IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 23rd October 2010, 11:22
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

За пръв път чувам за гарднерела
Отговори с цитат
  #32  
Стар 23rd October 2010, 18:09
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bril
За пръв път чувам за гарднерела
А за Гугъл чувала ли си ??


Цитирай:
Gardnerella vaginalis е нормален обитател на влагалището ( при 50% от жените не предизвиква инфекция), но при свръхрастеж става причинител на т.нар. бактериална вагиноза. Специфично е, че течението от влагалището при тази инфекция има миризма на риба.Инфекцията се дължи на дисбаланс на микробната флора-лактобацилите, които протектират влагалището намаляват, а се увеличават анаеробните бактерии. Киселинността на влагалището намалява и то става алкално. Инфекцията засяга сексуално активни млади жени. Може да бъде следствие и от продължително антибиотично лечение за друго заболяване с честа смяна на антибиотиците, свръхупотреба на дамски душ, употреба на тампони и др. Инфекцията с Gardnerella (бактерий) не се лекува с антимикотични препарати, какъвто е например Orungal. Лекува се с препарати срещу анаеробни бактерии. Не се препоръчва дамски душ в случаи на тази инфекция. Необходимо е да се лекувате, тъй като нелечението може да доведе до т.нар. тазова-възпалителна болест.
Цитат

Бактериалното възпаление на влагалището, което предизвиква течение се нарича бактериална вагиноза. Тя е една от най-честите инфекции на долния генитален тракт, срещаща се сред жени в репродуктивна възраст. Предизвиква се от бактерии които, се развиват в бедна на кислород или безкислородна атмосфера (анаеробни микроорганизми-гарднерела вагиналис). Болестотворния организъм се нарича гарднерела. Заболяването се развива, когато тези бактерии започнат да се размножават по-бързо от нормалното. Появява се бяло, воднисто течение, особено след полов акт, понеже се осъществява химична реакция. Гарднерелата се разпространява не само по полов път. При мъжете се среща много рядко, но те са преносители.
Бактериалната вагиноза се характеризира с течение, сърбеж, парене, смущения в уринирането. Оплакванията се засилват преди и след менструация.

Бактериалната вагиноза се лекува лесно. Няма тежки и трайни последици за здравето на жената от БВ, но заедно с нея може да има други инфекции на женската полова система, които са значително по-опасни за здравето и детеродните способности.
Цитат

За разлика от другите вагинални инфекции бактериалната вагиноза не се предизвиква от един патогенен микроорганизъм. Симптомите, свързани с нея, са резултат от увеличеното преобладаване и концентрацията на някои факултативни и анаеробни бактерии, които нормално се доказват във влагалищната микрофлора: увеличава се преобладаването на Gardnerella vaginalis, някои анаероби (Bacteroides sp., Peptostreptococcus sp. и Mycoplasma hоminis) и е намалено съдържанието на Lactobacillus sp. [7]. Освен това стократно е увеличена интравагиналната концентрация на G. vaginalis и хилядократно - на анаеробите. Така че диагнозата не зависи от откриването на някакъв микроорганизъм във влагалището, а изисква установяване на променена влагалищна микросреда [4, 5, 8].

http://www.venerologia.ru/venerologia/vaginoz.htm
Отговори с цитат
  #33  
Стар 27th October 2010, 23:38
Selena Selena не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 10
По подразбиране

Не знам много за тези инфекции, но едно е ясно - те се пренасят от мъжете, а страдат жените. Затова трябва да се спазват две условия, ако искате да имате приятен и безпроблемен полов живот: 1. При поява на проблем да се лекуват и двамата - има средства и за мъжете, някои се пият, други се мажат, до пълно изчезване на инфекцията. 2. Моногамията е задължителна. И, разбира се, за успешно лечение най-важното нещо е да се установи точният причинител - чрез посявка се намира виновника - гъбичка, или бактерий, и се третира тъкмо той, а не изобщо. Когато сменяте партньора - да има поне някаква дистанция във времето между единия и следващия - за да знаете, дали сте "чиста" след края на една връзка. А най-сигурната застраховка срещу такива болести е да не се прави секс със случайни партньори, което е доста сложно в наши дни, доколкото разбирам. Храната също е важна, както и хигиената, с която не бива да се прекалява - имах една позната, която си правеше вагинален душ преди и след всеки акт ... кошмар! И имаше течение при това - вероятно от прекаленото дразнене на влагалището с разни отвари и разтвори. Така че - посявка, лечение на двамата, и моногамия - и ви желая успех!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 2nd November 2010, 17:17
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

на мен периодично ми се появява кандида, усещах я още при секс с презерватив
започваше да ухае на риба , особено по време на секс
елиминирах проблема, когато си взех вагинален гел Лактобор..
и всеки път щом усетя странния мирис веднага си прилагам гелчето вечер
преди да заспя разбира се
даже си слагам от него макар да съм излекувана
ей така периодично.....профилактичн
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #35  
Стар 4th November 2010, 17:23
simonakos simonakos не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 8
По подразбиране

Кандида е. Правила съм поне 10 пъти микробиология на различни места. А колкото до секса- секс без презерватив не правя от 3-4 години. за да не обременявам и младежа да пие лекарства. Миризмата на риба се появява веднъж на 3-4 месеца и то за 1-2 дена и изчезва сама. Интересно ми беше какво я провокира по точно.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Алергиякъмпрезервативиили
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:38.