IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Бременност и майчинство


Виж резултатите на анкетата: ЗА или ПРОТИВ аборта?
ЗА 141 73,82%
ПРОТИВ 50 26,18%
Гласували: 191. Вие не можете да гласувате в тази анкета

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #71  
Стар 26th January 2008, 22:47
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

Скоро бях изправена пред една подобна дилема ... презервативът се скъса и аз се паникьосах, реших че може да съм забременяла ... а точно сега как не го искам това дете, светът ми беше крив, исках да пия хапче и всичко да се оправи. Ядосвах се, как може такова нещо да се случи, на мен със мойти принципи и то няколко месеца преди датата на сватбата ни ... Незнам как е тук в България, но в Испания за да ти дадат такова хапче трябва да идеш на лекар, а в нашето градче нямаше спешен кабинет, та трябваше да ходим до съседното ... по пътя плаках, стоях и се чудих какъв избор трябва да направя, дали да погубя живот или да родя дете което не искам (и още от отробата си то да бъде отхвърлено) .... Приятелят ми ме успокояваше и през цялото време не ме опрекна за нищо, беше с мен, без значение какво решение щях да взема. Накрая взех правилното решение, да не правя нищо. Реших, че Бог е този който дава живот и Той е този който го отнема и без Той да каже Да не става нищо .... или както казват хората, ако искаш дете ще го получиш, ако ли не няма (поне при мен се оказа така). Е закъсня ми разбира се с 2 седмици, през който се изтормозих и не вярвах на теста за бременост ... накрая наистина мога само да кажа, дано на никой не му се налага да избира.
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #72  
Стар 26th January 2008, 23:15
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PassiON_
... накрая наистина мога само да кажа, дано на никой не му се налага да избира.
Ето точно това е, дано не се изправяш пред такъв избор. Всяка ситуация е различна и решението е много лично.
На мен засега не ми се е налагало и дано никога не съм поставена пред подобен избор, защото е много тъжно и е в някаква степен убиване на детето, но никой не съдя и съм сигурна, че има случаи, когато е по-добрият избор.
Отговори с цитат
  #73  
Стар 7th February 2008, 15:52
FARI FARI не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 180
По подразбиране

аз пък съм против абортите,това според мен си е живо убииство,е ако се налага си е друг въпрос
Отговори с цитат
  #74  
Стар 7th February 2008, 19:25
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от FARI
аз пък съм против абортите,това според мен си е живо убииство,е ако се налага си е друг въпрос
е какво значи 'ако се налага'? по тая логика излиза, че си готова да убиеш детето си за да спасиш своя живот?!
Отговори с цитат
  #75  
Стар 7th February 2008, 21:31
FARI FARI не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 180
По подразбиране

ИСКАМ ДА КАЖА,АКО Е УВРЕДЕН ПЛОДА СЕ НАЛАГА ДА ГО МАХНАТ
Отговори с цитат
  #76  
Стар 7th February 2008, 23:49
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от FARI
ИСКАМ ДА КАЖА,АКО Е УВРЕДЕН ПЛОДА СЕ НАЛАГА ДА ГО МАХНАТ
ok, де намали буквите...
а ако все пак разбереш, че плода е с някакъв дефект - но може да живее въпреки него, т.е. не се НАЛАГА да го махнат - какво би избрала - "убийство" или цял живот мъки(и за тебе и за детето)?
и друг въпрос - ако те изнасилят и забременееш - би ли убила плода на това гнусно и подло деяние?

П.П.целта на коментара ми не е да се заяждам, просто коментирам. ако не искаш, не отговаряй...
Отговори с цитат
  #77  
Стар 8th February 2008, 11:07
FARI FARI не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 180
По подразбиране

ИМАЛА СЪМ БРЕМЕННОСТ с увреден плод и направих аборт в петия месец,защото ако го бях оставила щеше цял живот да се мъчи,а защо да му пречинявам това като мога да му го спестя.Като гледам какви деца има в Могилино и направо ме хваща мъката.
Ако забременея при изнасилване също ще го махна,защото неискам да имам дете от изверг
това е просто мое мнение и неискам никой да ангажирам с това!
Отговори с цитат
  #78  
Стар 8th February 2008, 18:58
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от FARI
ИМАЛА СЪМ БРЕМЕННОСТ с увреден плод и направих аборт в петия месец,защото ако го бях оставила щеше цял живот да се мъчи,а защо да му пречинявам това като мога да му го спестя.Като гледам какви деца има в Могилино и направо ме хваща мъката.
Ако забременея при изнасилване също ще го махна,защото неискам да имам дете от изверг
това е просто мое мнение и неискам никой да ангажирам с това!
а така, значи не си съвсем против абортите...
всяко едно крайно изказване е нереално...
това също е мое мнение...
Отговори с цитат
  #79  
Стар 13th February 2008, 02:03
Gals Gals не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: София
Мнения: 161
Изпратете съобщение чрез ICQ до Gals
По подразбиране

Също съм за абортите! Преди месец правих аборт, беше ми много тежко, но в много ситуации това е правилното решение.
Отговори с цитат
  #80  
Стар 23rd May 2008, 16:48
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

За - според мен една жена , за да преви аборт е или принудена или безотговорна към себе си! замислете се колко щастливо влюбени момичета , които ги очаква сватба или съжителство с това момче , мъж ще направят аборт!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: АБОРТ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:51.