IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th March 2007, 15:15
tammy___ tammy___ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 37
По подразбиране Ринопластика - минимална възраст

Здр. на всички!
Имам следния проблем аз съм на 16 години и половина вече... но не харесвам носа си и искам да го променя т.е. искам ринопластика. Ходих при няколко лекара - Емил Георгиев, Николай Георгиев, Ефремов и тримата ми казаха много различни неща относно операцията:
Емил Георгиев ми каза: " няма проблем кажи кога да те оперирам никакви опастности белези и всичко ще е повече от добре... Също така ми каза, че тези операции се извършват и на 14 години "
Ники Георгиев ми каза: че тази операция не може да се извърши на 16 г а трябва да имам поне 17-17 и половина и тогава аз го попитах защо и той ми отговори, че костната ми система се развивала и също така ми каза да отида да говоря с него след 17 години, но на мен това ми е голям комплекс и искам колкото се може по бързо да се оправи имам познати са познати - пайнерки по скоро, които са си правили операции ама са си слагали силокон в гърдите. и мисля, че е добър, а пак и са приятели и бивши колеги с моята леля
А Ефремов само като чу, че съм на 16години и ми каза да отида на психолог , защото в мойта възраст всеки не харесвал нещо в себе си... и аз си мисля :не харесвам и други части в мойто тяло защо точно носа ми е проблем и не мога да го превъзмогна знам, че дори и на 40 да стана пак ще ми е проблем ( ако ги доживея де) Ефремов ми каза също, че носа ми бил пропорционален на лицето и не бил за операция което за мен беше голямо простотия да го чуя защото щом не го харесвам аз съм пациент той не може да ми казва кво да правя или аз греша ? .... а пак и са ми правили пропорции на лицето и не е пропорционален или просто хората, които ги правеха са скарани с това с което се занимават или Ефремов не е в час нещо..
Много ми е объркано какво да направя мойте родители имат възможност да ми платят тем подобни операции и всякви други истории, но аз не искам нищо друго освен да си оправя НОСААААААААА и ме съветват да отидем пак при Н.Георгиев септември т.е. 1 месец преди да направя 17 години и да го помолим да ме оперира защото той не иска да си бие по името което го изградил доста години наред а и Ники ми каза, че и негова дъщеря има същия проблем като моя и предполагам и други хора и той ще я оперира но след като завърши у-ще демек след 2 месеца, но пак той там и поставял някви условия които не ги знам 8) ... аааааааааа щях да забравя предполагам сте чували за Таня Боева тя е близка с майка ми и Таня ме посаветва да отида при нейния лекар - Сердев бил много добър ама новмално де няма да отиде при някой .... Недъгав..., но и Таня ми каза, че съм малка трябва да имам поне 17г. ;(

Много ми е объркано и искам савет как да постъпя, защото единия казва да другия не третия не съм била за операция и накрая ще взема тигана в нас и сама си направа операцията как мислите на 17г да ли би било добре да се оперирам имате ли познати на моята възраст да са се оперирали рискове много ли боли възтановителния процес 10 дена ли е или повече много ви моля каквото знаете HELP ME! Интернет и този форум са ми последната надежда преди да извърша някоя глупост.
__________________
I was... but now I am...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th March 2007, 16:09
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Еми..."браво" на Емил Георгиев
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th March 2007, 16:48
Emmalfy Emmalfy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 397
По подразбиране

От личен опит мога да кажа ,че е неразумно да се прибързва с операцията.Поне 17 задължително трябва да имаш, а и това не е гаранция ,че после няма да настъпят изменения във формата на носа. Причината да лягам под ножа за 2ри път 6 месеца след 1вата операция е точно ,че някакъв си хрущял решил да расте на някъде си и то на безумно нетипично място - по спредата на носа!
Костната система на децата реагира много по -бързо на външни промени.Тоест правят ти операция на носа и костта тръгва да се намества както си и е било ,,програмирано" ,защото етапът на оформяне не е окончателно приключил.
Емил Георгиев няма какво да го коментирам .Същият този беше готов на 15 да ме нареже .
tammy___, личното ми мнение , по -скоро препоръка,е да отидеш на консултация при доц.Евстатиев .Не толкова за да ти прави той операцията,колкото да ти каже нещата в твоето положение такива каквито са- дали можеш вече да се оперираш или поне малко още да изчакаш...
В крайна сметка ,ако си решила да се оперираш, а и щом ваще подкрепят и финансово и морално, така или иначе че си я направиш тази операция. Но по-добре при някой ,който ще ти откаже за още няколко месеца ,за да може с чиста съвест да си свърши работата ,когато му дойде времето.
Успех
__________________
Tomorrow never comes until it`s too late ...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th March 2007, 16:52
tammy___ tammy___ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 37
По подразбиране

ми той ми каза, че нямало никаква опастност и на мен ми каза, че е с местна упокойка, а аз само ако се удара някъде почвам да пища като някое лапе от 1ви клас... стана ми много странно как така с местна упойка и си викам нали той е лекаря, а не аз.. демек че разбирал повече, а относно изследвания такива екстри каза, че не се правят... знам, че е за мое добро и аз имам гърбица и то само нея искам да я махна иначе на дължина не е широк всичко му е супер на носа ама тая гърбица ме изкарва извън релси дано да се навият на 17 -17 и половина щото откачам... сега аз доколкото знам и лекарите са ми казвали, че при всеки е различно .. всеки се развива един по бавно друг по бързо сестра на моя приятелка е 6клас, а е висока колкото нея и се развива много по бързо ..
__________________
I was... but now I am...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th March 2007, 17:54
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Операциите на носа преди края на растежа са допустими само за изправяне на носната преграда, ако тя пречи на дишането.
Иначе има шанс да се оперираш повторно. Не 100%...
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th March 2007, 21:55
anita anita не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 20
По подразбиране

аз пък ще ти кажа че евстатиев и кръгла нула. само ще те заблуди с властното си поведение като хванал господ за шлифера . Както всъщност и ние се заблудихме. Нищо свястно не можа да направи нито на първата нито на втората операция на носа. А това вече минава всякакви граници. И не мога да разбера emmalfy как може да го препоръчаш.Аз смятам че преди операцията си изглеждаш много по-добре. Аз ако съм на твое място изобщо нямаше да си правя никаква операция.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 5th March 2007, 08:53
fea fea не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 58
По подразбиране

Аз пък ще кажа, че момичето е твърде разглезено.
Тамни, съвземи се дете, радвай се на живота, учи си уроците, казано ти е след 17- 18, ще слушаш. Замисли се дали не е по- добре да минеш с една успешна операция на подходящите години, отколкото да страдаш и да трябва да правиш още и още.
Аз като искам да съм на 17 какво да правя? Да дойда да те халосам с тигана, че ти си на толкова ли, хи хи хи
Отговори с цитат
  #8  
Стар 5th March 2007, 09:15
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от seadd
Аз имам една позната,която се е оперирала около 18 годишна ,имала е нещо гърбичка и впоследствие след операцията тази гърбичка ,въпреки че била премахната ,пак растяла ..!! И така си направила около 4 операции,поради този проблем и точно това е било обяснението -че костната система расте все още и затова са те отрязали някои хирурзи -било е за твое добро.Така че ако искаш -вслушай се,ако не-това си е твой избор.
Моля те пусни моите снимки за да види девой4ето какво го о4аква при емил георгиев!Бързам за работа и нямам време да ровя.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 5th March 2007, 17:41
tammy___ tammy___ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 37
По подразбиране

ееее сега разглезена съм не отричам лигла съм ИИИИИ си уча уроците (от време на време) ....ама тая операция вече ми се превръща във фикс идея да е по скоро и скоро като се видя в профил идва ми да счупа огледалото ама нали съм и малко суеверна и само си мисля да го счупа, но някой деееееееееееееееен... Но щом и тук ми казвате да изчакам една годинаааааааааааааааа т.е. до септември докато навърша 17 и после още 4 5 месеца имам ли шанс освен да чакам лекаря който единствено искаше да ме оперира беше емил георгиев доколкото забелязвам не е един от най- добрите да не кажа по точно определение ............... Този нос е ужасен кой го е правил тва е като пиги ужасно е не искам такова нещо


И все пак мерси мнооооооого!!!
__________________
I was... but now I am...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 5th March 2007, 18:19
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Емил Георгиев го е правил, тя Want затова и толкова държи да го видиш
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ринопластикаминималнавъзраст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:42.