IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 5th October 2007, 07:40
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Бюти,дай някой сайт за миграцията на силикона,аз съм чела само за хидрогела За силикона знам,че се увеличава обема на устните с времето,че може да се получат топчета и грануломи при по-големи капчици силикон.Но второто важи май за всички филъри,както и липофилинга.
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #22  
Стар 5th October 2007, 10:05
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от junglegirl
За силикона знам,че се увеличава обема на устните с времето,че може да се получат топчета и грануломи при по-големи капчици силикон.Но второто важи май за всички филъри,както и липофилинга.
С тази важна разлика, че ако тези топчета се получат след липофилинг или инжектиране на хиалуронова киселина те са временни и в най-лошия случай след няколко месеца изчезват естествено, от само себе си, докато след инжектиране на силикон остават ЗАВИНАГИ!
Цялостното премахване на силикона е изключително трудно, практически невъзможно, и се прави само с хирургическа операция, при която се изрязва не малко и от околните тъкани.
Перманентни филъри = перманентни проблеми!
Никога не знаеш кога ще се появят.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 5th October 2007, 10:12
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Да,така е
Но ако възпаленията изчезват заедно с изчезването на филъра,то значи пак важи равенството
"уголемени устни=усложнения"

Перманентни филъри = перманентни проблеми! -Това важи и за силиконовите импланти,но все пак много от нас поемат този риск.
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 5th October 2007, 10:17
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от junglegirl
Перманентни филъри = перманентни проблеми! -Това важи и за силиконовите импланти,но все пак много от нас поемат този риск.
junglegirl, ще се наложи да се самоцитирам
Цитирай:
Първоначално написано от Mena
Нали правите разлика между силиконови импланти за уголемяване на бюста и директно инжектиран в устните силикон?
Обвивката на имплантите е минала достатъчно изпитания, за да гарантира безопасното същестуване на вкарания в нея силикон, и да не допусне изтичането му в тялото.
Защо не си инжектирате силикон в гърдите така както искате да го инжектирате в устните си, щом харесвате неговата трайност и ефект?
Очевидно има причина да бъдат забранени подобни процедури.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 5th October 2007, 10:30
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Айде сега
Разбира се,че има разлика м/у инжекционен силикон и силикон в обвивка,но това не означава,че дори и в обвивка силиконът е безопасен.
Силиконовите импланти до скоро бяха забранени,а и становището на лекарите по въпроса търпи промени с времето и то в много кратки срокове.Сега смятат едно,утре-друго.
Винаги остава % на вероятност обвивката да наруши целостта си,а дори и кохезивен,гелът не може да се остави в пряк контакт със структурата на жлезата.Да не говорим,че самото "бърничкане" по жлезата кой знае до какво може да доведе някой ден...
А структурата на гърдата и тази на устните е много различна.Има много жени,починали от рак на гърдата и нито една/аз поне не съм чувала/ от такъв на устната.
Това разбира се НЕ означава,че човек може спокойно да подлага на риск части от тялото си.Затова рискът се преценява,а за това са необходими изследвания,лаборатории,ка кто и дълги години наблюдение и не по-малко важно-специалисти,каквито не сме нито аз,нито ти.
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 5th October 2007, 10:35
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от junglegirl
Това разбира се НЕ означава,че човек може спокойно да подлага на риск части от тялото си.Затова рискът се преценява,а за това са необходими изследвания,лаборатории,ка кто и дълги години наблюдение и не по-малко важно-специалисти,каквито не сме нито аз,нито ти.
Напъно си права!
И тук е мястота на професионализма и морала на лекарите.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 5th October 2007, 10:44
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mena
Напъно си права!
И тук е мястота на професионализма и морала на лекарите.
Да,ама като всеки гледа да ти вземе парите без да го е "еня" какво ще ти причини... и пак се връщаме в началото...
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #28  
Стар 5th October 2007, 11:50
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

junglegirl, да се надяваме, че лекарите, които "гледат да ти вземат парите без да ги е "еня" какво ще ти причинят.." не са мнозинството и, че ще намаляват.
А затова има Интернет, форуми, литература... всеки може да намери отговорите, които го интересуват, за да не допусне непремерени рискове със здравето си.
Рискови има всеки ден, във всичко което правим, но нали винаги се опитваме да виждаме една стъпка напред, за да ги предотвратим доколкото е възможно.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 5th October 2007, 19:47
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от junglegirl
А структурата на гърдата и тази на устните е много различна.Има много жени,починали от рак на гърдата и нито една/аз поне не съм чувала/ от такъв на устната.
Има ... много са, но за това не се шуми.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #30  
Стар 5th October 2007, 19:51
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от junglegirl
За силикона знам,че се увеличава обема на устните с времето,че може да се получат топчета и грануломи при по-големи капчици силикон.Но второто важи май за всички филъри,както и липофилинга.
Важи за перманентните филъри и представлява реакция на организма, който изгражда бариера спрямо чуждото тяло.
Не се случва при резорбируемите филъри и липофилинга. При филърите са възможни алергични реакции и инфекции, при липофилинга - некроза на присадената мастна тъкан поради недостатъчно хранене от кръвоносните съдове.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Липофилингустни
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:31.