IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th November 2004, 19:33
Swetla
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Очна лазерна хирургия

Здравейте всички форумци!
В момента започвам да проучвам възможността да си направя корективна ласерна операция на очите и този форум е първото което правя по въпроса. Моля хора които имат информация най вече от първа и втора ръка, както и хора с информация която представлява някакъв уеб-link с информация или телефонен номер на който да се обадя да се отзоват тук.
Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th January 2005, 17:36
KKKK
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Малко късно го видях, но ако още се интересуваш. По-добре внимавай с това. Както може да помогне, така може да ти увреди страхотно зрението. Дядо ми имаше проблем със очите (тогава не беше много стар, проблемите му бяха от диабет) и отиде на лазер, при най-добрите специалисти, но след това вече съвсем спря да вижда. Чувала съм и за други такива случаи. Ти си решаваш, но те съветвам хубаво да си помислиш преди това.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th February 2005, 19:31
Аватара на lady74
lady74 lady74 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: София
Мнения: 576
По подразбиране не слушай ККК

"това са най добре похар4ените пари които някога съм хар4ила" реплика на моя приятелка 3 дни след операцията ......1 месец след това и снаха ми си прави . от тогава мина година и двете се 4удят как са могли толкова време да се мъ4ат с лещи. Правиха им операцията във Вижънс .Много са добри .Има риск единсвено ако не спазваш след това указанията им.....Снаха ми на втория ден си ходи сама с колата да и махнат предпазните о4ила които залепят за да не се по4е6еш докато спиш. Имаше и такива които ги бяха махали и изглеждаха наистина ужасно но грешката си е изцяло тяхна,аз бях през цялото време и при двете и знам как проте4е вси4ко( е не на самата операциа) но преди и след това
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th April 2005, 03:55
mirela
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране козметична хирургия

преди около година моята сестра реши да си направи операция, имаше късогледство 5 диоптъра , тя не живее в БГ , аз проверих как стоят нещата у нас и и предложих клиниката свети Петка във Варна, операцията тогава струваше 600лв на око, тя обаче също проверила и реши да си а направи там където е, т.е. в Paris, аз отидох при нея за да и помагам след операцията, значи правеха и 3пати иззследвания на очното дано, установиха, че при нея след 7диоптъра, няма да може да се оперира, значи има период в който трябва да се оперира, и така на мен ми се полагаха 3-и месеца гости , операцията се състоя два дена преди да си тръгна, оперира я д-р МИМУН , в клиника край Paris, операцията беше 30мин, по 15, за всяко око,най-гадно било когато са и фиксирали клепачите, после очите и бяха зачервени и малко я 6типеха, след като се наспа, т.е. на другия ден всичко беше нормално, тя беше добре, само сазяляваше, че е чакала толкова дълго,,,,,,,на контролните прегледи се установило, че е на 0, значи вижда перфектно.операцията струваше 2000евро, на всяко изследване, 50евро
ами това е вие решавате какво да правите и къде
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th April 2005, 12:02
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.Операциата е около 350 евро на око.Прави се мах. за 15 мин.После те оставят в една тъмна стая за 1-2 часа и си тръгваш.Няма нужда да ти помагат.Виждаш си нормално.Единствено трябва да се носят тъмни очила няколко месеца.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st June 2005, 14:20
nonabg nonabg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2005
Мнения: 2
По подразбиране цветът на очите

Моля пишете на кирилица.
А някой чувал ли е за вазможност да промениш цвета на очите си- т.е. да ги изсветли- но без хирургическа намеса?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11th June 2005, 07:29
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране цветни лещи и баби

НОнабг, за изветляване на очите- цветни лещи. Не са скъпи, цветове има каквито искаш и можеш да си различна всеки ден.

А за операцията на очите, и аз знам за Варна, но повечето хора, с които съм говорила са над 60 г, и са си правили операция от перде.

Аз за съжаление не ога де оперирам, защото имам много слабо късогледство, но е толкова досадно да се зверя по улиците, че думи нямам
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th November 2005, 13:13
Карамел Карамел не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 3
По подразбиране

От три години нося очила, диоптъра ми не е голям, но прогнозата е до пет години да се качи с още два до три диоптъра.
Въпроса ми е има ли възрастова граница, значение колко недоскиф си или т.н.?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th November 2005, 20:19
dimi777 dimi777 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 3
Изпратете съобщение чрез ICQ до dimi777
По подразбиране

Искам да споделя моето лично мнение. Аз съм с лазерна корекция за късогледство 15 и 13 диоптера, 70% загуба на зрението. Корекцията си направих в частна кликина в София при проф.Гугучкова. При такъв голям диоптер имаше вероятност половиния да се върне до една година, и втората корекция влизаше в първоначалната цена. Всъщност в повечето случаи е ставало така. При мен обаче не се получи. Повярвайте ми, имах чувството, че проглеждам за първи път в живота си! Корекцията продължи не повече от 2-3 минути, самата подготовка е по-дълга. Бях с придружител, сестра ми,и се прибрахме при нашите познати в София. Първоначално беше неприятно, но когато на другия ден започнах да проглеждам и махнах лепинките, това беше най-вълнуващото, получих главоболие от силното зрение, защото аз никога не съм виждала нормално. Това беше септември 1999 година. И когато преди 2 години посетих проф. Гугучкова за контролен преглед, тя ми отговори, че до 50 години не бива да се притеснявам. Безкрайно благодаря на Проф.Гугучкова. За мен тя е не само невероятен лекра, хирург, офталмолог, но и безкрайно прекрасен човек! Ако искаш повече информация пиши ми на dimi777@abv.bg
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21st November 2005, 14:12
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Eй, това е супер!

А можеш ли да дадеш инфо за тоази докторка, колко ти струва операцията и къде е клиниката?

10х
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Очналазернахирургия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:43.