IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th February 2011, 13:59
Аватара на emka
emka emka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 119
По подразбиране как да се отървем от досадните торбички без операция?

Някой знае ли за някакви нехирургически интервенции?
Чувала съм за процедури с хилауронова киселина, моля ви дайте малко инфо хора...
Толкова неща съм пробвала и вече се убедих, че при мен маски,кремове и тем подобни нямат абсолютно никакъв ефект и е време за по-крайни мерки.
Благодаря Ви предварително
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th February 2011, 14:47
Glesanka Glesanka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране

Торбичките се явяват излишна тъкан, не виждам как може да се махне без рязане . Казвам го със съжаление, защото и аз имам нужда от подобна корекция, макар и засега да е търпимо положението . Хиалуроновата киселина е филър и е за попълване на липсваща тъкан, не мисля че би помогнала при проблем с излишни мазнинки и кожа .
__________________
Който има желание - намира начин, който няма желание - намира оправдание.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th February 2011, 17:22
Аватара на emka
emka emka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 119
По подразбиране

Ами днеска звънах на една дерматоложка да я попитам дали предлагат някакви подходящи процедури и тя ми обясни че при всеки е индивидуално,но основно в повечето от случаите прилагат кислороден или химически пилинг (някой път дори и в съчетание)
Аз съм чувала, че химически пилинг е доста агресивен дали ще е подходящ?
Уточних,че става въпрос за по-млада кожа(аз съм на 23) и тя ми каза че няма никакво значение
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th February 2011, 17:54
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Химическия пилинг помага срещу по-леки повърхностни бръчици, получени от изсушаване. Аз така се отървах от моите около очите. Но срещу торбички надали помага. Аз торбички нямам, но имам сенки под очите които не се повлияха от химическия пилинг, напротив станаха по-забележими. Не съм много сигурна, но мисля че торбичките са натрупване на мастна тъкан и не виждам как химическия пилинг би помогнал. Но все пак моето мнение не е компетентно. За всеки случай се консултирай и с други дерматолози.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th February 2011, 16:09
Аватара на Shonned
Shonned Shonned не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: Sofiqqqqqq
Мнения: 108
По подразбиране

chaoslady, в чужбина ли прави пилинга около очите.
Интересувам се, понеже от няколко месеца забелязвам, че коректора ми се събира в бръчиците под очите, а преди не беше така. Явно се задълбочават или не знам...
Колко често се прави пилинг там
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th February 2011, 16:54
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

В чужбина да. Аз в БГ не бих се доверила на никого, специално за тази финна и деликатна зона, защото само няколко секунди повече да задържат киселината, или да объркат процента и става фал който няма оправия. Аз си правих 2 пъти, макар че и след първия ми се изчистиха бръчиците но останаха 2 малки и исках и тях да махна Но не действа за всички бръчки! Моите си бяха точно от повърхностно изсушаване от солариум. Ти си млада и ако си прекалила със соларюма и от това да имаш бръчици, лесно ще се махнат при кадърен специалист.
На мен ми излезе 2та пъти по 350 евро, само за около очите, с някаква по-специална киселина. Болеше много обаче.
А когато си правих пилинг с TCA на цялото лице ми излезе 300 евро.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th February 2011, 18:30
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
В чужбина да. Аз в БГ не бих се доверила на никого, специално за тази финна и деликатна зона, защото само няколко секунди повече да задържат киселината, или да объркат процента и става фал който няма оправия. Аз си правих 2 пъти, макар че и след първия ми се изчистиха бръчиците но останаха 2 малки и исках и тях да махна Но не действа за всички бръчки! Моите си бяха точно от повърхностно изсушаване от солариум. Ти си млада и ако си прекалила със соларюма и от това да имаш бръчици, лесно ще се махнат при кадърен специалист.
На мен ми излезе 2та пъти по 350 евро, само за около очите, с някаква по-специална киселина. Болеше много обаче.
А когато си правих пилинг с TCA на цялото лице ми излезе 300 евро.
Аз си правих хим пилинг преди години в Бг и бях много доволна. Момичето постоянно ми седеше над лицето с лупа. Съвсем леко се белих, не се зачервих много. Искам сега пак да го повторя, че имам даже по-голяма нужда, но ме е страх да се доверя на тукашните "специалисти". Аз дори избягвам да се подстригвам в ЮК, камо ли нещо по-така..
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11th February 2011, 00:09
Аватара на JEIDI
JEIDI JEIDI не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: PLOVDIV
Мнения: 126
По подразбиране re

Чаослейди и Нилс,разкажете по подробно за хим пилинг
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th February 2011, 02:25
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

JEIDI ти какъв проблем искаш да коригираш? хим. пилинг помага само срещу пигментации от слънцето, белези от акне и съвсем леки бръ4ици от изсушаване. Говоря за дълбокия, при които има яко белене като печена чушка И повърхностен плодов пилинг съм си правила, но ефекта беше 0, затова месец след това се престраших за дълбокия и съм много доволна. Лошото е че около седмица след като си направиш пилинга не си за пред хора. Затова не бих го повторила в скоро време, не мога да си позволя седмица да не ходя на работа или лекции. От повърхностния няма белене, но лично аз не видях ефект, освен леко избистряне на тена.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th February 2011, 02:44
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
От повърхностния няма белене, но лично аз не видях ефект, освен леко избистряне на тена.
Правилно,той е само за лека хидратация и избистряне на тена,което хич не си заслужава.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: какдасеотървемотдосаднитеторбичкибезоперация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:56.