IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Красота


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 16th June 2007, 16:10
Аватара на dododod
dododod dododod не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 472
По подразбиране

Just a boy ,не мисля че с микродермабразо ще се оправят белезите ти,щом казваш че са доста дълбоки.За лазера нищо не мога да кажа.
Най-добре е да се конслултираш с хирург.
Ето ти координати на пластични хирурзи в БГ и съответно теми за тях във форума:
тук
Отговори с цитат
  #12  
Стар 17th June 2007, 14:15
Dani_4ka Dani_4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 559
По подразбиране

Определено микродермабразиото няма да ти помогне за толкова дълбоки белези. Направи си консултацията с пластичен хирург по-добре. Ако след това ти останат малки и по повърхности белези, тогава може и с микродермабразио и фотоподмладяване на кожата. Щом са пресни белези много да се пазиш от слънцето. Като казвам много имам предвид сън блок и то нанесен през два три часа, и под чадър. Ако успееш да си запазиш кожата от слънчевата радиация, възстановяването ти ще е по-лесно.


Колкото по темата, лазера и фотото и как помагат или вредят. И двата метода (а то има и различни видове фото и лазер) работят със светлина в диапазона на лазерната, но в малко по различни спектри, дължина на вълната, честота и продължителност. При акнето - унищожавата бактериата причиняваща акне, засилват синтеза на колаген и еластин, засилват регенеративните способности на кожата, за преодоляване щетите от акне - възпаления, келоиди, цикатриси, пигментации. Аз лично работя с фото - SPL, много по-безопасна от лазерната. Специално на този апарат има програми за различните проблеми, съобразини и с фототипа на кожата. Може да се правят финни корекции в програмата, но са абсолютно безопасни и без странични ефекти. При лазера има по-голямо участие на човешкия фактор, който много често е довеждало до хиперпигментации и изгаряния, особено в областта на лицето. Не казвам, че не е добър метод, а че е по-специфичен и мое лично мнение, че е желателно да се практикува от дерматолози, а не от козметици.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 18th June 2007, 19:06
just_a_Boy just_a_Boy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 5
По подразбиране

ходих да се консултирам с дерматолог,и ми предписа cica care лепенки прозрачни, от силикон да ги нося.Сега ще ги потърся ,иначе наистина чак след август ще реша на какво да се подложа ,лазер или др. но дотогава ще се пазя от слънцето,колкото мога Traiana
Мерси за листата с хирурзите ще ми е от полза.Dani_4ka като реша след август ще ти пиша да ми дадеш някой съвет оностно тези процедури фото - SPL
Отговори с цитат
  #14  
Стар 16th September 2007, 19:29
Insatiable86 Insatiable86 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 60
По подразбиране

Живо се интересувам дали някой от вас се е подлагал на тези процедури с лазер или SPL срещу акне и ако да, след колко време имаше видим резултат, траен ли беше... Възможно ли е да се направи интензивен курс на лечение, в комбинация с някакъв пилинг и редовно почистване на лицето и след това резултатът да се задържа посредством лазер или SPL... Благодаря ви предварително!
__________________
THE only THINGS iN LIFE
YOU regret ARE THE risks
THAT YOU DIDN’T take!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 16th September 2007, 21:28
Dani_4ka Dani_4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 559
По подразбиране

Резултатите от SPL-а се вижда почти веднага, в зависимост от акнето. Ако е възпалено веднага се усеща облекчение и намаляване на петната. Комбинацията с пилинг или микродермабразио винаги е добра, като всичко се започва с почистване. Поддръжката е по-лесна. Дори не се налагат такива процедури (обикновено). Зависи много и от храненето и прочистването на организма ти и най-вече от домашната грижа. За лични впечатления питай СладкаТони, тя има малък опит.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 5th March 2015, 21:36
estrella_pearll estrella_pearll не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2015
Мнения: 4
По подразбиране

NE HODITE PRI DOKTOR BURDAROV,MENE ME OSAKATI I SUM NA LEGLO TAKA CHE NE SI PRAVATE TRUDA DA HODITE PRI TOZI DA NE GO KAZVAM KAKUV CHOVEK KOITO NIAMA SKRUPOLI ZA NISHTO!!!!!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 22nd June 2015, 23:29
Аватара на silva88
silva88 silva88 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2014
Град: София
Мнения: 36
По подразбиране

Здравейте , когато брат ми имаше проблеми с белези от акне също много се чудихме. Ако мога да бъда полезна на всички тук ще ви кажа къде го заведохме в Пловдив. Заведохме го в Лазерна естетика Инканто ! След няколко процедури успяха да елиминират доста досадни белези. Дано и на вас да помогнат
Отговори с цитат
  #18  
Стар 10th September 2015, 13:14
Аватара на radka66
radka66 radka66 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2015
Мнения: 87
По подразбиране

Една приятелка скоро ходи и й бяха казали, че за да се подложи на това трябва да е преминала пубертета т.е да няма акне повече и тогава да си махне белезите, защото иначе ще ги махне и като станат други белези, няма да има резултат.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 15th January 2016, 18:18
Аватара на martina333
martina333 martina333 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2015
Мнения: 134
По подразбиране

Напълно съм съгласна със заглавието на темата. Аз имах спукани капиляри по лицето, бяха малки, но забележими. Пробвах с какви ли не кремове да ги отстраня, но нищо не помогна. Накрая отидол в лазерен център Инканто, където ми направиха процедури с лазер за остраняване на капилярите. Останах много доволна, център се намира в Бургас на ул. Лермонтов №32. Мисля да отида отново да ми направят и някоя друга разкрасителна процедура.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 26th January 2016, 19:11
JennyMG JennyMG не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2014
Мнения: 12
По подразбиране

Здравейте, аз съм се подлагала на няколко процедури с лазер за премахване на белези от акне. Моите белези не са много, но имаше няколко дълбоки. За да има видим ефект са необходими около 5-6 процедури през месец и половина. През това време дерматоложката ми изписа няколко кремчета, които също спомагат процеса. При мен нямаше забележителен резултат, затова и намерих друга процедура, която е много по-ефективна - микронийдлинг. Цената е малко по-висока от лазера - около 150 лв. на процедура, трябва да се направи 3-4 пъти, за да се види ефекта, но наистина работи. Тъй като не искам да правя реклама на лекари и дерматологични клиники, ако някой има интерес, нека ми пише на лично съобщение.
Оставям и линк за блога ми, където има снимки и подробно разказвам за самата процедури и за още процедури, на които съм се подлагала, може да ви бъде полезено

http://www.gobecute.com/%D0%BC%D0%B8...-%D0%BE%D0%BF/
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лазерътбиткаакнетобелезитекупдругипроблеми
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:29.