IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 11th February 2009, 16:06
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Страданието е като щастието но с обратен знак. Щом искаме щастие ще приемем и страданието.

Защо сме на този свят? За да се борим до край!

А и евтаназията е забранена, върху въпроса са мислили много хора, много по-мъдри от нас хора.

Но все пак е неангажираща тема в приятен форум, затова ще Ви попитам Вас, които сте "За" евтаназията: Как ще я контролирате?
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #12  
Стар 11th February 2009, 16:11
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Аз съм против-никой няма право да отнема човешки живот.

Всеки ще живее толкова колкото му е писано.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 11th February 2009, 16:13
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

И аз съм ЗА принципно, но с една уговорка и не знам как да проверя каква е ситуацията в Швейцария например, иска ми се да видя закона. После ще се разтърся, дано да го има на италиански...
Та моята уговорка е да има изрично изразено желание от страна на човека. В този смисъл постоянно казвам на мъж ми какво трябва да направи с мен или с тялото ми в различните ситуации, които ми идват на акъла.
Точно днес взех решение да ги НАПИША и разпечатам, щото никога не се знае, а не ща да го товаря с такива отговорности.
Иначе в ръцете ми издъхна баба ми с нечовешки мъки и знам как ни се е молила да я спасим от този ад. Никой от родата нямаше смелостта да й помогне и всичко това, защото някакъв закон не позволява на човек сам да вземе решението си относно този въпрос.
Има една статистика в нета, не знам колко е вярна...Казват, че 56%от българите принципно са ЗА евтаназията, затова доста се учидих, че нашите държавници са гласували закона за забраната й с такова мнозинство. Пък и не разбрах защо толкова малко заседатели са присъствали на това гласуване, та това е невероятно ВАЖЕН въпрос....Баси политиците си имаме, пият си кафето някъде, докато се решава съдбата на сънародниците ни.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #14  
Стар 11th February 2009, 16:14
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
А и евтаназията е забранена, върху въпроса са мислили много хора, много по-мъдри от нас хора.
Евтаназията е разрешена в три европейски държави - Холандия , Белгия и Швейцария ...... Така че не се знае дали някой ден и в БГ , няма да е реалност
Отговори с цитат
  #15  
Стар 11th February 2009, 16:15
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

По принцип съм "ЗА" но съм напълно наясно че на теория е по-лесно да се каже отколкото да се осъществи на практика.
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 11th February 2009, 16:15
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
Но все пак е неангажираща тема в приятен форум, затова ще Ви попитам Вас, които сте "За" евтаназията: Как ще я контролирате?
Светлинчо, точно това ме притеснява и мен, ужасна е мисълта, че може да се злоупотреби...
Но наистина ще се опитам да издиря закона в Швейцария, да видим как са се организирали те.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #17  
Стар 11th February 2009, 16:17
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от i_ani
Евтаназията е разрешена в три европейски държави - Холандия , Белгия и Швейцария ......
+ Люксембург
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #18  
Стар 11th February 2009, 16:17
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Далеч сме от Холандия, Белгия и Швейцария.. пак питам:

Как ще се контролира евтаназията?
Неминуемо ще се стигне и до казуси в които се използва тази възможност за да се отнеме неправомерно човешки живот. Какво предлагате, тези които сте "За"?
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #19  
Стар 11th February 2009, 16:18
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
Но все пак е неангажираща тема в приятен форум, затова ще Ви попитам Вас, които сте "За" евтаназията: Как ще я контролирате?
Светлинчо, точно това ме притеснява и мен, ужасна е мисълта, че може да се злоупотреби...
Но наистина ще се опитам да издиря закона в Швейцария, да видим как са се организирали те.
С радост установявам, че сме на едно мнение тук ( и аз съм "за")и имаме еднакви притеснения (свързани с възможните спекулации)
Отговори с цитат
  #20  
Стар 11th February 2009, 16:19
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

И още един въпрос:не дай си Боже да се наложи да вземете това решение спрямо близък човек,как ще се чувствате?
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Заилипротивевтаназията
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:36.