IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 15th May 2007, 00:14
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Flohsamen- живовлек е със сигурност
http://www.zdravnitza.com/a/nav/list...bil/bil_id/300
Ми май не е. Виж, листата са му други. Името му на латински е Plantago ovata. И става въпрос за обвивките на семената, не за нещо друго.
Отговори с цитат
  #72  
Стар 15th May 2007, 00:22
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Мисля, че просто има разновидности, затова.
Този нормалния гледам, че се пие за проблеми със стомаха, подобряване на храносмилането, има диуретичен ефект.
Ама може и да бъркам, не го открих в речника
Отговори с цитат
  #73  
Стар 15th May 2007, 06:56
Здрaвко Здрaвко не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Град: Земята
Мнения: 13
По подразбиране Всичко е възможно

Цитирай:
Първоначално написано от katie
Цитирай:
Първоначално написано от MariaVassileva
...аз тайничко се надявам да има някой тука да напише, че се е излекувал от хемороидите!
Ми да не казвам голяма дума... ама днес бях на доктор, и той ме поздрави - няма жив гад. Минаха два месеца, откакто писах за посещението си при доктора при което ги установиха, и сега ви пиша пак, с резултатите от "лечението". Значи през тези 2 месеца:

1. Всяка сутрин с мюзлито или киселото мляко взимах по една лъжица Flohsmenschalen. Съжелявам, но никъде не намерих името на български. Препоръчве се за хора със запек, тук са много популярни, цялата страна едва ли не ги пие.
2. Никаква тоалетна хартия. Или ако се налага - силно навлажнена. Никакъв сапун. Само вода и билкови отвари. Мен това в началото най-много ме притесни, ама като почетох малко из Интернет, разбрах че е глупаво.
3. След като прочетох постовете на Здравко и Мария, не сядам вече на тоалетната чиния. Докато сме млади, ще се катерим и клякаме, после ще му мисля.

Незнам кое от трите помогна, но кървнето започна да намалява, и от три седмици нямам никакви оплаквания. А днес и доктора го подтвърди! Малко не ми се вярва че съвсем съм се излекувала, днес това му го казах на доктора. Казах че ще се пазя цял живот, а той се разсмя и ми каза - всеки орган, от които имаме само един - сърце, мозък, и... дупе е много важен, и трябва да се пази особенно.

Надявам се че този пост ще помогне на някои, иначе не бих писала за такива интимни проблеми. И много важно - ходете на лекар, ако имате оплаквания. Прегледа повече мога да го опрелича със средновековно мъчение, ама какво да се прави... че симптомите може да са от какво ли не. И умната!
Поздравления!
Между другото не е нужно да правиш акробатики на тоалетната чиния, ако не можеш да я подмениш с клекало, помоли кварталния майстор да ти направи една стойка от дърво, метал или PVC водопроводни тръби, ето няколко идеи:Колкото до неизползване на тоалетна хартия -- откакто преправих тоалетната ползваме вода вместо нея. По-хигиенично и удобно е. До тоалетната, на стойка на стената, съм инсталирал подвижно душче с бутон за пускане и спиране на водата за да не се налага да ставаш.
Отговори с цитат
  #74  
Стар 15th May 2007, 07:29
GOPLAY GOPLAY не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Flohsamen- живовлек е със сигурност
http://www.zdravnitza.com/a/nav/list...bil/bil_id/300
Псилиум е билката. Laxal e търговската марка на продукта в аптеките. Доколкото съм го пробвал миналата година след появата му считам, че действа изключително ефективно.
Отговори с цитат
  #75  
Стар 15th May 2007, 08:49
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katie
Казах че ще се пазя цял живот, а той се разсмя и ми каза - всеки орган, от които имаме само един - сърце, мозък, и... дупе е много важен, и трябва да се пази особенно.

Надявам се че този пост ще помогне на някои, иначе не бих писала за такива интимни проблеми. И много важно - ходете на лекар, ако имате оплаквания. Прегледа повече мога да го опрелича със средновековно мъчение, ама какво да се прави... че симптомите може да са от какво ли не. И умната!
БРАВО,katie Браво! и аз заради това споделям, толкова интимни неща- та който може, да не се мъчи като мен- имало е решение, колкото и да не вярват някои!
ама доктора ти го е казал супер прав е де
за тоалетните- някъде наскоро видях в списание- от този модел, дето се кляка, а не се сяда- ама съвременни- луксозни и модерни направо! а от един познат военен разбрах, че даже някои от тях имали подвижен капак (може би покрай американските бази някъде-не запомних къде, но има!!) абе само да потърси човек и ще намери! и за билката браво -мисля, че ще послужи на много хора-все пак вече границите не са това, което бяха-нали!
толкова ти се зарадвах на поста!
да отбележим и skica -той/тя първи писа,че се е излекувал от хемороидите, но не знаем подробностите!
и НАИСТИНА човек трябва да се преглежда, че симптомите може да са от какво ли не!.. то така и така боли- ами поне има надежда да спре като го лекуваш! а пък за срама -пред зъболекаря що не ни е срам, да си отваряме устата -характера на работата е такъв!

Здравко-хитричко измислено!
дали да не помолим Апоклистика, да потърси в нета от тези клекала, за които обясних!? -щото знае кое къде да търси
Отговори с цитат
  #76  
Стар 15th May 2007, 09:55
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Извинявам се много за объркването с билката, наистина е псилиум, ще си компенсирам грешката, като поне покажа как изглежда въпросният LaxaL

http://www.alibaba.com/catalog/11522..._Laxative.html
Mария, ще потърся клекала по- късно, смао да ми остане малко време
Отговори с цитат
  #77  
Стар 15th May 2007, 11:42
GOPLAY GOPLAY не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Хъм....не може да става въпрос за грешка! Просто се опитваме да установим каква точно е билката помогнала на Katie.
Вероятно има множество продукти с търговско наименование Laxal. Този от твоя линк съдържа Senna и Aloe Vera.

Аз имах предвид този: http://www.brandex.bg/bg/laxal.htm , който съдържа само Псилиум. Не сложих директен линк в горния пост за да не прозвучава като реклама.

Доколкото знам, към сената се привиква, а поне така се твърди, че псилиума не води до зависимост.
Отговори с цитат
  #78  
Стар 15th May 2007, 11:55
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Да се включа само набързо: това са билките които аз пих. GOPLAY, няма нищо лошо да пратиш link, аз нямам намерение да рекламирам никого, ако някои се опитва да рекламира нещо, веднага си личи. Apoklistika също не се опитва да рекламира, а да помогне, все пак тя е нашия форумен добър и отзивчив дух.

Тези билки действат по следния начин - приемани с много течности те разбухват в стомаха, и улесняват процеса на изхождане. Не действат нито много бързо, нито агресивно. Освен това и засищат. Доколкото аз съм чела нямат странични еффекти. Към тях не се привиква!

Здравко, благодаря ти пак за съвета. ще мисля в тази посока.
Мария благодаря и на теб.
Отговори с цитат
  #79  
Стар 15th May 2007, 12:49
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

за нищо, katie- ще намерим правилния път с дружни усилия
разбирам GOPLAY, но темата тук е такава, че ако искаш да помогнеш на човек, трябва да се даде точна информация. иначе се получава нещо от сорта "аз знам, ама НЯМА да ти кажа.." точно пък в тая тема всеки си казва, каквото е опитал-рекламата е само на добрият опит и взаимопомощ
Апо, не е спешно, но ще чакаме с интерес
Отговори с цитат
  #80  
Стар 15th May 2007, 18:03
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Разказахте ми играта, ама все пак май това са единствените места, от където може да се поръча тая джаджа
http://www.naturesplatform.com/all_p...html&s=&c=&x=2
http://lillipad.co.nz/orderhere.html
П.п. Това са линковете на Здравко, да напомня пак, не е моя заслугата този път
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хемороиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:34.