IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd March 2011, 13:26
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране Зелен чай

Редовната употреба на зелен чай води до един по-добър баланс между дух и тяло.

Лекарите препоръчват да се пие зелен чай при дълго престояване пред телевизор или компютър, а за хора, преминали лъчева терапия, е желателно заленият чай да се включи в ежедневната диета. Чаят действа потогонно и диуретично, понижава температурата, засилва белодробната вентилация, подобрява храносмилането, облекчава болките при възпалено гърло. Той е важен в борбата с остеопорозата, помага за редуциране на теглото, като ускорява изгарянето на мазнините. Стимулантът в чая е кофеинът, който активира нервната система и скоростта на обмяната, повишавайки концентрацията и чувствителността. Зеленият чай възстановява цялостно имунната система. Или накратко, зеленият чай :

-забавя и спира процеса на стареене на клетките и допринася за подмладяване и дълголетие.
-съдържа немалко вещества, нужни за човешкия организъм. Цинкът, който се намира в зеления чай играе важна роля за правилното протичане на бременността.
-прочиства кръвта от холестерол и други вредни вещества и наслоявания по стените на кръвоносните съдове. Предпазва и лекува атеросклероза, високо кръвно налягане и сърдечни заболявания.
-стимулира отделителната система, функциите на бъбреците и пикочния мехур.
-укрепва двигателната способност на организма и нервната система.
-лекува затлъстяване и разкрасява. Опъва кожата и отваря порите й.
-влияе благотворно при очни болести и засилва очите.
-пиенето на зелен чай укрепва духа, повдига настроението, засилва паметта и мозъчната дейност.
-поддържа нормалната дейност на сърцето и стомаха.
-стимулира циркулирането на кръвта и енергията.
-предпазва от рак и злокачествен тумор. Засилва имунните функции на организма и действува благотворно за предпазване и лечение на лъчеви болести, при радиация и отравяния.
-регулира баланса между алкалите и киселините в организма.
-изстудява тялото по време на летните горещини и по този начин адаптира телесната температура към външни условия. Девет минути след поемането на чая се отварят кожните пори, телесната температура спада с 1-2 градуса и човек се чувствува приятно по време на горещините.
-зеленият чай има освежаващо, ободряващо действие и помага при преумора.
-предпазва от кариес на зъбите. Изследвания на английски учени потвърждават, че зъбният кариес е много по-рядко срещан у хората, които всекидневно пият зелен чай.
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd March 2011, 13:26
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране Зелен чай

Редовната употреба на зелен чай води до един по-добър баланс между дух и тяло.

Лекарите препоръчват да се пие зелен чай при дълго престояване пред телевизор или компютър, а за хора, преминали лъчева терапия, е желателно заленият чай да се включи в ежедневната диета. Чаят действа потогонно и диуретично, понижава температурата, засилва белодробната вентилация, подобрява храносмилането, облекчава болките при възпалено гърло. Той е важен в борбата с остеопорозата, помага за редуциране на теглото, като ускорява изгарянето на мазнините. Стимулантът в чая е кофеинът, който активира нервната система и скоростта на обмяната, повишавайки концентрацията и чувствителността. Зеленият чай възстановява цялостно имунната система. Или накратко, зеленият чай :

-забавя и спира процеса на стареене на клетките и допринася за подмладяване и дълголетие.
-съдържа немалко вещества, нужни за човешкия организъм. Цинкът, който се намира в зеления чай играе важна роля за правилното протичане на бременността.
-прочиства кръвта от холестерол и други вредни вещества и наслоявания по стените на кръвоносните съдове. Предпазва и лекува атеросклероза, високо кръвно налягане и сърдечни заболявания.
-стимулира отделителната система, функциите на бъбреците и пикочния мехур.
-укрепва двигателната способност на организма и нервната система.
-лекува затлъстяване и разкрасява. Опъва кожата и отваря порите й.
-влияе благотворно при очни болести и засилва очите.
-пиенето на зелен чай укрепва духа, повдига настроението, засилва паметта и мозъчната дейност.
-поддържа нормалната дейност на сърцето и стомаха.
-стимулира циркулирането на кръвта и енергията.
-предпазва от рак и злокачествен тумор. Засилва имунните функции на организма и действува благотворно за предпазване и лечение на лъчеви болести, при радиация и отравяния.
-регулира баланса между алкалите и киселините в организма.
-изстудява тялото по време на летните горещини и по този начин адаптира телесната температура към външни условия. Девет минути след поемането на чая се отварят кожните пори, телесната температура спада с 1-2 градуса и човек се чувствува приятно по време на горещините.
-зеленият чай има освежаващо, ободряващо действие и помага при преумора.
-предпазва от кариес на зъбите. Изследвания на английски учени потвърждават, че зъбният кариес е много по-рядко срещан у хората, които всекидневно пият зелен чай.
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd March 2011, 13:39
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Големите дози зелен чай могат да предизвикат заболявания на черния дроб и бъбреците

Май не е добре да се прекалява и с него

Аз пия по 3 зелени чая на ден , но смятам да намаля дозата (х 1-2 примерно)
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd March 2011, 13:39
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Големите дози зелен чай могат да предизвикат заболявания на черния дроб и бъбреците

Май не е добре да се прекалява и с него

Аз пия по 3 зелени чая на ден , но смятам да намаля дозата (х 1-2 примерно)
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #5  
Стар 2nd March 2011, 14:44
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Супер тема, Ани

Аз имах един въпрос, който зададох в темата за кафето, но никой нищо не каза. Има ли значение какъв точно е зеления чай? Аз пия на Twinnings с лимон, но ми препоръчаха китайски зелен чай от аптеките. Има ли значение?
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd March 2011, 14:44
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Супер тема, Ани

Аз имах един въпрос, който зададох в темата за кафето, но никой нищо не каза. Има ли значение какъв точно е зеления чай? Аз пия на Twinnings с лимон, но ми препоръчаха китайски зелен чай от аптеките. Има ли значение?
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd March 2011, 15:27
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

rocksteady , не смятам , че марката е от голямо значение
Аз в момента пия от този .....Имам за още 1-2 дни , след това ще пробвам и от твоя


Това, което аз знам за зеления чай е , че трябва да се запарва за 3 до 5 мин., с вода около 95градуса , т.е. леко изстинала.
И за да се усетят съставките му и да се извлече максимална полза от него , трябва да се пие чист, без подсладители.
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #8  
Стар 2nd March 2011, 15:27
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

rocksteady , не смятам , че марката е от голямо значение
Аз в момента пия от този .....Имам за още 1-2 дни , след това ще пробвам и от твоя


Това, което аз знам за зеления чай е , че трябва да се запарва за 3 до 5 мин., с вода около 95градуса , т.е. леко изстинала.
И за да се усетят съставките му и да се извлече максимална полза от него , трябва да се пие чист, без подсладители.
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #9  
Стар 2nd March 2011, 15:47
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

Аз съм доволна и от двете марки.От известно време пия този http://aloeverabg.net/figuactiv-/77-8025-figactiv.html , който не е изцяло зелен, но съдържа предимно зелен чай, много е приятен
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd March 2011, 15:47
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

Аз съм доволна и от двете марки.От известно време пия този http://aloeverabg.net/figuactiv-/77-8025-figactiv.html , който не е изцяло зелен, но съдържа предимно зелен чай, много е приятен
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Зеленчай
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:31.