IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th January 2010, 14:43
Аватара на atanasdk
atanasdk atanasdk не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 69
По подразбиране Мнението ви за Apple MacBook?

Предлагам в тази тема да си кажем мнението за Apple MacBook Pro.
Цял живот съм потребител на Windows и да ви кажа честно ми писна от бъгове и да ми забива. От това, което чувам напоследък за Mac съм доста очарован, но от друга страна не знам дали ще успея да му свикна и дали няма да има по-дразнещи проблеми от Windowsa?
Също така, дали ще може да се намери достатъчно безплатен софтуер за Mac в торентите или ще трябва да се заплащата всичко. Интересува ме също дали ще мога да ползвам разширенитето .doc и дали ще мога да запазвам файлове в такъв формат?
Моля ако някой има оплаквания от Mac, също да сподели с нас какви са?
__________________
"Светът е красив със своето разнообразие."
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th January 2010, 14:53
moneymoney moneymoney не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 682
По подразбиране

...............
__________________
“СТИЛЪТ Е ВИНАГИ НА МОДА!!!"
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th January 2010, 15:21
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

ще ти е криво първите 2 седмици, после ще се чудиш защо не си го сменил по- рано. Нямам никакви оплаквания аз лично.разширението .док не е разширение, зависещо от уиндоус, така че да, ще можеш да го ползваш. опен офис за мак е идеален, има всички функции на майкрософт офис и е безплатен. За софтуер из торентите не знам, стремя се да ползвам най- вече безплатен, ако не намеря задоволяващ, плащам си. Не бих се върнала отново на уиндоус.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th January 2010, 15:30
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

Има един лаф, че който мигирира на Mac никога не се връща към Windows.

Колкото до конкретните Macbook pro, мога да кажа само добри думи. Хубава производителност, хубав живот на батерията, хубава графика/що се отнася до визуализиране на изображения, не напразно графичните дизайнери масово използват именно продукти на Apple/. Е, всичко това естествено си има цена, и тя не е никак малка...

По въпроса за софтуера, до колкото ми е известно на мен, именно Apple държат патента за Microsoft Office, а Microsoft са просто разработчик на софтуера. Дори ако не ме лъже паметта имат порт специално за Mac OS ориентирани платформи.

За останалите софтуери също има портове на по известните такива за Mac OS, дали ще го сваляш от торенти или ще го купуваш изцяло зависи от теб.

Освен това, също както Windows, Mac OS X е далеч от перфектната операционна система. Тя също си има своите проблеми и техните решения. Не си мисли, че мигрирайки на OSX ще се спасиш от проблеми. Те винаги са на лице при неправилна експлоатация.
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th January 2010, 16:01
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Изгледай това клипче и ще разбереш истината: http://vbox7.com/play:e421d70a

Извън шегата в клипчето има доста истина.От както го имам Епълчето все едно се родих повторно - за 1 година нито едно забиване, не ми се е наложило нито един път да рестартирам, много висока производителност, не се налага да инсталваш антивирусни лайна, просто защото няма вируси за МАС (самата идея за вирус под опен сорс операционна система е абсурдна), тач пада им е прекрасен (работи се само с една ръчичка).Само като погледнеш зарядното им как се свързва към машинката и ти се разтапя сърчицето - с магнитче е, само го насочваш и самичко си влиза...
Като недостатъци мога да ти спомена мишката, която лично мен ме дразни.Бутончетата й са отдолу и така и не можах да й свикна.Допълнително скрола й е едно малко топченце, което много лесно се разваля.Решението на тоя проблем е лесен - коя и да е обикновена USB мишка става.Дразня се също и на основният им плеър iTunes, но то пак е до свикване.Малко са по-тежки от обикновените лаптопи (по-стария модел, като моя).Новите този проблем с масата го нямат, но и цената им е... доста повечко.
Друг проблем е поддръжката - в БГ е само една фирма и поради тая причина прекаляват с монопола си.Не е редно един mini-DVI to DVI кабел от 50 см. да е с цена 42 лв...като реалната му е 25, примерно или един macbook с реална цена от 1500 лв. тук да се продава за 2400 лв.
Ако пък искаш настолен, работата става доста сложна защото цените скачат от 4000 лв нагоре.
За настолен най-доброто решение си остава Хакинтош - сам да си го направиш, т.е. сам да си набавиш хардуера и да го подкараш с МАС ОS - излиза ти малко над 1000 лв.
За програмите е мит, че ги няма - в голяма грешка са всички!Има абослютно всичко за МАС и то много по-добре написани от колкото за Уиндоус.Допълнително МАС-а няма регистри, към които да се обръща всеки път, всяка една програма, което води до нормалната й работа, а не бъгава и бавна както е при Уиндоус.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th January 2010, 16:46
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Reasone, вземи си новата мишка, няма топче, няма нищо,заслужава си парите А иначе топчето го минавах от време на време с памуче със спирт като зацикли и е като ново
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th January 2010, 18:33
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Reasone, вземи си новата мишка, няма топче, няма нищо,заслужава си парите А иначе топчето го минавах от време на време с памуче със спирт като зацикли и е като ново
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th January 2010, 22:30
kalkala kalkala не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 13
По подразбиране Re: Мнението ви за Apple MacBook?

Следващият ми компютър ще е Мак.
Винаги съм ги избягвала, винаги съм ненавиждала Мак манията и "посветените" мак-зомбита
и все пак следващия ми работен лаптоп смятам да е MacBook
__________________
Светът е красив със своето разнообразие - декорация на стени
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th January 2010, 22:50
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране Re: Мнението ви за Apple MacBook?

Цитирай:
Първоначално написано от kalkala
Следващият ми компютър ще е Мак.
Винаги съм ги избягвала, винаги съм ненавиждала Мак манията и "посветените" мак-зомбита
и все пак следващия ми работен лаптоп смятам да е MacBook
Мак манията не е безмислена като повечето реклами, които ги дават по ТВ-то...Има си причина да съществува.Опрделено мога да кажа, че и аз съм се превърнал в Мак зомби, без изобщо да съм подозирал за това, поради една проста причина - МАС-а работи!
Купих си го само за да правя музика, но 2 седмици след като поработих с него, просто като се сещах за Уиндоус ме побиваха тръпки!
Не е популярен заради цената си, но тук напълно важи правилото, че евтиното ти излиза по-скъпо!
Имам настолно РС, което в момента ползвам само заради ТВ тунера и лаптоп на Виста, който ползвам само, ако ще пускам в някой клуб (не ми пука за него, ако ще и да го залеят с алкохол)...
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th January 2010, 23:02
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз не съм се зомбясала, ама да, и аз така- обичам да ми работят нещата, колкото и да издевателствам над тях. Хейтъра знае колко се кумих, докато го купя, повече от половин година сигурно, все му търсех кусури, много ме беше страх да не се мина
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МнениетовизаAppleMacBook
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:32.