IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Красота


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 6th November 2010, 12:15
Аватара на P.Hinkova
P.Hinkova P.Hinkova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 622
По подразбиране Много проблемна мнооооого суха кожа

Здравейте дами ! Ще ми трябват няколко съвета... Принципно кожата на лицето ми е суха, лятото, есента и пролетта, що годе се справях с нея...Но тази зима, просто ме измъчва, почиствам я с тоник, търкам я с онези гелове с частици вътре (не използвам сапун, защото ме дехидратира още повече), използвам много воднисти и течни кремчета, но просто 20 секунди след като я намажа, тя изсъхва отново и се чувствам все едно някой ми е хванал кожата по крайщата и я дърпа, на всичкото отгоре ме боли ужастно... А когато изляза, не мога да я мажа през 30 секунди... Излизат ми лишеи около устните, отстрани на очите, и между очите и по челото ... а от друга страна кожата на брадичката ми и около носът ми седи мазна... По едно време ме спасяваше дебел слой от вазелин на сухите места, но не мога да ходя и така по улиците, защото седи мазно и гадно и ...
мацки, щипе ми, боли ме, дърпа ме... помощ...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th November 2010, 12:29
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Oтиди на дерматолог .
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th November 2010, 12:41
Аватара на P.Hinkova
P.Hinkova P.Hinkova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 622
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от want
Oтиди на дерматолог .
питах за вашите съвети. На дерматолог няма да отида скоро, защото имам алергия тип уртикария, не желая да ходя на изледвания, защото перфектно знам какво причинява алергията ми, така че нямах намерение да давам пари за това, а когато въпросен дерматолог ми препоръча да се мажа с алергозан, вместо да помогне, той направи проблема още по-голям . Т.е първия месец докато мажех симптомите намаляваха, но след този месец, развих някаква странна устойчивост към алергозана и дори станах още по-чувствителна. Дерматолог.. да да...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th November 2010, 12:46
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Искаш да кажеш че вярваш повече на съветите на хора ,които нямат нужното образование за да ти дадат адекватен съвет ????
Много са ми интересни такива питания като твоето от което се вижда че имаш явен проблем но не тъсиш професионална помощ а си седнала да питаш по форуми!Или пък оня младеж който бил леко окосмен и пита как да взема тостестерон че да се окосмял .....
Маце вземи се в ръце малко.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 6th November 2010, 13:11
Аватара на P.Hinkova
P.Hinkova P.Hinkova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 622
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от want
Искаш да кажеш че вярваш повече на съветите на хора ,които нямат нужното образование за да ти дадат адекватен съвет ????
Много са ми интересни такива питания като твоето от което се вижда че имаш явен проблем но не тъсиш професионална помощ а си седнала да питаш по форуми!Или пък оня младеж който бил леко окосмен и пита как да взема тостестерон че да се окосмял .....
Маце вземи се в ръце малко.
интересно ми е мнението на хора сблъсквали се с подобен проблем . Не искам само една гледна точка. Имам питане и не ми се чете нещо по различно освен отговори по проблема. Интересуват ме препоръки към някакви продукти .
Отговори с цитат
  #6  
Стар 6th November 2010, 13:14
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

През зимата хидратиращите (воднистите, които ти използваш са именно такива) кремове е добре да се слагат вечер или като основа за по-мазните дневни кремове - мазнината предпазва кожата от студа и действа като нейна естествена обвивка, така кожата не може да се дехидратира благодарение на външните влияния.
Избягвай измиващите продукти, които имат абразивни частици, защото те допълнително премахват естествената мазнина на кожата и я правят склонна към допълнително изсушаване от студа.
Лосионите на спиртна основа, които имат за цел да изсушават кожата(най-вероятно и твоят тоник е на спиртна основа), при минусовите температури са напълно излишни, защото студът върши вместо тях тази работа.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 6th November 2010, 16:24
Аватара на P.Hinkova
P.Hinkova P.Hinkova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 622
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko
През зимата хидратиращите (воднистите, които ти използваш са именно такива) кремове е добре да се слагат вечер или като основа за по-мазните дневни кремове - мазнината предпазва кожата от студа и действа като нейна естествена обвивка, така кожата не може да се дехидратира благодарение на външните влияния.
Избягвай измиващите продукти, които имат абразивни частици, защото те допълнително премахват естествената мазнина на кожата и я правят склонна към допълнително изсушаване от студа.
Лосионите на спиртна основа, които имат за цел да изсушават кожата(най-вероятно и твоят тоник е на спиртна основа), при минусовите температури са напълно излишни, защото студът върши вместо тях тази работа.
мерсаж много
Отговори с цитат
  #8  
Стар 6th November 2010, 18:58
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

По принцип хидратантните кремове са за лятото а мазните зимата.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th November 2010, 19:12
Аватара на P.Hinkova
P.Hinkova P.Hinkova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 622
По подразбиране

хммм току що четох че "Психичното състояние оказва влияние върху мастната и потната секреция. " хмм хм от тва ми е суха кожата Майка тук ме навива за бадемово масло, ще има ли ефект ?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 6th November 2010, 19:18
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от P.Hinkova
Майка тук ме навива за бадемово масло, ще има ли ефект ?

Eххххх Хинкова за да знаем дали ще има ефект трябва да сме ясновидци Пробвай и посще ще видиш но принципа е зимата да не се ползват хидратантни кремове тъй като се на водна основа а знаеш какво става с водата при студено време
Бадемовото маслко е естествен продукт но ми се струва че ще ти дойде малко мазничък Между другото сега се сещам че Кларинс имахе нещо като масло което омазнява кожата но без да седи като олио по лицето.Спомням си че беше жълта течност в стъклена бутилка.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Многопроблемнамнооооогосухакожа
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:50.