IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 11th February 2009, 16:55
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от xxxxx
А спомням си и за едно малко 15 годишно момиче от съседен клас, което реши, че не може да понесе "болката" в този живот и се самоуби, скачайки от 7-ия етаж...
Maцка, тва няма общо с темата

Дядо ти явно не би се възползвал от евтаназията, в крайна сметка това трябва да си е лично решение. Фактът, че е позволена със закон не означава, че трябва да бъде задължително прилагана, просто е ЛИЧЕН избор. В момента съществува така нареченият "туризъм на смъртта" към Швейцария, хората сами отиват там, за да се възползват от евтаназията (организацията, която я прилага, се казва Dignitas, доста объркани мнения намирам по въпроса засега и още не мога да открия закона...)

А иначе не бих искала да коментирам специално България и как не е възможно нищо да бъде контролирано там. Въпросът ми е принципен, изхождайки от идеята, че всичко трябва да е добре регламентирано и контролирано. Ако е така, тогава?! Има ли право човек сам да избере смъртта си?
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #32  
Стар 11th February 2009, 16:55
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Значи си е наш проблем, ама не сме ние хората, които да го решим/оправим/контролираме?
Да. Определено ние не можем да го контролираме- за това си има контролни органи, не сме ние които можем да го решим- защото първо трябва някой от горе да го направи , оправим- е като решим....
Ние обаче сме отговорните,да се самоконтролираме, да изразяваме своето несъгласие от проблеми, породени от вече съществуващата практика и ако се наложи да изразяваме своя граждански протест т.н.
Т..Е Обикновенно колелото на промяната не се завърта от нас хората, а от тези които сме поставили да ни представляват офииално.....това обаче е в една нормална държава......на чело на която седят, най- грамотните хора, докато при нас е малко спорна точно тази част
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #33  
Стар 11th February 2009, 17:02
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Според мен доводите на тези, които са против евтаназията са, че много често хората изпадат в моментни депресии, когато могат да вземат грешно решение.

А в случая говорим за решение, при което няма възможност за корекция.

Нека се включат лекарите тук, но не знам дали има доказано неизлечими болести. И в този смисъл е много деликатно дали може да има твърдо и категорично становище, кога човек е обречен.

А според мен единствения вариант, при който евтаназията да бъде позволена е именно при абсолютно неизлечима болест/състояние.

За съжаление въпросът е много деликатен и не знам дали има начин да се реши официално.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 11th February 2009, 17:03
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Въпросът ми е принципен, изхождайки от идеята, че всичко трябва да е добре регламентирано и контролирано..

Много ти е голяма.... фантазията струцо..
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #35  
Стар 11th February 2009, 17:09
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
А според мен единствения вариант, при който евтаназията да бъде позволена е именно при абсолютно неизлечима болест/състояние.
какъв е другия вариант?! Да това е единствения вариант, и единствения закон

Цитирай:
Според мен доводите на тези, които са против евтаназията са, че много често хората изпадат в моментни депресии, когато могат да вземат грешно решение.
Особено когато са пред прага на смъртта
Само, че по принцип когато става въпрос за човешките чувства и за човешката душевност тогава въпроса винаги е деликатен, понякога дори и на психолог не можеш да се довериш, деликатни въпроси много
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #36  
Стар 11th February 2009, 17:09
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Злокачествения рак в напреднал стадий , не е ли неизлечима болест ?...
Защо е нужно човек да умира в адски мъки и агония ?!
А човек който е 15 години в кома ...... Не си ли давате сметка , че дори и да излезе от нея , ще е жив труп , защото мускулите му ще са атрофирали на 100%.........
Отговори с цитат
  #37  
Стар 11th February 2009, 17:14
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Този който е в кома, как би дал съгласието си, за да бъде умъртвен?
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #38  
Стар 11th February 2009, 17:15
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Има си роднини за тази работа....
Отговори с цитат
  #39  
Стар 11th February 2009, 17:16
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

С които има да дели имот например..
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #40  
Стар 11th February 2009, 17:16
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
Този който е в кома, как би дал съгласието си, за да бъде умъртвен?
Казвал го е предварително на някой?
Най-добре е да го е написал, но обикновено тези неща само се казват, за съжаление...
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Заилипротивевтаназията
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:10.