IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th June 2010, 02:50
radosi radosi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: BG
Мнения: 8
По подразбиране странна болка в кътен зъб

Зравейте,
Имам мн странен проблем който немога да разреша, дор и с помоща на личният си зъболекар.

Имам болка в 6 горен десен кътен, която се проявява при притискане и почукване на зъба (жив без кариеси с малко зъбен камък без видими поражения с здрави съседи). От същата страна имам порасъл мъдрец който е леко издаден към бузата и има дълбокичак кариес който понеделник ще лекувам, но мъдреца няма болка или свръх чувствителност.

От ренгеновата снимка се вижда че над 6 кътник всичко изглежда наред. 7 кътник също изгежда добре, но от ден два леко ме понаболява и той при почукване.

Всичко това е придружено с ужасня болка която се разхожда из дясната ми част на главата. над ухото слепоочието носа, преди малко бе боля челюста и сливицата Вчера пробвах 1 нурофен и за няколко часа се чувствах облекчен. Болката не е постоянно силна но сякаш следобеда се усилва

Това което забелязъх е че когато натискам с пръст венеца в горният краи на бузата което е доста близо до корена на 6 зъб изпитвам болка. Но нищо не е подуто, или подпухнало. Нямам възпалени лимфни възли, или пък температура. Чувствам се добре като изключим болката в главата. Имам съмнения че някой от останалите 3 мъдреци расте в момента тъй като всички са избили по мъничко .. най-вече долен десен мъдрец


Всичко това ме притеснява от 4-5 месеца като в началото беше слаба болка при стискане в 6 кътен, която на моменти чезнеше и преди месец когато правих последната снимка на локацията и всичко изглеждаше добре, беше се обострило малко после замлъкна и преди седмица ме почна по силно Когато отшуми нямам и болки в главата

Момче на 27 години съм .. малко са ми закъсняли мъдреците или все още съм глупав за да ги заслужа )

Ще съм ви благодаре за всякакъв съвет.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th June 2010, 10:05
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Ами да ти кажа.. И мен ме е болял така зъб и се оказа, че емайлът ми е изтъркан и зъбът е станал много чувствителен. Болеше ме само като си поема дълбоко въздух и настръхвах от болка направо.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th June 2010, 14:30
petiarad petiarad не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: България..вече
Мнения: 559
По подразбиране

И мен така ме болеше преди години и се оказа ,че мъдреца до него расте на криво и притиска зъба.Задължително го оправи докато е време ,защото болните зъби отгоре правят проблеми в главата ,а тези отдолу - на сърцето...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th June 2010, 14:41
radosi radosi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: BG
Мнения: 8
По подразбиране

Хм, не при мен няма такава засилена сетивност сякаш нещо се случван над зъба или в кореновата му система.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12th June 2010, 15:15
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

petiarad може и да е прав, това също е възможен вариант, който даже ми се струва по-вероятен.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th June 2010, 22:48
radosi radosi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: BG
Мнения: 8
По подразбиране

Премахнах бъдреца оперативно, доста леко се отървах с маниполацята

Та сега като равносметка, главоболието ми изчезна болката от изваденият зъб не беше кошмарна и за 24 изчезна без да ползвам медикаменти

Сега обаче там където беше болката над 6 кътен зъб днес забелязах че е леко издуто .. пак ме боли но не чак толкова силно.

Оплаквания нямам освен че като се наведа и главата ми се поналее с кръв усещам леко тупкане там в подутото място .. какво може да е това 2-ма зъболекари го гледаха и вдигнаха рамене тъй като няма повредени зъби .. възможно ли е някаква инфекция от мъдреца да е стигнала и да се е загнездила там и сега да работи ?

Нямам температура или нещо такова. Чудя се да не съм получил неврит на някой зъб, но пък тогава сигурно няма да е подуто и нещо ще ме боли постоянно?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th June 2010, 23:58
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Възможни са много неща...Само дето се установяват с прегледи ,изслвдвания и рентгенови снимки ....
Не е известно такова заболяване като неврит на зъб.
Пулсирането най-вероятно се дължи на това,че там има един възпалителен процес(който сега да рчерем отшумява),на фона на една травма локално ,която е от ваденето на мъдреца.
Не пожелавам пулсациите да са от отворен синус,но и това е възможно.
Успех
п.п. Понеже по-нагоре беше писано,да уточня,....Много тежките абсцеси и флегмони около горната челюст довеждат до усложнения в мозъка(по-точно в т.нар кавернозен синус) ,а тези около долната челюст до медиастинит.Това са много тежки състояния,с опасност за живота ,които за щастие се срещат много рядко,най-често когато някой си прави една седмица самолечение.Но иначе има нещо вярно в тия думи,просто исках да го поясня....
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th June 2010, 19:26
radosi radosi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: BG
Мнения: 8
По подразбиране

Благодаря много за отговора. Не че се опитвам да се лекувам сам по скоро възнамерявам отново да направя преглед и ще ми помогне да насоча сшециалиста. Вчера ходех на зъболекаря който ми извади мъдреца и той каза че е нормално зъба да е травмиран и да му трябва близо месец за да се коригира всичко.

Чакам търпеливо да отшуми въпросната подутина точно над 6 зъб, но сякаш неиска .. тя е много лека и много сетивна на допир, но иначе все едно не съществува, докато я докосна с пръст, тогава сякаш си пипвам зъба от към корена .. много е странно не е точно рязка болка. Тази подутина е с размери 5-6 мм в диаметър и афектира само конкретният зъб. Другото което ме притеснява е че от време на време усещам неразположения като слаби болки в слепоочие и леко трепкащ клепач - които по принцип не съм имал преди това. Иначе 6 зъб вече е доста здрав на тема дъвкане на твърда храна пробвах с костиюлка от маслина мога да прилагам голямо натоварване върху зъба без да ущещам какъвто и да било дискомфорт.

Дали да не помоля да се опитат да пробият венеца за да достигнат до тази подутина и да се опитат да и направят дренаж. Куца ми медицината и незнам дали в малки количества течности биха се абсорбирали от организма ? С цел да не ми се повреди здрав зъб от чакане.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24th June 2010, 23:39
radosi radosi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: BG
Мнения: 8
По подразбиране

Аз продължавам сам да си обсъждам проблема

Зъболекаря сега вече обърна внимание на тази подутинка над зъба ми която стана малко по безчувстване или поне не я чувствам сякаш си натискам корена на зъба. Назначи ми електро тест на кътните зъби между които се намира подутинката и след като видят дали са живи или не ще мина към лечение .. не ми даде много информация що за лечение ще е .. предполагам че мъртвите зъби трябва да се отворят и капсолират, а ако са живички да се излекува това нещо над тях .. което предполагам се е зародило заради проблемният мъдрец който си държа на бирото .. да ми напомня колко съм бил глупав че не съм го извадил по рано

Е това е за сега .. ако някои може да ме посъветва какви медикаменти може да взимам и какви не .. между другото Зъболекаря ми забрани да взимам лекарства различни от аналгин и аспирин за да не повлиаят на теста за зъбките.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 25th June 2010, 12:54
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Тази подутина се казва периостит и е нормално явление..Там тъканите са напрегнати и имат твърда консистенция...Тези неща не минават за ден-два,иска се време.Месец...понякога повече.
А да дойде някой и да ми каже да му пробия нещо...аз не бих и преговарял,така че направете си услуга,не молете да ви пробиват каквото и да е,венец,подутини и т.н. ,защото работа е на лекаря/зъболекаря да знае какво да направи и кога.
Това да са ви проблемите,спокойно ,всичко ще се успокои ,нужно е само време.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: страннаболкакътензъб
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:52.