IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th April 2007, 21:50
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране Проблем с ченето

Не обичам да отварям нови теми, но търся някакъв компетентен съвет относно този ми проблем
От две години си имам проблем с ченето (никой не ми го е намествал,ако това си мислите Първоначално почна с щракане при по-широко отваряне на устата (например като искам да захапя някой голям сандвич...ама такова отчетливо щракане, всички наоколо чуваха.После започна да щрака все по-често и да се схваща временно...понякога съм имала чувството, че няма да мога никога повече да си отворя устата.
Сега например от три дена си ми е постоянно схванато...мога да го отворя само наполовина...и край, ако напъна усещам натиск и чувстовто, че ако продължавам да упорствам, ще ми избухне главата
Ако някой има подобен проблем или знае на какво може да се дължи това, моля да сподели.
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th April 2007, 21:52
Lady Marmalade Lady Marmalade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2004
Град: Plovdiv
Мнения: 195
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез MSN до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез Yahoo до Lady Marmalade
По подразбиране

Най- добре да отидеш на преглед при лицево- челюстен хирург.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th April 2007, 21:57
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

На лекар чак като се прибера в БГ...тук ще ми излезе твърде солено, защото нямам застраховка в момента И затова сондирам мнения
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th April 2007, 22:10
MiCskillZ MiCskillZ не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Sofiq
Мнения: 1 401
По подразбиране

аз имам същия проблем, ужасно много трака, така че ставаме двама тези които молят за помощ....
__________________
Или сИ лиЧносТ иЛи Си ГовеДо....
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th April 2007, 22:11
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Аз имам такъв проблем...
От време на време ми щрака ченето, но един следобед започна да ме боли, отначало леко, а до края на вечерта вече не можех да си отварям устата от болка...
И ние естествено бяхме на ресторант... От там направо в деж. болница, щото вече ме болеше зверски и се притесних да не вземе да ми се надуе гърлото и да не мога да дишам.
Лекарката която ме прие ми каза да си отворя устата , но много внимателно, че може и да не успея да си я затворя след това
Предписа ми някакво противовъзпалително, но ми каза да обърна специално внимание и да отида на лекар, ама на другият ден ми мина и така и не съм се занимавала вече...
А на една моя приятелка и връзваха ченето със спец. конец докато и отмине възпалението, ама тя е лакомия и го скъсваше на 5 мин. след излизане от лекарският кабинет.
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th April 2007, 22:13
MiCskillZ MiCskillZ не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Sofiq
Мнения: 1 401
По подразбиране

между другото това е адски сериозно защото ако не се вземат мерки може и да увисне и повярвайте мн е кофти
__________________
Или сИ лиЧносТ иЛи Си ГовеДо....
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th April 2007, 22:14
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Проблемът е в много плитките ямки на долночелюстните стави ... не бива много и рязко да си отваряш устата, дори при стоматолог, когато правиш зъбни снимки или при прозяване. Пази се ставите ти да не блокират при отваряне, защото само лицево-челюстен хирург може да ги намести. Реално лечение на състоянието няма.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th April 2007, 22:17
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Бе то да беше само щракането...така се е схванало в момента...не мога да си отворя устата да захапя ябълка например. Ужас...не че ще ми попречи да ям,ама чувството е отвратително!
Миленке, значи при теб е било някакво възпаление...аз не смятам че е възпаление, защото често заяжда така, но за кратичко до оня ден...хех ше сложа някое въже и аз да ги движи тез пусти челюстите.

Едит: Диастема, значи смяташ,че не е показателно за някакъв по-сериозен проблем? Уф, дано моите се отпуснат скоро, защото ще се побъркам
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th April 2007, 22:25
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Просто в момента ставата ти е разместена не тотално, но е в неестествено положение, може би е само едната, не знам. Във всички случаи лекар би ти помогнал по-добре, но дано ставата сама се намести.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th April 2007, 22:36
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Moят мъж имаше няколко пъти подобен проблем и то винаги, след като ходи на зъболекар, защото изглежда си отваря устата прекалено много Единият път след няколко дни мъки и него май го връзваха с някакви конци, след това се оправи от самосебе си. Май лечение наистина няма
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемченето
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:18.