IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 17th November 2009, 19:41
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SweetShark
Аз пък мисля, че е много добра идея - затова големия син заминава другото лято - да се научин на труд. Ама истински, тежък, ако ще и нископлатен, че да разбере "цената на хляба"...Тук на това не мога да го науча...
На същото мнение съм. Дори го смятам за абсолютно задължително, особено когато след това детето ще вземе участие в някакъв вече съществуващ семеен бизнес.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 18th November 2009, 11:39
kalinka_malinka kalinka_malinka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: sofiq
Мнения: 428
По подразбиране

Да сега в крайна сметката каквото и да си говориме , всички знаем , че Америка ти отваря врати и дава възможност за лична реализация.Най малкото си оправяш езика , запознаваш се с хора създаваш някакви връзки.В крайна сметка един мой приятел така е бил на няколко бригади в Лас Вегас (където е най-трудно) и сега има собствен бизнес и верига от магзини, продавайки американска стока.Винаги има някаква врата която Америка ти отваря и ти можеш да се възползваш.Аз лично искам да видя Америка и да науча перфектно езика.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 18th November 2009, 13:34
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

stefaniandre, не очаквай много по отношение на езика, трябва да работиш на място, където клиентелата е високообразована, иначе забрави, това е almost English
Отговори с цитат
  #14  
Стар 18th November 2009, 15:21
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

То е ясно, че няма да е перфектен, но пак ще потренира, а и ще навлезе достатъчно, за да не се замисля, когато говори. Разликата преди и след бригадата ще си заслужава. Дали ще и хареса или не прекараното време, 50% от хората псуват, че са ходили, другите нямат търпение пак да отидат, въпрос на шанс, въпрос на информация, която има преди да иде.

Така че дали хората ще са доволни или не, няма особено значение, значение има единствено дали ти ще си доволна септември догодина ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #15  
Стар 18th November 2009, 20:48
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Америка не е това, което беше преди събитията от 11 септември. В момента далеч не предлага такива възможности като преди. Но все пак е добър избор. Мнението ми е чисто лично, не го натрапвам. Но аз съм си фенка на Европа
Иначе според мен си заслужава преживяването, а и работата ми звучи като доста забавна, правя си асоциации с Спасители на плажа Успех! Не мисля че ще е загуба на време
Отговори с цитат
  #16  
Стар 19th November 2009, 13:51
kalinka_malinka kalinka_malinka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: sofiq
Мнения: 428
По подразбиране

Да , вече говорих с човека който ми урежда визата.Ще бъда в Анаполис , в един хубав квартал до колкото разбрах, и ще съм в кварталния басейн.Работата по никакъв начин не е натоварваща.Така че наистина си мисля че си заслужава.А и ще бъда и с други българи студенти , така че наистина няма да е толкова труно
Отговори с цитат
  #17  
Стар 17th September 2010, 23:42
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Темата е стара.Не знам човекът дали е отишъл на въпросната бригада и дали вече се е върнал, дали ще се сети да се похвали (оплаче) тук.
За тези, които се чудят занапред, горещо им препоръчвам да се пробват.Нищо няма да изгубите, скъпи студенти.Само може да спечелите от цялата работа.
Тези приказки "Кво ше им вършиш черната работа, ти си отрепката на третия свят..." и т.н. са почти верни, но...ти си същата отрепка и в собствената си държава без извинение...По-добре ли е да те унижават и да поставят върховни изисквания за 200 лв. на месец, като накрая я ще те уволнят - я няма да са доволни от теб...? А в Америка ще ти кажат какво очакват от теб поне с коректен тон (както повелява бизнес етикета им).

Аз бях на студентска бригада през 2007-ма година, когато "кризата" все още не бе ударила мощно света.Сега идея си нямам какво се предлага, има ли възможности за втора работа.Но със сигурност на повечето места хората са коректни и спазват абсолютно договорите на чуждестранните студенти относно минимума работни часове.Защото обратното е подсъдимо, все пак студентите работят съвсем легално, компанията, която се грижи за правата и задълженията им се нарича "Intrax", винаги може да се подаде оплакване към тях при евентуален проблем от различни естества.

Аз бях в Аляска, на другия край на света и това беше незабравимо преживяване за мен.За пръв път се сблъсквах отблизо с хора от друга култура.Няма спор, че човек научава много от опит.Чербата работа я вършеха и американците, бачкала съм рамо до рамо с менажера "Храни и Напитки" (Food & Beverage), те не се ослушват въобще и знаят защо са на работа.Повече от ясно ми е, че в България такова животно НЕМА.За Америка определено не мога да кажа, че "Кипи безсмислен труд" не важи за тях.Организацията им е на безумно по-високо ниво от това, което виждаме в България.Един съвет от мен - никога не подценявайте американците.Може общото мнение да е, че са тъпи и ограничени, но винаги има изключения.А и не забравяйте, че техният живот не е като нашия и докато сме на тяхна територия, не е честно да ги обиждаме и да ги съдим.Ако на някого не му уйдисва - може да си ходи.

Системата им има и много минуси, несъмнено.Но те не са пагубни за летния бригадир студент.Доста комунистически лозунги, надъхване, фалшиви хвалби, които нямат основи.Но така правят те, за да управляват масите.Иначе би следвало да царува анархията.И както вече казах - ние не можем да им преобръщаме мирогледа тепърва.Друг минус е, че има много отрепки от Полша, Литва, Латвия, Украйна, Сърбия, Македония и разбира се България, които се надпреварват кой повече може да се мотка и да навърта работни часове без да се преуморява много-много.И това дразни адски много, изнервя, създава безсмислена конкуренция (думата конкуренция е толкова смешна в този пример).Боже, а вместо всеки да си върши работата...И тея тъпаци си мислят, че американците не го виждат това.Всичко се вижда там, спокойно.

Пари спечелих, не колкото други мои колеги, но съм доволна.Избих си заема и имах още достатъчно останали пари, за да се издържам сама няколко месеца (след което пак заминах, другаде, по други причини вече).Естествено, че в Аляска си купих лаптоп (сега пиша от него, хехехе).И създадох все пак някакви контакти, които поддържам рядко, но ми става драго, когато се случи.И съм абсолютно сигурна, че в кризисен момент тези хора биха ми помогнали много повече, отколкото най-близки други хора, които познавам от 100 години и на които не им пука много за мен, измисляйки си плоско оправдание със собствените си грижи.

Ако не на пари, мили студенти, от бригада ще се върнете по-богати на разум.Мое мнение.
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 18th September 2010, 01:59
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

оо аз доволно заставам зад древното си мнение в темата, който търси - намира, независимо в щатите, норвегия, англия или мавриций (скоро идвам, дръж се островче)
За контактите - сигурно е така. Склонен съм да си мисля, че ако намушкаш човек и отидеш в затвора (примерно), също ще завържеш силни приятелства. Има ли почва за аналогия, няма ли, всеки си има глава на раменете и дали ше я украсява или ше я ползва за друго - негова си работа
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #19  
Стар 5th October 2010, 18:43
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Аlexata, моето мнение съвпада точно с твоето. Била съм 2 пъти на ''бригада''. Отидох с фиктивни договори, упс Просто трябваше да работя на места, които не ми харесаха, но естествено, уведомих властите и работодателите си. На място си намерих 2 нови работи, на които по цял ден се подпирах. Работех в кино, където проверявах с фенерче дали изходите са заключени в залите или цъках на един ''сложен'' тъч скрийн компютър билетчетата. После правех няколко крачки извън киното и влизах да подреждам козметика в една дрогерия. И само си бърборех с клиентите, сложна и черна работа Ви казвам
После заминах да уча там и бях стажант в правна кантора. С това най-вече искам да кажа, че ако знаеш езика добре и имаш що-годе някакви работещи мозъчни клетки, си ок. Не знам защо има толкова хейтъри, които хем не пробвали, хем с изградено мнение.
Понеже пътувам мнооого из Бг, като гледам как огромната част от населението наистина е стъпкано като гнида и едва покрива елементарни режийни разходи, се чудя как си мислят, че не са роби. Но това си ни е национална черта. Според мен, там човек се научава да е отговорен, да разчита на себе си и обогатява неимоверно културата си и кръгозора. И не да последно място, да се ''продава'' не за жълти стотинки (предполагам, разбира се какво имам предид).
Аз лично и пари успях да спестя, въпреки че накупувах маса парцалки и техника. По мой впечатления, българчетата, които бяха недоволни, не разбираха повече от 4 думи на английски (нищо, че знаеха, че ще са в САЩ 6 месеца преди това). Ценен опит е, според мен!
П.С. И в никакъв случай не казвам, че там има само позитиви!
__________________
Love knows no reasons... Love defies all reasons, love has no eyes. But love is not blind. Love sees but doesn't mind.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 6th October 2010, 09:54
Аватара на Seltakis
Seltakis Seltakis не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 163
По подразбиране

Бригадата като същност няма да коментирам, щото съм на друго възрастово и финансово ниво спремо бачкане за няколко долара на час. Но конкретно за работата като спасител в Америка и то от жена, според мен е много перспективна длъжност. Имаме пример за добро финансово развитие в лицето на Памела Андерсън. Започна като спасителка на плажа, а сега не си знае милионите. Така че - дерзай!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Студентскабригада
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:03.