IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #131  
Стар 3rd April 2008, 17:03
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Абе колкото и гадно да звучи, трябва да има и такива прехвърчания на искри, нали понякога те ни карат да отваряме темите
Отговори с цитат
  #132  
Стар 3rd April 2008, 17:23
Аватара на exoticrose
exoticrose exoticrose не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Bourgas
Мнения: 92
По подразбиране

Ако погледнете на 2 стр. ще видите,че mo_mo и с мен се заяде и почна да спори.И пак търсеше физично обяснение... Мисля,че дори и да е права, не е нужно да напада,а може да обясни нормално !
Отговори с цитат
  #133  
Стар 3rd April 2008, 17:30
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от exoticrose
Ако погледнете на 2 стр. ще видите,че mo_mo и с мен се заяде и почна да спори.И пак търсеше физично обяснение... Мисля,че дори и да е права, не е нужно да напада,а може да обясни нормално !
Ама разбира се!

Нали и аз това казвам!

Явно някой има проблем с комуникацията!
Отговори с цитат
  #134  
Стар 3rd April 2008, 18:41
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Според мен жената си има проблеми със себе си (просто погледнете аватара ). Затова не приемайте заяжданията й лично, а й изпратете обич
Отговори с цитат
  #135  
Стар 3rd April 2008, 19:24
didi_sladka didi_sladka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 156
По подразбиране

хей някой използвал ли е лосиона за постепен тен на гарниер точно го рекламират в момента?
Отговори с цитат
  #136  
Стар 3rd April 2008, 19:31
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mo_mo
Цитирай:
Първоначално написано от swim_fan
доста пъти съм ходил без очила....стискам очите и толкова...не съм ослепял....mo_mo не се вдетинявай
искрено ме разсмиват такива изказвания - ти ако си мислиш, че моментално ще ослепееш като влезеш в соларума, явно просто не си наясно...
ОБЕЩАВАМ да потърся инфо (ако някой го интересува) което по-подробно да изясни физиката на процеса, кое точно вреди, как вреди и т.н... но само ако някой наистина го интересува! няма да се занимавам за да ме нападат някакви селски пръчки да ми 'крещят' насреща, че разбираш ли, те си имали достатъчно мозък в главата... като си имат - да си я трошат в стената... нали така?!
Аз се интересувам и очаквам да изпълниш обещанието си!!!

О да, наистина ме интересува!!!!

гледай да не се отметнеш от обещанието си...тогава ще ми докажеш че си сериозна в спора, който водим...аз не съм сигурен че стоенето в солариум без очила не вреди, искам ти да докажеш обратното

...чакам
Отговори с цитат
  #137  
Стар 4th April 2008, 12:04
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

това намерих точно при първото търсене в google, мога и по-подробна информация да търся, ако това не ви стига...
Цитирай:
По-ярката слънчева светлина през пролетния сезон може да причини сериозни поражения на ретината и развитие на вътрешно перде при неразумно излагане на слънце.

Това заяви д-р Лилия Рязкова, офталмолог от Специализираната очна болница „Академик Пашев", цитирана от health.bg.

В някои случаи ултравиолетовите лъчи благоприятстват и развитието на очни тумори, предупреди д-р Рязкова.
Тя подчерта, че особено вредно е да се посещава солариум, тъй като дори специалните очила не могат да предпазят очите от масираното ултравиолетово излъчване.
ето и линка
http://news.ibox.bg/news/id_1540379346
Отговори с цитат
  #138  
Стар 4th April 2008, 12:11
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

ето още за изясняване за 'физиката' - http://www.medfiz.hit.bg/4.htm


това е тект, копиран от тази страница.
Цитирай:
-Защита от вредното въздействие на УВ- Необходимо е също очите да се пазят от облъчване, за да се избягнат сериозни увреждания от яркостта на ксеноновата лампа, която е твърде голяма (яркостта на лампа с мощност 20 kW достига 1010 cd/m2).
Спектърът на UV светлина от изкуствените източници се различава от спектъра на слънчевото UV лъчение. Атмосферата пропуска най-много UV лъчи с по-голяма дължина на вълната, докато спектърът на UV лампи съдържа лъчение и от трите зони. Зотова лечението и профилактиката с изкуствена UV светлина изисква по-голяма предпазливост. Преоблъчването е свързано с риск от увреждания на кожата (изгаряния, рак), на роговицата и лещата на очите (катаракта) и на имунната система. UV светлина се поглъща главно в роговицата и лещата и не достига до ретината
ето и още
Цитирай:
Някои хора предпочитат солариума пред естествения слънчев тен. Те обаче не подозират, че се излагат на опасност. Оказва се, че изкуствения тен е много по-опасен от естествения по отношение на риска от заболяване от рак на кожата. Съвременните лампи излъчват 15 пъти повече ултравиолетови лъчи, отколкото слънцето.

По този начин за 30 минути организмът получава средната дневна доза ултравиолетови лъчи. Изкуственият тен води не само до рак на кожата, но и до преждевременни бръчки, промяна в цвета на кожата и даже катаракта. Под въздействието на ултравиолетовото лъчение могат да се активизират много опасни заболявания, например кожна туберкулоза. Със солариума е свързано и увеличаването на заболеваемостта от меланома при хора до 40 години и рак на кожата при жени до 20 години. Специалистите препоръчват на младежите до 18 години да не прибягват до подобни методи за придобиване на изкуствен тен. Ежегодно в целия свят по данни на Световната здравна организация се регистрират повече от 132 000 случая на злокачествена меланома и около 66 000 смъртни случая от различни форми на рак на кожата.
това е линк към оригинала - http://health.actualno.com/news_44746.html

мога да продължавам, в нета има хиляди такива статии, но някои си имат мозък и нямат нужда от подобна информация, нали мацка...
Отговори с цитат
  #139  
Стар 4th April 2008, 15:29
{5q} {5q} не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: gabrovo
Мнения: 37
По подразбиране

Искам да попитам има ли значение от лосиона, който се използва след солариума? И да ми препоръчате някой ))

Спрете да спорите за това кой започнал, кой е продължил темата е интересна и полезна . Понеже днес за първи път ходих на солариум и ми беше любопитно, но тази тема е предимно флууд. Съветвам админа да се намеси и да изтрие коментарите, които не са по темата. И все пак мисля, че ако имате нещо против някой потребител не е мястото в тази тема да се изяснявате....
__________________
http://img411.imageshack.us/img411/574/untitledrw7.png
..:: Six billion people in the world, six billion souls ... and sometimes all you need is ONE::..
Отговори с цитат
  #140  
Стар 5th April 2008, 00:48
didi_sladka didi_sladka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 156
По подразбиране

davaite izbiite se hahahah
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Засолариума
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:12.