каза
обаче най накрая и те се предаде
знам го това за процентите и нещо не ми се вярва
разговарях и с много жени около мен, щото си мислех че едно време всички са кърмили, нали е нямало адапте обаче се оказа че не е така и тогава е имало жени които са нямали мляко
консултантката на мен ми каза че има жени които без нищо да правят си кърмят като за световно а има и такива които не могат
понякога се налага да видим истината в очите но на мен ми беше много трудно
На теб ти желая успех и да имаш многооо мляко
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #265  
Стар 1st December 2009, 20:19
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

И още нещо да си споделя, че ми е мъка тав кърмене
От три деца така и не можах да кърмя по дълго от месец
Аз още от раждането във болницата нон стоп го кърмех.
Бях 6 дена в болницата и не е получавал нищо друго освен на гърда.
Като акушерките много държаха да ми покажат правилната поза и ме поздравяваха за това че го поставям както трябва но всичко беше до там за съжаление
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #266  
Стар 1st December 2009, 20:48
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Може и да си точно от тези 3%... и аз не знам колко са достоверни, не съм се интересувала, защото до преди 10 дни бях убедена, че едва ли ще преодолея отвращението си и няма да мога да кърмя. А възможно е и точно този толкова силен стремеж да кърмиш да ти е изиграл лоша шега и да ти е бил нещо като неволна бариера да се отпуснеш... по принцип всичко тръгва от главата, та сигурно и с кърменето е така... аз затова гледам сега да не изпадна в другата крайност- кърмене на всяка цена. Ще пробвам 1-2 дни с цедене до дупка след всяко кърмене, ако текне- текне. Ако не, адаптирано мляко и толкоз. Иначе... че и едно време не всички са били кърмени, тъй си е- само дето тогава са ги захранвали директно с кисело и прясно мляко
Цитирай:
Бях 6 дена в болницата и не е получавал нищо друго освен на гърда.
Ей това мисля ни е грешката- това е достатъчно само на първо време. Ако искаме да имаме достатъчно количество и за по- нататък, през тези първи дни освен кърменето, трябва да се ползва и помпата- дори и нищо да не излиза, по възможност на всеки два часа да се цеди, за да се стимулира производството на големи количества. Ще видим след няколко дни колко ми е вярна теорията Заела съм се яко да помпам
Отговори с цитат
  #267  
Стар 1st December 2009, 20:52
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

Успех тогава
и аз помпах като луда ам нейсе
моята беше електрическа на меледа
супер е помпата стига да има какво да изцеди
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #268  
Стар 1st December 2009, 21:18
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Леле, Апо, дано и аз не променя нагласата си така :P днес в бг-мама в отчетната бяха пуснали едни снмки - кърмачки на близнаци и отново ме отвратиха (самите бебенца са много сладки някои са даже деца на по 3-4 години , ама майките нещо ... )

Абе не може толкова бързо да спре тази кърма действай, щом си се заинатила
Отговори с цитат
  #269  
Стар 1st December 2009, 21:45
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

там не е за гледане
жив те изяждат
аз един път попитах дали майките с повече деца имат нужда от помощ или пък няколко дни само със тати на някое хубаво място и ме навряха да не казвам къде
всички взеха да ми пишат че никога не са се отделяли от децата си и ако идели някъде без тях си чувствали ръцете празни

Какво ще кажете за спането на децата в отделна стая
При нас всяко дете спи в отделна стая, има си самостоятелна
а малкия и той от два дена спи в своята си стая а пък аз съм с бебефона до ухо
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #270  
Стар 1st December 2009, 22:43
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

Явно и аз съм към тези 3% Как се появи изневиделица на 4я ден кърмата така и след 5 дни изчезна без повече да се появи То не бяха помпи, чайове на Хип, сурови ядки, мляко пих - не и не и не!Лактана био е сред най-добрите адаптирани млека
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинабременнимайки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:19.