IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 24th July 2007, 11:31
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Аз влязох в един сайт и прочетох,че тези лещи Acuvue се носят 2 седмици и вече все повече хора предпочитали месечните лещи пред годишните.И аз смятам по-нататък да заложа на тях
Отговори с цитат
  #22  
Стар 24th July 2007, 15:15
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Tsvetik, тези лещи всъщност двуседмични ли се водят, че не разбрах?
Отговори с цитат
  #23  
Стар 24th July 2007, 17:27
Аватара на Tsvetik
Tsvetik Tsvetik не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Montreux
Мнения: 494
По подразбиране

Двуседмични се водят, но може да се носят и месец (офталмолог ми го каза). До сега не съм имала никакви проблеми с носенето, тъй че за месец стават, а и те винаги са с по-съкратен срок за презастраховане.
__________________
Never give yourself a haircut after three margaritas!!!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 24th July 2007, 17:56
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Това го знам и аз, аз едномесечните винаги ги нося по- дълго
Просто ме интересуваше как се водят, дали месечни или двуседмични.
И да ви кажа, никой да не си купува тази марка http://www.salmoiraghievigano.it/
от общо 6 eдномесечни чифта лещи, два хвърлих, защото бяха дефектни
Отговори с цитат
  #25  
Стар 25th July 2007, 10:47
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Да Ви се похваля От вчера съм с нови лещи,тъмно наситено синьо и ми паснаха чудесно Дано вече да няма проблеми
Отговори с цитат
  #26  
Стар 28th July 2007, 09:37
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

честито ! аз да ви питам нещо , не е съвсем по темата, но понеже виждам, че носите лещи от дълго време.
нося диоптър-3 и на двете очи(имам и астигматизъм) и съм на 21 години, не че е голям, но ако съм някъде в по-голяма тъпканица има опасност за очилата(без тях е абсурд да излезна , не виждам добре, дори лица не разпознавам, ако не е от 20-30см) .
миналата година реших и аз да пробвам лещите, обаче не мога да си ги махам(слагането горе долу, но махането е ад, 3 пъти пробвах и все насилствено ми ги махаха). окото ми е много чувствително и при вида на нещо докосващо се до него, веднага се подмества и съответно си пипам роговицата, а не ириса.
на вас случвало ли ви се е нещо подобно? в мойте очи ли е проблема или при всички се случва в началото?
благодаря предварително на всички отговорили ми
Отговори с цитат
  #27  
Стар 28th July 2007, 12:45
gidilenka gidilenka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 44
По подразбиране

Здравей
Аз нося лещи повече от 8 години (диоптъра ми е -3.25 на лявото и -3.00 на дясното, без астигматизъм) и много лесно свикнах както със слагането, така и със свалянето на лещите (говоря за меки, твърди никога не съм носила). Но моя приятелка така и не успя да се "научи", така да се каже, да борави с лещите и тъй като отказва да носи и очила си ходи с премрежен поглед Как ли не се бореше, какво ли не правехме, вкл. съм се пробвала аз да и слагам лещите...без успех... В никакъв случай не искам да те обезкуражавам, напротив, стискам палци да се справиш колкото се може по-бързо с неудобството
Отговори с цитат
  #28  
Стар 28th July 2007, 13:45
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Имаш изключително развит рефлекс на окото и това няма как да се промени. Сестра ми за 10 години така и не се научи да не си мърда окото при слагане и махане. Но с повече упражнения ще свикнеш да ги хващаш навреме, точно преди да си мръднеш окото. Практика му е майката. Друг начин няма. И не някой друг да ти ги слага и маха, пробвай сама, защото ти най- добре можеш да го почувстваш.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 28th July 2007, 17:16
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

Аз мисля, че след като си преодоляла рефлекса при слагане, ще можеш да свикнеш и да ги махаш сама... мисли за това, че ти най-малко от всички хора би се наранила и си имай доверие... и не мисли за това как си "бъркаш" в окото!

Също така има значение какви са ти лещите... аз бях носила дълги години лещи на Bausch&Lomb без никакви проблеми ... а миналата година преминах на PureVision, които разбира се са пак на Bausch&Lomb но са с по-голямо съдържание на вода и доста по-нежни и често се затруднявам с махането... Веднъж дори "изгубих" едната в окото си... Може да пробваш да си капнеш от разтвора преди да започнещ да ги махаш - на мен ми помага!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 28th July 2007, 17:21
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Здравей и от мен И аз в началото имах голям проблем при слагане на лещите Лещата отиваше или под клепача или падаше по земята.Ей,ужас ти казвам но после с много търпение успях да се науча да ги слагам и сега вече след 8год въобще не мога да си представя да ходя без тях Така че не се отчайвай ще видиш,че след известно време ще ги слагаш без да се замисляш
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Контактнилещи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:03.