IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd September 2005, 11:59
Mercury Mercury не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 8
По подразбиране Няколко въпроса относно диета

Първо, искам да благодаря на уебмастърите на www.tialoto.bg. Освен че е полезен, този сайт е и с доста добър дизайн, един от тези, които посещавам всеки ден.

Бих искал да задам няколко въпроса и ще оценя ако някой реши да ми отговори.

Но първо, аз съм 14 годишно момче, висок към 1.75 м, тази зима доста напълнях... е, добре, нямам избор, ще кажа колко тежа... 90 кг. Може би сега в съзнанието ви изплува образа на един УЖАСЕН дебелак, но всъщност, не съм толкова ужасно дебел, все пак съм и височък, но искам да отслабна.

1. Винаги, абсолютно винаги ми е било много чудно как така за една седмица мога да сваля 4 килограма само с диета. Възможно ли е това? Възможно ли е да се отлсабне САМО с диета? Честно казано, не и според мен. Вкъщи имам крос-тренажор, изгарям по 800 калории свеки ден (т. е. спортувам на уреда по 130 - 150 минути), от три месеца не съм близвал тестяни и сладки изделия и т.н., имам предвид, че освен че спортувам, спазвам и диета. Не зная дали то това моето е диета, но просто се ограничавам МАКСИМАЛНО. От три дена не съм ял хляб, а в редките случая когато си похапвам, е най-много по две филии ТИПОВ. Но въпреки това, най-много смъквам по 6-7 килограма на месец. Изглежда ми нечестно, аз, който проливам пот и полагам ОГРОМНИ усилия всеки ден да си отласба с най-много 6-7 кг на месец, а някой който си спазва диетка, да отслабне с по-малко услия по-бързо от мен.

2. Типовият хляб калоричен ли е? Колко калории има в едн средно голяма филия хляб? Чувал съм, че има по 100, но не съм сигурен.

3. Ходих и на ендокринолог, всичко ми е наред с жлезите, но докторката не каза нищо особено, да ям плодове и пр. Въпреки това, ще ви бъда много благодарен, ако някой реши да ми препоръча някоя поносима диета. Казвайки "поносима" има предвид не да гладувам ( все пак съм наясно, че "диета" не е синоним на "глад" ), а някой дието, която не е от типа:

8.00 : червено месо, печено на скара
9.00: незнам си какви работи.

С две думи, трябва ми някаква подходяща диета, която да е лесна за изпълнение.

Благодаря на ВСИЧКИ предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd September 2005, 12:22
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Lesna dieta

Лесна диета:

1. да знаеш че диетата е само половината решение. Истината е в спорта!
2. намали максимално мазнините. не яж манджи с плуващи локвички олио, не слагай олио на салатите, не яж пържено. Като си взимаш баничка или нещо подобно- взимай си 3 хартийки и поне опитвай да попиеш мазнината колкото е възможно.
3. Не яж сладко, картофи, ориз, бял хляб. Проблема на тези храни не е толкова в количеството енергия, колкото в това че се усвоява бързо и неизменно голяма част от нея отива в тлъстини.
4. Не пий алкохол, или поне пий минимално количество
5. Пий много вода
6. Не яж големи количества храна на веднъж - раздели на дребни хапвания 5-6 пъти дневно.
7. След 20.00 не яж почти никакви въглехидрати.
8. накрая - храни, които са добри и препоръчителни: Черен или пълнозърнест хляб, особенно бонус 7 зърна; обезмаслено кисело мляко, варени кренвирши, пилешко месо, телешко варено; немазни супи; всякакви зеленчуци, плодове; печена соя;
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd September 2005, 12:49
Mercury Mercury не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 8
По подразбиране

Радвам се, че точно ти ми отговори, liophy. ^^

Благодаря ти за съветите, повечето ( ако не всички ), спазвам. Искам да те попитам за 3. Един приятел ми препоръча в продължение на 45 дена, всяка сутрин в осем часа да изяждам две супени лъцици преварен три пъти ориз. Смяташ ли, че след като се е отделило нишастето, ориза няма да образува мазнини?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd September 2005, 15:03
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Честно казано не мога да ти отговоря с каква цел може да ти препоръчва ориза сутрин. Но 3 лъжици не са кой знае колко много, а и сутринта наистина не е лошо да вкараш малко по-бързи въглехидрати. Трябва да се разтърся в нета да прочета дали има някакво друго действие ориза освен за чистата енергия която дава.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Няколковъпросаотноснодиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:48.