IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 18th October 2006, 08:08
Аватара на Renkata
Renkata Renkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 238
По подразбиране

Бенджи,как върви възстановяването?Сега прочетох за блефаропластиката ти,ела сподели как си,че да не те мислим
__________________
"Синтезирайки пантонимиката на парадоксалното, базирайки се на солидни, фундаментални фактори, ще бъда кратък, ясен и точен - яжте салата!"
Отговори с цитат
  #32  
Стар 18th October 2006, 08:39
nev9 nev9 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: Sofia
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез ICQ до nev9
По подразбиране

Амели: Направи ми впечатление, ровейки се из разни сайтове, че в Англия, например, блефаропл. се прави от очни лекари- специалисти хирурзи, разбира се! Самата д-р Пройчева е от най-добрите наши очни хирурзи, които работят с лазер!

Нев: Здравей, Амели, очния, който ме преглежда във Вижън, също каза, че блефаропластиката трябва да се прави от очни лекари и за него най-добрата е др.М.Михайлова в Пловдив. Аз ходих при нея, много приятна и интелигентна личност. Тя ми предложи разреза да е с проникване само пред горния клепач, там се изчиства и се пронква към долния отвътре - БЕЗ ДА СЕ РЕЖЕ КОЖАТА, за да се пощади. Преди това иска снимка на очните орбити на ЯМР. Малко се притеснявам за този метод обаче..., как ще изглежда кожата отдолу, при положение, че само се изчистят мастните торбички, а тя малко или много се е разтегнала вече... не знам... Иначе цената е поносима.
Ще се косултирам и с други пл.хирурзи и още ще помисля....
Any new info?
Отговори с цитат
  #33  
Стар 18th October 2006, 08:49
nev9 nev9 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: Sofia
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез ICQ до nev9
По подразбиране

Здрасти, Бенджи, как си? Мина ли вече 1 месец от твоята блефаропластика? Как се чувстваш? По-хубава?
Според теб имаш ли сериозна разлика преди и след? Виждат ли се белези? Хирурга попълни ли нещо, за да няма сенки под очите там, където кожата е най-тънка и е близо до костта? Thanks!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 18th October 2006, 14:41
Ameli Ameli не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 20
По подразбиране

Здравей Nev,

мисля, че няма да ти е излишна и една консултация с д-р Вачкова - тел. 952 0324, ул Балша № 5. Аз към нея се ориентирах и операцията ми е за 25.10., т.е. другата сряда! вече много се вълнувам, страха е голяма работа, ама пуста суета! та скоро ще ти разкажа и подробности. Това, което ти е обяснила д-р Михайлова, мисля, че става въпрос само за изчистване на мастните натрупвания и то по едноскопски метод. За долния клепач се влиза чрез конюнктива и се изчиства, но не премахва бръчки, ако има такива, или пък излишна кожа от разпъването, причинено от торбичките. При мен също ще има изчистване на мастни натрупвания на горния клепач, но само толкова, колкото да не хлътне окото отгоре, като визия, и изрязване на излишната кожа. Д-р Вачкова е лична приятелка с д-р Кръстанова и често оперират заедно, когато тя е в Б-я. Д-р Вачкова е против блефаропластика- едновременно долна и горна! Надявам се , че всичко ще бъде ок! Не бързай и направи спокойно своя избор! Наистина, голяма мъка е да избереш, на кого да се довериш! Ами това е , аз се реших!
Отговори с цитат
  #35  
Стар 18th October 2006, 14:58
Ameli Ameli не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 20
По подразбиране

Забелязах, че съм сгрешила името на очния доктор-хирург в клиника Вижън - д-р Маряна Пройнова! Тя също прави блефаропластика, но графикът и е препълнен, а и тя също каза, че д-р Вачкова е ок, защото се занимава с реконструкционна хирургия, при наранявания следствие от злоополуки и вродени малформации. Сега споделих вече всичко, което зная! Надявам се да ти е от полза и да ти помогне а и на всички други, които замислят такава интервенция! Благодаря най-сърдечно за споделената от теб инфо, а също и за инфото от Бенджи и Данитта!
Отговори с цитат
  #36  
Стар 18th October 2006, 15:30
nev9 nev9 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: Sofia
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез ICQ до nev9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ameli
Здравей Nev,

...изчистване на мастните натрупвания и то по едноскопски метод. За долния клепач се влиза чрез конюнктива и се изчиства, но не премахва бръчки, ако има такива, или пък излишна кожа от разпъването, причинено от торбичките !
ДА! явно става въпрос за ендоскопски метод! благодаря ти!!!!! аз имам ДОСТА ПОДОЗРИТЕЛНО ОТНОШЕНИЕ към този метод! А бръчките, сенките??!!въпреки, че докторката ми обясни, че той е по-щадящ и кожата след това ще се събере и възстанови с помощта на ЛАЗЕР!
Отговори с цитат
  #37  
Стар 18th October 2006, 15:42
nev9 nev9 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: Sofia
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез ICQ до nev9
По подразбиране

Токи що записах час при Вачкова за този петък
Отговори с цитат
  #38  
Стар 18th October 2006, 17:33
danitta danitta не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: sofia
Мнения: 59
По подразбиране

мисля, че няма да ти е излишна и една консултация с д-р Вачкова - тел. 952 0324, ул Балша № 5. Аз към нея се ориентирах и операцията ми е за 25.10., т.е. другата сряда! вече много се вълнувам, страха е голяма работа, ама пуста суета! та скоро ще ти разкажа и подробности. Здравей Амели, стискам и аз палци За твое успокоение ще добавя,че след оперативният период не е болезнен. Така,че смело напред
Отговори с цитат
  #39  
Стар 19th October 2006, 07:51
nev9 nev9 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: Sofia
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез ICQ до nev9
По подразбиране

Отговори с цитат
  #40  
Стар 19th October 2006, 10:09
Ameli Ameli не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 20
По подразбиране

Благодаря ви, Нев, Данитта!!!

Нев, аз също щях да ходя при д-р Охеда за консултация, но така и не намерих време!Относно ендоскопския метод - подробностите научих от консултацията при д-р И.Стоянов. Но знаеш ли всички тези методи са за различни неща и зависи кое ти е приоритетно, разбрах само, че с изрезване може да се направят две от желаните неща- изчистване на мастните натрупвания и премахване на излишна кожа а с ендоскопската намеса е без външни белези, но само премахва натрупванията.Ендоскопски браунлифтинг пък повдига веждите и цялата горна част на лицето, с което се опъва кожата и около очите, но не замества блефаропластиката, т.е. изрязването ! Относно виждането, нямам нищо против, само дето незнам кога да стане, имам много работа и наваксвам зада мога да съм в отпуска една седмица след операцията, но ще измисля нещо!
Данитта, благодаря ти за успокоението, че следоперативния период при тази операция е лек! Надявам се и при мен да е така!! Чао сега, работата ме зове!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Блефаропластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:42.