IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 24th January 2008, 11:41
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Венозната също е пълна Има няколко начина за обща анестезия - венозна, инхалационна (вдишване на наркотични газове - през маска или тръба, т.е чрез интубация), има и ректална, но тя не е популярна
В интерес на истината обикновено се съчетава инхалационна и венозна. Само венозната е за кратки интервенции, защото при по-дълга венозна съществува риск от спиране на дишането- ако се случи, в този момент е необходимо да се премине към интубация.
Не съм специалист, разказвам само това, което съм чувала и чела.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 24th January 2008, 17:53
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diastemma
Венозната също е пълна Има няколко начина за обща анестезия - венозна, инхалационна .. има и ректална, но тя не е популярна.
И по-добре

Джангълче, Ди ти е отговорила вместо мен.

Само да кажа, че някои хирурзи слагат импланти(на гърдите) само с венозна анестезия. Защо рискуват, обаче, не знам...
Отговори с цитат
  #23  
Стар 24th January 2008, 21:07
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Благодаря ти, Diastemma, за компетентните мнения!
За сега не съм имала операция, но кой знае...един ден. Много добре ни ги обясняваш.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 24th January 2008, 21:09
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Благодаря ти!
И помисли добре, преди ...
Отговори с цитат
  #25  
Стар 24th January 2008, 21:24
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Забравила съм по-горе да добавя, че венозната анестезия може да бъде седация, когато не заспиваш, а само се отпускаш и такава, при която заспиваш, когато се прави като увод към интубационна анестезия или просто когато е нужно пациентът да е приспан. Не знам, обаче от какво зависи дали венозната анестезия ще е само седация или не, може би от препарата, който се използва или от дозата. А може би и от двете
Отговори с цитат
  #26  
Стар 13th April 2008, 20:58
Miss_60_style Miss_60_style не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 19
По подразбиране

a кой е най добър в уголемяването на устни ?

и малко въпроси:

- упойката не представлява много голям стрес за организма нали? и няма шанс да не излезнеш от нея щом не е с интубиране или аз нещо се бъркам?

- липофилинга като се направи и ти сложат една инжекция там след колко време пак трябва да отида да си направя 2ра щом нали се разграждало един вид и не се запазва и пак ли трябва да е с упойка ?
Отговори с цитат
  #27  
Стар 15th April 2008, 10:19
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Eдва ли може да се каже кой е най-добър.. Все едно да питаш кой е най-добър в правенето на гърди

Пък и един е добър в слагането на силикон, друг в хиалуронова киселина, трети в липофилинга.....

Упойката със сигурност представлява стрес за организма. До каква степен си зависи изцяло, обаче от собственото ти тяло и стабилността на психиката ти.
И при венозна анестезия има опасност да не се събудиш(ако направиш някакъв бронхоспазъм, не се реагира навреме и се задушиш, да речем.), разбира се тази възможност е сведена до минимум, когато си под наблюдението на опитен анестезиолог и подобни роскове са в сферата повече на теорията (за съжаление никой не знае дали точно на него няма да се случи да е един от тези редки случаи, в които това да се случи именно на него )

Липофилингът е добре да се направи два, че и три пъти, зависи в каква степен резорбираш поставената ти мазнина и какъв е ефекта, който търсиш. Може би трябва да се повтори в рамките на 4 месеца. Поне аз го повторих тогава.

Последната част от питането ти не я разбрах, нещо ако питаш дали и вторият път трябва да си с упойка, да, трябва Процедурата е същата, независимо дали си правиш липофилинг за първи или за трети път
Отговори с цитат
  #28  
Стар 4th May 2008, 19:18
Miss_60_style Miss_60_style не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 19
По подразбиране

Е добре тогава за филърите може ли някой да ми разясни и да ми даде онази полезна на всички тема никак не съм запозната със Химията )))
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: малкоповечеинформацияМОЛЯВИИИ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:00.