IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 1st February 2008, 18:01
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Оф, може би трябваше да напиша "се изгаря по-малко", а не се "почернява повече", но аз лично не виждам разлика. Това, което съм написала, е въз основа на отговора на една приятелка и на момичето в солариума. Знам, че при заболявания на костите се спира вентилатора, за да се повиши температурата и ефекта.
mo_mo, не всички сме компетентни колкото теб, но това не би ми попречило да споделям получената информация, без значение дали разбираш и приемаш логиката. Като си толкова наясно сподели впечатления, вместо само да критикуваш.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 1st February 2008, 18:12
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ледено_sЪrце
Оф, може би трябваше да напиша "се изгаря по-малко", а не се "почернява повече", но аз лично не виждам разлика. Това, което съм написала, е въз основа на отговора на една приятелка и на момичето в солариума. Знам, че при заболявания на костите се спира вентилатора, за да се повиши температурата и ефекта.
mo_mo, не всички сме компетентни колкото теб, но това не би ми попречило да споделям получената информация, без значение дали разбираш и приемаш логиката. Като си толкова наясно сподели впечатления, вместо само да критикуваш.
ааа, има разлика. на плажа може би се изгаря по-малко при наличие на вятър, защото човек изгаря освен от ултравиолетовие лъчи, а и от инфрачервените.... вятъра охлажда... въпреки, че пак не ми се струва вероятно да изгориш по-малко ако има вятър...
другото е, че се почернява САМО от УВ лъчите, инфрачервение имат само топлинно действие - кожата почервенява, ства на мехури, но тези лъчи нямат нищо общо с образуването на меланин в кожата ( т.е. образуването на тен).
в солариума инфрачервени лъчи въобще няма, така че там пък съвсем няма отношение 'вятъра'.
ако са спрени вентилаторите, от жегата са ти се разширили кръвоносните съдове, кожата се е зачервила, от там заблудата че тена е по-силен. това е моето мнение. дано съм се изразила ясно...
Отговори с цитат
  #43  
Стар 1st February 2008, 19:47
Аватара на exoticrose
exoticrose exoticrose не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Bourgas
Мнения: 92
По подразбиране

Определено на плаж,когато има вятър се почернява по лесно.Особенно ако туко-що си излезнал от солената вода,за това ви питах дали в солариума вентилатора играе някаква такава роля пак.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 1st February 2008, 20:41
Аватара на trini_ti
trini_ti trini_ti не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 3 162
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ледено_sЪrце
Цитирай:
Първоначално написано от exoticrose
А знаете ли вентилаторите в солариума дали са от значение за тена ?
С вентилатор се почернява повече, защото ефектът е все едно слънце + вятър.
Всъщност на при наличието на вятър се почернява по лесно, не заради вятъра, а защото той ти охлажда кожата и не се усеща чак толкова изгарянето. Когато няма вятър човек усеща кога го напича прекалено и предполага че ще изгори и т.н., а при вятъра човек не може да разбере и тогава остава на лична преценка колко време е стоял и колко още да стой да се пържи
__________________
http://esi-md.com
http://www.hotelsofia-bg.com/ (с операта се отваря по добре)
ОЩЕ НЕ СА ОБНОВЕНИ НО ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ МОЖЕ НА ЛС
Отговори с цитат
  #45  
Стар 1st February 2008, 21:11
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от exoticrose
Определено на плаж,когато има вятър се почернява по лесно.Особенно ако туко-що си излезнал от солената вода,за това ви питах дали в солариума вентилатора играе някаква такава роля пак.
значи ако ми дадеш някакво доказателство за това - обясни ми физиката на процеса, и ще се се съглася...
не че има голямо значение, но като видя такова абсурдно нещо - не се мога да се въздържам...
Отговори с цитат
  #46  
Стар 1st February 2008, 22:41
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Не за всичко е нужно да знаеш научно обяснение, някои неща просто се знаят от обща култура и личен опит.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 1st February 2008, 23:49
Аватара на exoticrose
exoticrose exoticrose не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Bourgas
Мнения: 92
По подразбиране

mo_mo
Нямам такова обяснение,но ще се поразровя малко.Това го знам защото съм го изпитвала.По принцип не почервенявам никога,но това лято имаше един доста ветровит ден бях си на плажа и без да се усетя като се прибрах бях зверски изгоряла,така че не вярвам всичко да е само заради това че не усещаме жегата.Но това си е лично мое мнение...може и да греша.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 2nd February 2008, 00:15
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от exoticrose
mo_mo
Нямам такова обяснение,но ще се поразровя малко.Това го знам защото съм го изпитвала.По принцип не почервенявам никога,но това лято имаше един доста ветровит ден бях си на плажа и без да се усетя като се прибрах бях зверски изгоряла,така че не вярвам всичко да е само заради това че не усещаме жегата.Но това си е лично мое мнение...може и да греша.
не вярваш, ама мисля че е точно така!!! няма друго обяснение! друг вариант е въздуга да е по-разреден и по голяма част от слънчевата радиация да достига до тебе, но това си е някаво мое предположение...
айде, съвем се отплеснахме. няма значение, просто съм любопитна....
Отговори с цитат
  #49  
Стар 2nd February 2008, 03:02
MissPartystar MissPartystar не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Благоевград
Мнения: 29
По подразбиране

така е, само защото не усещаш жегата. как инак от вятър ще почернееш просто не усещаш жегата и преди са ми го казвали. аз без солариум не мога да живея обаче в никакъв случай недейте да ходите всеки ден минимум през ден инак нямате си и представа какво и причинявате на горката кожа. а и от прегряване можете да получите едни бели петънца като лишеи от които няма отърваване с месеци докато не се възстанови кожата. аз така нещо се бях поовлякла със солариума и веднъж ставам и гледам малко бяло петънце на корема не му и обърнах внимание но като ми стана цялото лице и раменеи врат такива за един месец после в кво чудо и ходене по кожни лекари бях за това сега през 3 дни си ходя и всичко си е супер ама и докато си намерих готин солариум от който добре да почернявам голямо търсене беше. а и да отбележа аз от хоризонталния почернявам повече
__________________
* what is important is never to look cheap *
Отговори с цитат
  #50  
Стар 2nd February 2008, 12:18
adinka adinka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 517
По подразбиране

Ти къде ходиш на солариум?Аз сега ходя в СПА УНО на новия вертикален и е доста силен,харесва ми.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Засолариума
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:06.