IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #541  
Стар 26th July 2010, 13:02
nix nix не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте. И аз доста се измъчих с хемороидите. При мен първите симптоми бяха по време на бременността, но след раждането стана страшно. Изпробвах всички билкови рецепти. В началото ми помагаше Detralex и Proсto glivenol, но с течение на времето и те спряха да действат. Един ден не издържах и отидох на лекар, приятел на мъжът ми. Той ме прегледа и ми каза какви са вариантите, препоръча ми и лекар. В крайна сметка се оперирах в 5та градска. Операцията се води доплеров метод, но помага когато хемороидите не са в последен стадий. След 10 дни бях напълно възстановена и така вече 2 години.
Отговори с цитат
  #542  
Стар 28th July 2010, 23:10
ivanT ivanT не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте,преди всичко !
На 16 години съм и ме гони страшна параноя ,та видях много отзивчиви хора тук и затова реших да споделя мъката си. Преди 3 вечери усетих нещо да ме дразни и щипе.Не му обръщах много внимание ,но при вървене ме дразнеше.Това се случва около 22:00 часа. Към 6 : 30 сутринта вече много взе да ме дразни съществуването на това малко оризова зрънце,така да го нарека и реших да го стисна.И се поду,придобивайки размерите на грахово зрънце ,че и по-голямо дори.Но най-странното е ,че не е синьо- с цвят на кожата си е ,не тече кръв ,не ме боли.Само ме дразни и една съвсем лека тъпа болка ,която си мисля ,че е в резултат на параноята,обхванала ме .Мажа въпросния гад с Прокто Гливенол и го давя с ледена вода-отпуска ме за няколко часа и после пак почва да ми лази по нервите,спадане не забелязвам.при стоене в автомобил ми е много комфортно ,но на стол или друго място където ануса е под напрежение или се опъва ме понаболява. Преди месеци съм забелязвал кръв на хартията ,но много малко и то в резултат на Н-на брой ходене то тоалет поради диария. Иначе посещавам двете нули на няколко дни един път,от много време съм си така.Утре отивам на лекар или вдругиден най-късно събувам се и да ми реже главата с диагнозата.Но така и не намерих описание на моят случай в нета.Въпросният гад се намира в ляво от ануса и при опит да го върна вътре боли ,което ме навежда на мисълта ,че не е вътрешно. И един единствен път съм забелязвал точка кръв с диаметъра на монета от 5 стотинки може би да е било и то преди много месеци ,дори не помня кога,но в резултат на параноята ,просто всичко ми изскача в главата,моля ви дайте съвет или поне какво може да е ,просто някой да ми каже нещо ,че ще откача.
Забравих да спомена - баща ми също страда от това ,но при него се появи много след моето раждане ,така че едва ли ще да е наследствено,моля ви ,отчаян съм,не ми се живее цял живот така
Отговори с цитат
  #543  
Стар 1st August 2010, 13:42
Сахара Сахара не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: София
Мнения: 79
По подразбиране

Ох, от окооло седмица имам особен проблеми и не знам какво да правя. Поразрових се в нета и от мои догатки стигнах до извода че имама хемороиди, защото имам кръвотечение и ме боли много. Обадих се на две три места и като че ли тези от Он клиник ми вдъхнаха най-голямо доверие. Чудя се обаче дали наистина е толкова безболезнено колкото казват. Помагаите моля ви се, ходили ли сте при тях, да се записвам ли там?????
Отговори с цитат
  #544  
Стар 2nd August 2010, 13:27
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

ivanT, ти междувременно отиде ли на лекар? Сега е момента (началото на месеца е) личната ти лекарка би трябвало по-лесно да ти издаде направление и айдеее, на хирург (ако вече не си отишъл де).
Отговори с цитат
  #545  
Стар 3rd August 2010, 04:07
ivanT ivanT не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 2
По подразбиране

Ходих,да - гледа ме ,пита ,бута ,натиска и реши ,че е хомороидално образование,даде ми и направление ,но не смятам да го използвам ,дано и да не ми се налага де. Иначе ми изписа някакви червени големи елипсовидни хапчета ,детралекс май се казваха,но не съм много сигурен и се пооправих.Остана само като отпусната мъртва кожа и се надявам да се прибере и да не се появява никога повече. Установих ,че Прокто-Гливенола ми пречи,а не ми помага. След употреба се почва едно щипене парене сърбене - направо на умиране я карам и го изхвърлих. Само ледена вода от душа и тея хапчета и спадна и забравям за него вече дори .
Отговори с цитат
  #546  
Стар 3rd August 2010, 10:57
master77 master77 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Sofia
Мнения: 92
По подразбиране

Сахара, мен ако питаш, щом Он клиник са ди вдъхнали доверие, отивай, няма какво да се чудиш. Както вече писах, баща ми там го оправиха и до колкото разбрах наистина не боляло толкова. Ама както си решиш де..
Отговори с цитат
  #547  
Стар 3rd August 2010, 16:05
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Сахара
Чудя се обаче дали наистина е толкова безболезнено колкото казват.
Еее, няма как да не боли. Добрия лекар няма да те излъже за това. Говорили сме го, ама всеки си избира. .......
Отговори с цитат
  #548  
Стар 4th August 2010, 12:19
Сахара Сахара не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: София
Мнения: 79
По подразбиране

Ох, вече имам записан час за Он клиник, дано всичко мине добре. Наясно съм, че може и да боли но ще видим. Стискайте палци.
Отговори с цитат
  #549  
Стар 5th August 2010, 11:26
emata emata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 6
По подразбиране

Здравейте,
след тежко раждане ми се появи ужасен външен хемороид който ми разказа играта 3-4 дни.Мажех с какво ли не но нищо не спираше болката..Изглеждаше като надуто лилаво топче което обаче с времето се сви ,но ми остана като кожен израстък извън ануса.От тогава нямам никакви болки или проблеми ,но тази кожа не се прибира а си стои все отвън а и имам чувството че с времето се увеличава(колкото бобено зърно).Има ли начин с някакви мехлеми да го мажа и да се свие или трябва да ме оперират ,имайки впредид как боли по добре да си остана така но ако знае някой как мога без скалпел да го отстраня нека пише..
Отговори с цитат
  #550  
Стар 5th August 2010, 21:42
doria doria не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 72
По подразбиране

Мисля, че е добре да ви види лекар.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хемороиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:47.