IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th July 2005, 08:01
Smiled_BGirl Smiled_BGirl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Where The {}cean`s Kissing The Sand...
Мнения: 13
По подразбиране Лещи

привет на всички
мисля да си зимам контактни лещи защото от тея очила ми писна
мога ли да помоля ако има някой с лещи да ми каже подробно как се грижи за тях, колко често ги сменя, как свикна с тях? за колко време и как е с гримовете за очи?? чух 4е не е добре да носиш грим с лещи ама поне спирала??? вие как мислите???
__________________
Ne Kazvai 4e Me Obi4a6... Neka Go Po4uvstvam...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th July 2005, 00:54
LolaBunny LolaBunny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Nqkude tam
Мнения: 78
По подразбиране

За гримовете за очи :
При нанасяне на кремове заобикаляй много отдалеч участъците около очите.По-добре си прави очна маска,разбира се,след като свалиш лещите!
Всяка прашинка от пудра или сенки ужасно вреди на лещите и окото!
Внимание при прахообразна пудра!Ако си с лещи не се пудри с облаци от този фин прах!
Миглите се мажат с туш винаги преди поставяне на лещите независимо дали са твърди или меки и не се поставя плътно до основата на миглите.
Използвай течни или кремообразни сенки(не и компактни).При нанасяне на сенките не се докосвай до основата на миглите.Нежният прах на прахообразните сенки и пудрата може да попадне и върху лещите и да те разплаче,това разваля целия грим и е вредно за очите.
Никакъв молив-каял по вътрешния ръб на клепача!Той се отлага в окото и дразни.По-добро решение е обикновен молив за очи,нанесен под основата на миглите.
Внимавай с по-мазните фон дьо тени.
Преди да започнеш почистването на грима,сваляй лещите си!
В аптеките и оптиките има специална козметика за хора с контактни лещи или с чувствителни очи.
Поставяй контактните лещи винаги преди да почнеш да се гримираш.
Внимавай с лака за коса.

Дано да съм ти помогнала,преписах малко от книги на тази тема
__________________
Never let a fool kiss you and a kiss fool you...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th July 2005, 13:52
Lilito Lilito не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 2
По подразбиране

az nosq le6ti ve4e po4ti godina i moga da ti kaja 4e ne e tolkova slojno kolkoto izglejda,vednaj svikne6 li,si4ko e ok...a za podrajkata,promivaneto i sahranenieto nai-dobre 6te ti obqsni tvoq o4en lekar,zatova poseti go predi da zapo4ne6 da polzva6 le6ti..uspeh
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st August 2005, 00:03
*PRINCES* *PRINCES* не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia City
Мнения: 25
По подразбиране

Като си ги вземеш трябва да мине време докато свикнеш да ги носиш, не е хубаво от първия ден да седиш много с тях. Промерно 1 ден 1 час , 2-я ден два и така докато съвсем свикнеш. Когато не са на очите ти ВИНАГИ трябва да са в разтвора. Спиралата е по - добре да си я слагаш след като си си сложила лещите, защото очите ти може да сълзят непосредствено след слагането на лещите и ше ти се разтече спиралата. Успех 8)

Цитирай:
Първоначално написано от LolaBunny
Миглите се мажат с туш винаги преди поставяне на лещите независимо дали са твърди или меки и не се поставя плътно до основата на миглите.
...
Поставяй контактните лещи винаги преди да почнеш да се гримираш.
Не мислиш ли, че си противоречиш
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st August 2005, 00:19
LolaBunny LolaBunny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Nqkude tam
Мнения: 78
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LolaBunny

Дано да съм ти помогнала,преписах малко от книги на тази тема

Единият коментар е от една книга,другият е от друга,затова написах и двата видях,че си противоречат.Понеже никой не беше отговорил на момичето,а се сетих,че съм чела разни неща по темата,реших да й ги напиша.Аз лично не нося нито очила,нито лещи,не пиша от опит,а преписвам от хора,които се предполага,че разбират доста повече.


Книги,които ползвах:
Хубаво момиче- автор Татяна Халек
Я,колко си хубава!-автори А.Макарт П.Шпрингер Б.Ригер
__________________
Never let a fool kiss you and a kiss fool you...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st August 2005, 05:26
Smiled_BGirl Smiled_BGirl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Where The {}cean`s Kissing The Sand...
Мнения: 13
По подразбиране

хей много ви благодаря на всички за съветите :P книгата я имам но мерси все пак
ай добре че не носиш очила ужасно е
мисля че е по добре туш да се слага след лещите но пак не съм сигурна някой да си е купувал такива гримове за хора с лещи??
__________________
Ne Kazvai 4e Me Obi4a6... Neka Go Po4uvstvam...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th October 2005, 10:51
barbi barbi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2005
Град: Plovdiv
Мнения: 2
Изпратете съобщение чрез ICQ до barbi
По подразбиране

Аз ползвам меки контактни лещи от много години.Гримирам се с каквото си поискам,нищо не ми пречи,освен спиралите с удължител,които имат допълнителни власинки,но и те не са толкова страшни.Важното е да не си пипаш очите,когато си с грим.
Когато за първи път си сложиш лещи усещането е неприятно,все пак това е чуждо тяло в окото ти,но бързо ще свикнеш.Всичко останало ще ти бъде обяснено от офталмолога ти.Само след няколко дни ще се радваш че си ги сложила,много по-удобно е от колкото с очила.Желая ти успех! Ако имаш някакви въпроси,питай!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th October 2005, 10:45
Demoness Demoness не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 9
По подразбиране

Aз имам няколко въпроса-Кои са меки лещи,как се различават от останалите,какви са цените,трайността,нежелани те ефекти?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17th October 2005, 09:58
barbi barbi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2005
Град: Plovdiv
Мнения: 2
Изпратете съобщение чрез ICQ до barbi
По подразбиране

Здравейте отново!Меките контактни лещи са изготвени от специален материал,който е гъвкав и еластичен,стоят добре в окото и са комфортни.Твърдите/аз не съм ползвала такива/се препоръчват при астигматизъм.За това,какви да изберете за себе си трябва да се посъветвате с офталмолог.Аз не съм специалист,само споделям личен опит.
От меките лещи,според сроковете на носене,съществуват:1-о месечни ,3-месечни/около 10лв за бр/,Едногодишни /около 20-25лв за бр/.Те се свалят всяка вечер и нощуват в разтвор за съхранение.
Съществуват и тъй наречените "дишащи",които се свалят на 14 дни.
Аз лично предпочитам английски едногодишни,които се свалят всяка вечер.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th October 2005, 14:34
silviya angelova silviya angelova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 8
Изпратете съобщение чрез ICQ до silviya angelova
По подразбиране

Нося очила от около 15г.Преди известно време и аз си сложих лещи,но трябват повече грижи за тях.Мисля,че с очила е по добре.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лещи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:28.