IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 22nd January 2008, 18:23
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

въглeхидрати като хляб, ориз, картофи, спагети, пици да не изброявам сега всичко, ако можеш избягвай за вечеря,
добре е птиче бяло месо, риба, от червените меса чисто телешко и в краен случай свинско,
с една салата или задушени зеленчуци /в тях има много малко въглехидрати/,
аз лично след 16 часа избягвам плодове, млечни и въглехидрати
Отговори с цитат
  #102  
Стар 22nd January 2008, 18:25
krisi_pat krisi_pat не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 372
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nelina_02
въглeхидрати като хляб, ориз, картофи, спагети, пици да не изброявам сега всичко, ако можеш избягвай за вечеря,
добре е птиче бяло месо, риба, от червените меса чисто телешко и в краен случай свинско,
с една салата или задушени зеленчуци /в тях има много малко въглехидрати/,
аз лично след 16 часа избягвам плодове, млечни и въглехидрати
защо и млечните?
Отговори с цитат
  #103  
Стар 22nd January 2008, 18:29
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Ще видя какво месо има, но салатата май ще я пропусна. Трябва да пазарувам за себе си отделно, че много трудно става така спогодбата с на родителите ми менюто.
Отговори с цитат
  #104  
Стар 22nd January 2008, 19:30
scorpion_f scorpion_f не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 175
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Engel
В мойта книжка пък са в една графа - Протеинови храни.
Риба, морски храни, месо, птици и дивеч, цели варени яйца, мляко и млечни проукти, сирене и т.н. Могат да се смесват само с неутрални храни.
И при мен е по същия начин.Да,белтъчините се съчетават добре с неутралните,но аз имах предвид,че не е добре съчетаванаето на местните продукти с млечни и яйца,както и млечните продукти с яйца.Просто така е написано при мен,но ако при теб е др. инфото го кажи да вземем да проверим кое е правилното.
__________________
No one can be... so so like me....
Отговори с цитат
  #105  
Стар 22nd January 2008, 21:08
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от krisi_pat
защо и млечните?
Млечните ми пречат да свалям, задържат вода в организма, чувствам се кофти и подута, пречат на усвояването на другите храни. Казеинът в кравето мляко /не го ям от години/ образува филм върху стените на тънките черва и пречи на усвояването на хранителнитв вещества.
И понеже не искам за сега да ги изключа напълно ги приемам до 16 ч за да има време тялото ми да ги преработи, не ми е комфортно да си лягам с подут корем.
Отговори с цитат
  #106  
Стар 22nd January 2008, 21:10
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Ей, направо голям късмет извадихме във форума с потребител като теб! Честно казано с интерес чета мненията ти и научавам много неща, които не съм знаела, а си мислех, че съм наясно.
Отговори с цитат
  #107  
Стар 22nd January 2008, 21:29
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от scorpion_f
Цитирай:
Първоначално написано от Engel
В мойта книжка пък са в една графа - Протеинови храни.
Риба, морски храни, месо, птици и дивеч, цели варени яйца, мляко и млечни проукти, сирене и т.н. Могат да се смесват само с неутрални храни.
И при мен е по същия начин.Да,белтъчините се съчетават добре с неутралните,но аз имах предвид,че не е добре съчетаванаето на местните продукти с млечни и яйца,както и млечните продукти с яйца.Просто така е написано при мен,но ако при теб е др. инфото го кажи да вземем да проверим кое е правилното.
Ами да ти кажа пише само: "Млякото се съчетава добре с плодове и не бива да се сервира с месо" Само това пише. Като гледам рецептите, който има в тази книга се смесват яйца със сирене и сметана.Никъде не пише не смесвайте кашкавал с месо или такива работи. Трябва да намерим нещо по въпроса.
Отговори с цитат
  #108  
Стар 22nd January 2008, 21:44
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

ако сте на хранителен режим за сваляне на кг не смесвайте мазнини с въглехидрати,
ееех а колко е вкусно топъл хляб с масълце
Отговори с цитат
  #109  
Стар 22nd January 2008, 22:38
samsara_k samsara_k не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 447
По подразбиране

вечерях с 150 гр. пил. дробчета и пак 150гр. салата от морков,малко ряпа и броколи
и към 22ч. кис.мляко с триците
__________________
Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas.
Отговори с цитат
  #110  
Стар 22nd January 2008, 22:41
scorpion_f scorpion_f не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 175
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nelina_02
ако сте на хранителен режим за сваляне на кг не смесвайте мазнини с въглехидрати,
ееех а колко е вкусно топъл хляб с масълце
Аз мисля тук да те поправя,защото при съчетаването на хляба с маслото,въглехидратът съдържащ се в хляба се разгражда по бързо И всъщност това е една от най -добрите комбинации на хляба.Грешно е да се смята,че хляб със сирене е по-добре от хляб с масло(не за маргарин...)
Engel проверих по-обстойно и наистина месните продукти се отделят от млечните и от яйцата Nelina_02 се изрази доста добре и най-вече за това че млечните продукти се нуждаят от 4 часа за да се преработят от стомаха.Същият е случая със млечните продукти и яйцата,трябва да се приемат през интервал от 3-4 часа
__________________
No one can be... so so like me....
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:06.