IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #501  
Стар 9th February 2010, 23:01
dimi dimi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: Aсеновград
Мнения: 22
По подразбиране

Благодаря за съветите.Не знам дали си била в моето положение, в смисъл на 14 да си имала толково излишни килограми, но наистина ми е много трудно.Правя всичко възможно, опитвам се да ям максимално малко количество храна, и на фитнес тръгнах, проблема при мен е, че когато нещо ми е забранено, винаги се изкушавам и го ям.Тази диета мисля, че е най-добрия вариант, защото няма забранено и има избор.Надявам се и за напред да имам тази воля и наистина да махна излишните килограми, знам че няма да стане за тези 3 месеца, в смисъл аз и да се скъсам от диети няма да мога за 3 месеца да стана 50 или 60 килограма, колкото са повечето ми връстници, но мисля да направя всичко възможно, без да бързам, за да имам нормален живот по нататък
__________________
Живота не струва нищо, но и нищо не струва колкото живота (:
Отговори с цитат
  #502  
Стар 9th February 2010, 23:09
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

Dimiq похвално е че си решила да отслабнеш не се се примирила и не си станала поредният аутсайдер. Прочетох само последният ти пост ,да си призная.
Тази диета е хубава защото не те ограничава , но няма да ти помогне , както и на повечето ползващи я . Не можеш да имаш меню от тутманик , бонбони , и кифли и да очакваш резултат.
Хубаво е наистина но няма да те доведе до нищо , само ще те обезкуражи и депресира.
Ако искаш да спазваш една диета правилно прочети малко за разделното хранене , нека имаш основата в главата си , а после сама реши какво ще ядеш.
Пиша ти това , защото не искам да се отчаяш и разочароваш , а да виждаш положителният ефект от усилията си
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
  #503  
Стар 9th February 2010, 23:12
Теди Теди не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: България
Мнения: 17
По подразбиране

Прочетох някои неща и аз съм на тази диета от 07.02 и ма някакъв напредък.Какво ми прави впечетление от един форум "фиданка остани и т.н в bg мама.Абе там голямо писане големи чудесии и какво ядене и после се чудят ,защо не могат да отслабнат.Как да отслабнат ,когато една е яла за салата половин буркан печени чушки и там някакви белтъчини.На здравословно хранене ли сме или за надаване на кгАз съм на 45 г.и моя опит от диетите е следния!Трябва да си вземем поука и да извлечем най важното от една диета и да го превърнем в здравословен начин на хранене.Бях на Дюкян но възвърнах кг ,защото отказах цигарите от раз в последния етап към края и спрях да ходя по 10 км на ден.Такава ми беше работата.Възвърнах ги и сега съм тука.От дюкян си взех поука от неговата диета. Четох книгата "Ние и зоната "също много хубава тука трябва да се обърне внимание на количеството храна,качеството,особенно въглехидратите и от салати и от плодове даже се пълнее.И фитнес няма да ни спаси blinlin е много права т.е е написала много правилно за което и се възхищавам!Като чета някои те от точкови диети от дюкян и т.н все на диети и все пълни а къде остана здравето?Искат за една седмица да отслабнат 2 3 кг мислят ли ,че това тяло този организъм се стресира!Няма диета няма хапчета ,които да отслабнем и да останем такива до края на живота си .Има здравословно хранене и поуки и запазване на тегло.Както съм на 4 5 г.така нямам овиснала кожа ,бръчки е това е вече ген.Така че и от тази диета трябва да си извлечем най -най полезното и след това да го съхраним до край и само така ще има ефект. утре съм на плодов ден.За първи път та давидя какво ще е .Аз съм си извадила рецептите и по тях но в др форум голямо плюскане направо ужас и за това съм тука нека се подкрепяме и да си разясняваме някои неща, а не да пишем глупости .Хайде до утре!
Отговори с цитат
  #504  
Стар 9th February 2010, 23:27
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от daliq
но няма да ти помогне , както и на повечето ползващи я . Не можеш да имаш меню от тутманик , бонбони , и кифли и да очакваш резултат.
Абсолютно!И главният проблем по отношение на килограмите е,че след тези 90 дни какво се прави при положение,че дори не си отвикнал от лошата храна... Малко,по-малко количествата ще се увеличават,килограмите ще се връщат и така до новите 90 дни,обаче каква е гаранцията,че и при тях няма да се получи същото
Идеята на трайното отслабване е да с промени цялостната представа за храната и да разбереш,че всичките хр. боклуци те прецакват-килограми,метаболизъм,холе стерол,кръвно налягане,мазнини,дори и то гледна точка на психичното състояние-действат депресиращо(доказано е )
Теди,наистина здравословното хранене е ключът към всичко...С диети почти никога не се получава.Докато един човек не си промени представата за храната,няма да му се получат нещата
Отговори с цитат
  #505  
Стар 9th February 2010, 23:54
Теди Теди не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: България
Мнения: 17
По подразбиране

Да така е!Сега съм по слаба от преди дори когато започнах Дюкян,но макар и да наддадох малко пак останах по слаба от преди.Например премахнах пържени храни като мекици готвенето с много олио ,фрютюрници .Ние с моя мъж сме сами дъщерями е на 23 г.и живее с приятеля си и ако ти кажа,че 1 бут олио ми стига за 1 месец ще се очуди някой!Да така е daliq !Но някой не може да го разбере и с тая точкова диета всички отидоха при фиданките и ги следя форума е как сега няма да ядат много ,котато тя постоянно е на едни меса и едни краставици и домати в момента бъка от химикали и сега ядат като не виждали.Аз това не мога да си го обясне с едни торти брускети едно време баба ми само такова е яла !Помина се жената на 92 год.защото ядаха по- малко постеха и ядяха чиста храна.Ние си купихме къща преди 5 год и всяка година си садя домати краставици идр работи но знам какво ям и не бъка от химикали.Тази вечер малко развиваме др теории но все пак са полезни.В едно ядене трябва да има и белтъчини ,въглехидрати и мазнини в допустими норми.Аз когато премахна някое др килце кръвно ,сърце тонус всичко е ок Не че трябва да бъда такава каквато съм била на 18 г това не може да стане о важното е как се чувстваш и дали си харесваш тялото.Май много стана но до утре лека нощ на всички и нека си бъдем полезни!
Отговори с цитат
  #506  
Стар 10th February 2010, 00:01
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Dimi,никога не съм имала толкова много излишно тегло.Била съм с 10 килограма примерно повече отколкото съм трябвала да бъда,но никога толкова.Даже и в момента имам да свалям едно 5 килограма,но не бързам-храня се здравословно и тренирам редовно.
Казваш,че се стараеш да се храниш максимално малко-ГОЛЯМА ГЛУПОСТ! От единия ти ден бях забелязала,че си го изкарала на сокове и за вечеря ориз(май ,не съм сигурна).Много голяма грешка.Забавяш си метаболизма,ядеш въглехидрати на вечеря и като цяло напълно погрешен подход!
Идеята е да се храниш с малки количества през малки периоди от време.Трябва да имаш три основни яденета с 2 междинни.Примерно.По мое мнение трябва да я спреш тази диета.Ти си малка,развиваш се.Да се храниш правилно е изключително важно за възрастта ти.
Наблягай на зеленчуци,плодове(особено, огато ти се яде сладко),риба,яйца,бяло месо,готвени яденета(боб,леща,зеле на фурна...),сурови бадеми и ядки.Примерно за закуска можеш да ядеш овесени ядки,Дюканска палачинка(аз много я обичам ),елда или нещо такова,ако искаш по-сериозна закуска.Аз сутрин не огладнявам в първите 2-3 часа след като съм станала(сега съм първа смяна) и като отида на у-ще към 9 и нещо изяждам някакъв плод(който си нося от вкъщи-тъпи училищни столове!!! ) и ми е добре така.Въглехидратите ти трябва да са в първата част от деня,затова ако ще ядеш картофи/ориз и подобни най-добре за обяд.Следобедна закуска-плодове или шепа сурови ядки + плод(като са две закуски-първо ядките,после след час и нещо/два другото)...Вечеря най-добре голяма салата + чисто месо/риба/супа.Същото може и на обяд,ако не ядеш въглехидрати него ден.И след 20:00 да не ядеш повече.Дори и да се чувстваш гладна,няма смисъл да ядеш след този период.Ще ти бъде тежко,ще ти по-неспокоен сънят и т.н.
И другото,което е важно-МНОГО вода.Минимум 2 литра.Хубаво е на у-ще да си носиш поне 500 мл.
А защо не бива да ядеш кроасани,сладки и подобни...Ами,много е просто-От захарта в тях(от която организмът ти дори няма нужда) след като ги изядеш ти се повдига рязко кръвната захар и след кратко време спада също така рязко.Когато ти спадне започва да ти се иска да изядеш още нещо сладко,за да си я вдигнеш отново.И да се сдържиш трябва да имаш невероятна воля Аз не мога,затова гледам да не прегрешавам с шоколад Да не говорим,че всички тези храни са карцерогенни...
И така-не се сещам за друго по отношение на яденето.Ако имаш въпроси-питай И искрено се надявам да се откажеш от диетата и да преминеш към просто здравословно хранене.Когато бях на твоята възраст и аз правих постоянни опити с разни диети и точно това беше основната причина да кача килограми.Не си го причинявай!
А колкото да фитнеса...Надявам се,че се занимаваш с инструктор,който да ти обясни какво да правиш и какво да не правиш.Не съм сигурна,че самия фитнес е подходящ за теб на тези години и килограми.По-скоро бих заложила на обичайните спортове/много вървене/упражнения вкъщи и така.Не мисля,че е добра идея да се натоварваш толкова много на тези килограми.Но не съм много наясно с това,тъй като знам примерно за мен какво е най-добро,но за теб в това отношение не съм сигурна...Затова най-добре да питаш инструктор(въпреки,че има големи идиоти там,които въобще не разбират за какво иде реч...) или лекар може би.Но си мисля,че леки упражнения/вървене/някаква дейност в часовете по физкултура би било много по-добре отколкото фитнеса.Най-важното е постепенно да увеличаваш движението.Предполагам,че сега не си много издържлива-измаряш се бързо,задъхваш се,мускулни трески и прочие.С времето това ще се променя и ще усещаш,че си готова за повече спорт,но дотогава не пришпорвай нещата
Лека от мен,че утре трябва да ставам в 6
П.П.Пак не съм проверявала за грешки...
Отговори с цитат
  #507  
Стар 10th February 2010, 00:12
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Теди
г.и живее с приятеля си и ако ти кажа,че 1 бут олио ми стига за 1 месец ще се очуди някой!
Вкъщи нищо вече не се пържи(благодарение на мен ) и само ако трябва да се запържи леко/задуши преди да се сложи във фурната карам майка ми да го прави с масло и вода.По-добрия вариант е за мен Обаче не винаги ме слуша,затова в момента се уча да готвя...уж
Мога да правя само печени гъбки/варени яйца/печен омлет/всякакви видове салата(в това съм истински майстор )/ориз със зеленчуци(донякъде ) и така...Не съм много успешна в тази област все още Олио вкъщи се купува сигурно през два месеца,тъй като салатите ги ядем само със зехтин,а пък сме и само двете с майка.Брат ми е студент,а баща ми пътува

А за краставиците и доматите-наистина е 1000 пъти по-хубаво,когато знаеш,че са чисти и няма куп нитрати в тях.Ама какво да се прави...нямаме много голям избор през зимата.Аз гледам да взимам повече зеле и марули,че поне те имат вкус
Отговори с цитат
  #508  
Стар 10th February 2010, 00:40
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Дими, септември месец и аз започнах от твоите килограми- 115. В момента съм почти 95 и продължавам да свалям, даже щях да бъда по-малко, ако не беше коледният месец и един тежък изпит, заради които спрях диетата за два месеца. Блин е права- тази диета не е за теб. Я намини през "дневник на здравословно отслабващите 6" и се зачети малко- мисля че ще е по-добре да си постваш менютата там и да си казваме мненията- така неусетно ще разбереш как и по колко да се храниш и наистина ще постигнеш трайни резултати без да си стресираш организма, който в момента се развива на пълни обороти и изисква качествена храна.
Отговори с цитат
  #509  
Стар 10th February 2010, 08:07
vlubena7a vlubena7a не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 35
По подразбиране

Абе вие защо сте толкова против диетата на Дюкан? Аз с нея без глад за около два месеца и половина свалих 10кг. и си ги запазих вече повече от година. Много ясно, че след диета, ако започнете да ядете като невидели ще си ги качите че и отгоре и ако искаме да си запазим постигнатото и след всяка диета ще има ограничения Даже и след разделното хранене, като спре да се хране по тази схема и пак ще стане същото, ако не се ограничава
Отговори с цитат
  #510  
Стар 10th February 2010, 10:26
Аватара на Disaster
Disaster Disaster не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 186
По подразбиране

Да си призная честно и аз се замислих за тази диета.Преди време я бях почнала,но направих само първия цикъл(с мои си подобрения-не ядях торти,сладкиши и т.н.,защото е безмислено).И отслабнах 5 кг,личеше си и видимо,но...да не се обяснявам много,изпуснах му края и пак съм си в изходна позиция.
Не знам дали някой от вас е чел книгата "Сила за живот".Там има изключително смислена и полезна информация според мен.Аз лично се впечатлих и открих прилики с тази диета.Основите са:тези три цикъла на хранене и правилното комбиниране на храната.Понеже повечето хора започват диета с желанието за отслабване,храната на вечеря е на половина.От 15-и и аз започвам,но си обмислих менюто - ще спазвам последователността на дните,циклите на хранене и което е много важно-интервалите на хранене.Ако искате мога с течение на времето да ви уведомявам за евентуални резултати,но не искам да пиша редовно,защото наистина някои менюта са абсурдни(не го приемайте лично,интерпретациите са доста грешни) ,а и нямам мн време.
Постът ми е малко неструктуриран ,за което се извинявам.Пожелавам успех на всички ви!!!
И още нещо - този начин на хранене наистина трябва да се превърне в начин на живот,иначе няма никакъв смисъл.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникдневнадиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:59.