IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #271  
Стар 1st December 2009, 22:49
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аааа, Ани, чак толкова не ми се е променила нагласата- самата гледка продължава да ми е гадна, както и мисълта, че от циците ми излиза мляко и мисля, че това нищо няма да го промени. Заинатих се единствено заради това, че моето мляко е начина, по който мога да предавам някакъв вид лечение- най- вече заради цитросепта и още едни капки, които пия.
За спането, аз съм твърдо за веднага в отделна стая. Обаче в момента аз съм се изселила в хола и спя на дивана, нейното легло е до дивана и пак ме е страх, че няма да чуя, ако плаче. Вече два пъти се случва... добре, че мъжа ми е тук... буквално съм каталясала, последните 6 месеца съм спала по 3-4 часа на денонощие, почти през цялата бременност страдах от ужасно безсъние, а сега и с това ставане през нощта... само малко да влезна в ритъм и си заминава в стаята. Аз искам да си спя при мъжа все пак... Иначе от помощ нямам нужда, но признавам си без и капка срам- ново ми е всичко това и се чувствам частично ограбена все още от това, че не мога вече да разполагам изцяло със себе си, не можем да отидем на кафе все още както всяка сутрин, не можем да излезем когато и където си искаме... абе знаете как е... особено при положение, че вече амен 9 години сме живяли само двамата... който иска да ме плюе, хич не ме интересува.
Сега като действам с помпата всъщност кърмата не е спряла, ама според мен е нехранителна- направо на разредена прилича, иначе успявам да изкарам по 70-80мл... обаче и това май не е проблема... днес в 1 и 30 се наяде като за световно с адаптираното мляко, избуха 100мл на един дъх, още малко кърма, напълни гащите и от тогава спи ли спи... на три пъти с триста зора успях да я събудя и да й натикам шишето в устата- веднъж около 40мл кърма, веднъж около 50 и веднъж малко сука, повече не е акала... само спи... ако и утре продължава така, чудя се да я водя ли на доктор, кво да правя.... може и просто да си отспива заради вчера и снощи, когато искаше да яде на половин- един час и въобще не спа... знам ли
Отговори с цитат
  #272  
Стар 1st December 2009, 22:53
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

rade, там са сектантки :P За щастие в предишната ни отчетна с първото дете има доста свежарки и имам няколко много добри приятелки. Сега не споделям всичките си мисли и възгледи, че може да скандализирам някой
Аз малкият от първия ден от изписването го сложих да спи в неговата си стая. Така бяхме до 2-годишен, когато след един престой при баба си, се научи да има човек при него (че и приказки да му разказва ) и сега спя в неговата стая. Това лято реших,ч е вече е голям и ще го отуча - той сто пъти ме вика през нощта да проверява дали съм наблизо. Не издържах и пак си отидох при него Ако си ги научила да са отделно, браво!!!
Сега обаче мисля бебето да е с мен в една стая, че това нощно притичване и ослушване (а аз не чувам добре) ще си го спестя. После ще се учим някак си да се делим.
snobkata, днес гледах една реклама в списание на точно това мляко, но не съм чувала нищо за него. Пак съм се насторила за Аптамил. Това "БИО" ми звучи адски скъпо, ще го проверя Моят юнак до 3-годишен пи Аптамила. Сега взех и сметки да си правя Накрая на кърма да си остана (при тези мои коментари мъж ми винаги казва "еми да")
Отговори с цитат
  #273  
Стар 1st December 2009, 23:03
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Апо, ние на 12-тата година се обебихме. Сега си мисля, че май по-рано трябваше, вече да имам средношколци и ние да си джиткаме насам-натам
Мисля, че за кърмата много се притесняваш - чела си, че такова нещо като нехранителна кърма си го дрънкат бабите. Освен това кърмените бебета понякога и седмица не акат, з'то кърмата се усвоява напълно, т.е. акането не е показател за това дали се храни достатъчно. Досега е акала често къде от болестта, къде от чистене на мекониум (нали така се казваше). Тя се е надумкала със 100мл адапте и после иди я буди да я кърмиш :P Доколкото си спомням в началото изпиваха 30-40 мл, малко по-нататък около 60мл, понякога и по-малко.
То лесно се дава акъл отстрани, ама все пак... Ако нещо те притеснява, утре си иди до док за твое успокоение.
И спи, когато можеш... когато тя спи, спи и ти
Пу, защо Господ ни наказва с безсъние докато сме бременни , като знае какво ни чака
Отговори с цитат
  #274  
Стар 1st December 2009, 23:29
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Апо,сега се сетих че когото моето дете беше на 20дни и нон стоп прачеше и аз имах съмнения че не се храни добре...въпреки че истисквах по 0.500мл ,доктора ми предложи да го заведем на пробно кърмене..Мерят го на кантара и след кърмене също...
Дано да успееш да кърмиш бебка повече,защото аз въпреки че имах кърма 3 години не успях да кърмя повече от 2 месеца..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #275  
Стар 2nd December 2009, 01:15
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
.. може и просто да си отспива заради вчера и снощи, когато искаше да яде на половин- един час и въобще не спа... знам ли
Бебето расте докато спи. Хич не се тревожи за това - тя като огладнее и си отспи ще ти се обади.
И нали знаеш, че кърмата променя състави си дори през различното време на денонощието. Няма нехранителна, но те разбирам, защото и аз си мислех така преди.
Отговори с цитат
  #276  
Стар 2nd December 2009, 13:38
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз никъде не съм чела за нехранителна, просто като видях вчера адаптираното как изглежда (кога ли съм ти виждала аз такова нещо), кърмата направо като вода ми се видя...
Абе аз знам, че кърмата понякога се усвоява почти напълно, консултантката ми каза поне 2 аканета на денонощие трябва да има... те като броя нашите стават толкова вече втори ден... да, може и заради болестта досега да са били повече, знам ли...
Уффф, не знам какво не е наред, ама след няколко пъти изцеждане днес ей сега като текна... ей тъй както си стоях. Диването обаче нещо не се кефи, въобще не засмуква толкова силно като преди и не знам какво гълта, какво плюе (щото всичко омазахме, наистина тече като за световно)... всъщност може би засмукването не е силно, щото то няма нужда да смуче, нали тъй или иначе тече...
На пробно кърмене не ми се ходи, щото тя яде през деня по малко например на има няма половин- един час. Иначе вчера адаптираното дето го омете беше Хипп Био, не знам колко е хубаво, никога не съм чувала никакви отзиви за Хип, пратих моя мъж за Аптамил, той както винаги недоразбрал се върна с друго, явно това са му пробутали Та на него пише, от втората до четвъртата седмица около 110мл толкова посмъртно не мога да й натикам в устата Явно не може да изсуче всичко както трябва, защото колкото и да суче, след това винаги като стисна има още, а ето днес например и след двете сукания изяжда и по 30 мл АМ.... уффф, само това неакане ме притеснява, от друга страна не ми се ще да търча по доктори за най- малкото нещо и да се държа като истерична майка...
Отговори с цитат
  #277  
Стар 2nd December 2009, 13:57
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

какво значи неакане
колко пъти на ден пълни памперса
моя малкия е само на адаптирано и ака по два пъти на ден
когато беше на кърма по 4 или 5 пъти доста по воднисти
може би от адаптираното след като си го добавила и то се усвоява по бавно съответно е по заситена спи повече и изхожданията се разреждат
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #278  
Стар 2nd December 2009, 14:39
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Толкова беше до онзи ден- 4-5 пъти акаше, последните 2 дни 2 пъти на денонощие горе долу и още 2 пъти само пишкано... ама то това започна преди адаптираното мляко, аз затова се усъмних да не би да не яде достатъчно... пффф, кой знае колко тъпо ви звуча, преди ми беше смешно като чета такива подробни описи, ама ей на, и аз на тоя хал сега
Отговори с цитат
  #279  
Стар 2nd December 2009, 14:45
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Апо....нали мина критичния период....? Какво казаха лекарите?
Отговори с цитат
  #280  
Стар 2nd December 2009, 14:48
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

Не не звучиш тъпо, всяка майка ще те разбере
В момента в който си помиришеш бебчето светът ти се преобръща тотално
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинабременнимайки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:42.