IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th July 2011, 11:55
silvan4e7o silvan4e7o не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 1
По подразбиране диета с диня

Здравейте,какво мислите за диетата с диня,ето какво представлява:
Динената диета е една от най-ефективните, но и най-строги диети, на които можем да се подложим през лятото.

Ефективността на тази сезонна диета се дължи на качествата на динята. В динята почти липсват витамини. В нея обаче се съдържа лесноусвояема захар – глюкоза и фруктоза. Освен това, тя ни доставя необходимите ни фолиева киселина, целулоза, пектини. А благодарение на уникалната си способност да извежда от организма урината, динята се смята за един от най-добрите „чистачи“ на бъбреците.


Диетата с диня е една от най-строгите диети, ето защо в своя твърд вариант тя не бива да се практикува повече от 5 дни.

Специалистите предупреждават, че е възможно още на втория ден от диетата да изпитате неприятно усещане за болка и стъргане в корема. Ако не се чувстате добре, спрете диетата. Добре е да знаете, че първите два дни на динената диета вие ще намалите килограми най-вече за сметка на течностите в организма.
Меню на динената диета

Динената диета е изключително проста като състав. В най-твърдия си вариант тя включва ядене само на … диня.

В случая е важно съотношението 1 кг диня срещу 10 кг телесно тегло. Така, ако тежите 70 кг, то ще трябва дневната ви динена доза да е не по-малко от 7 килограма. Всички останали продукти са забранени. Динята може да се яде по всяко време на деня.



Добре е да пиете и вода – най-добре натурална и негазирана. Желателно е да не приемате алкохол, докато сте на диня.

Динена диета – втори вариант

Това меню е по-леко, защото в него се допуска и прием на една-две филии ръжен хляб. При този вариант е препоръчително диетичният режим да се удължи до 8-10 дни. Както и в първия вариант всички останали продукти са забранени.

Динената диета не бива да продължава повече от 10 дни. Захранването трябва да става с нискомаслени и богати на белтъчини храни – всички плодове и зеленчуци, риба, пиле, сирене, кашкавал, яйца – др.
Вечерята трябва да е минимум 4 часа преди сън, най-добре около 18 часа и да е съставена само от диня в съотношение 1 кг диня на 30 кг телесно тегло. Добре е тази поддържаща диета да продължи около 10 дни. През това време теглото ви ще продължава да намалява, но с по-бавно темпо. Едновременно с това ще се нормализира обмяната на веществата, а организмът ще се изчиства от шлаки и токсини.

Аз от днес я почнах,някой иска ли да се присъеди?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th July 2011, 15:04
nevenatr nevenatr не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 5
По подразбиране

Ako я спазваш да не е прекалено дълго. Една съседка живя не знам колко време на диня, свали 50 кг. и накрая умря. Не знам от какво е било, дали от диетата или не, обаче е много стресираща за организма. Внимавай.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th August 2011, 12:51
Аватара на azsummm
azsummm azsummm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 3
По подразбиране

да пробва съм ги тези неща,интересно е като идея
__________________
Онлайн съм
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: диетадиня
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:24.