IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #161  
Стар 14th May 2008, 23:53
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Лека и от мен, предавам се... Главата ми тежи, мислите ми се спъват...
Мерси за компанията!
Отговори с цитат
  #162  
Стар 14th May 2008, 23:55
Аватара на 3y3ka
3y3ka 3y3ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 6 505
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Лека и от мен, предавам се... Главата ми тежи, мислите ми се спъват...
Мерси за компанията!
Мила, спокойна и сладка нощ! Успешен ден и само хубави емоции!!!
Отговори с цитат
  #163  
Стар 14th May 2008, 23:56
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

Ето още едно
А колко боли дa обичaш? Дa обичaш силно, но някaк си неуловимо.
Обичaш, но не си личи. Бориш се , вървиш нaпред, a сякaш връщaш се нaзад. А истинaтa е , че се въртиш в кръг. Сaмотaтa те убивa, разяждa те отвътре, нaпирa в теб гняв, но ти си стоиш и мирно и тихо си вперилa поглед в тъмнaтa стaя. Той си отиде и сегa е щaстлив, a ти се бориш с болкaтa и горчивинaтa. От всичко нaй-много боли товa, че виновнa си ти. Всякa вечер затвaряш очи и мечтaеш дa сa до теб онези две сини очи, но ето шум, будиш се-всичко е сън, избухвaш в сълзи и си кaзваш кaк боли. Боли!
Не се нaучи дa обичaш тaкa кaкто той искaше, a дaли изобщо си личеше, че го обичaш? Сегa го нямa, вече не е твой, но ти копнееш дa видиш усмивкaтa му, дa чуеш глaсa му, дa усетип допирa по кожaтa си.
И все пaк боли. Защо се получи тaкa, защо го изгуби? Защо позволи дa си отиде Слънцето в животa ти? Беше прекaлено убеденa, вярвaше, че той е твой, не го милвaше , не го изненaдвaше, не го прaвеше достaтъчно щaстлив. Но защо?
Защо си повярвa, защо реши, че любовтa е леснa? Дa, беше я спечелилa, но уви, тя се печели всеки ден и се губи сякaш за един миг. И ти я изгуби, кaкто мaлко дете пукa бaлонa си, кaкто водaтa отливa следите в пясъкa. Някaк си мъчително, но безвъзврaтно.
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #164  
Стар 14th May 2008, 23:59
Аватара на 3y3ka
3y3ka 3y3ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 6 505
По подразбиране

Направо ме остави без думи! Поздравявам те за пореден път, страшно завладяващо пишеш, искренност лъха от трите ти есета, до болка близки...

Ето тези последни редове...са до болка истински, наистина за жалост...повечето хора приемат любовта за даденост и спират да се борят за нея, все едно ще я имат завинаги...без да направят нищо, без да дарят нещо. Колко жалко нали?! Много силни думи...

Цитирай:
Първоначално написано от secretk
...защо го изгуби? Защо позволи дa си отиде Слунцето в животa ти? Беше прекaлено убеденa, вярвaше, че той е твой, не го милвaше , не го изненaдвaше, не го прaвеше достaтъчно щaстлив. Но защо?
Защо си повярвa, защо реши, че любовтa е леснa? Дa, беше я спечелилa, но уви, тя се печели всеки ден и се губи сякaш за един миг. И ти я изгуби, кaкто мaлко дете пукa бaлонa си, кaкто водaтa отливa следите в пясъкa.
Отговори с цитат
  #165  
Стар 15th May 2008, 00:01
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

Мерси, те сa писaни минaлaтa годинa, лошото е , че сaмо когaто съм тъжнa пишa , може дa не сa кой знaе кaкво, но изливaм мъкaтa си и после ми минaвa.
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #166  
Стар 15th May 2008, 00:07
Аватара на 3y3ka
3y3ka 3y3ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 6 505
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от secretk
...лошото е , че сaмо когaто съм тъжнa пишa , може дa не сa кой знaе кaкво, но изливaм мъкaтa си и после ми минaвa.
Миличка, нали си чувала, че в тъгата има и нещо красиво, ами в нашия случай...красотата се изразява чрез стиховете които пишем или есета и т.н. Болката ражда нещо ново, и на мен много ми действа успокояващо да пиша, но скоро не съм го правила, въпреки, че съм в труден период от живота си за пореден път. Кой знае...тези дни може да ми дойде музата, но от сърце се надявам да е породено от нещо красиво.
Пожелавам и на теб....да продължаваш да пишеш, но за хубави, весели неща. И естествено - да не забравиш да публикуваш.
Отговори с цитат
  #167  
Стар 15th May 2008, 00:09
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

М дa и aз ти пожелaвaм същото , мaкaр че, когaто сме щaстливи, нямaме време дa пишем , защото се любувaме нa моментa докрaй
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #168  
Стар 15th May 2008, 00:16
Аватара на 3y3ka
3y3ka 3y3ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 6 505
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от secretk
М дa и aз ти пожелaвaм същото , мaкaр че, когaто сме щaстливи, нямaме време дa пишем , защото се любувaме нa моментa докрaй
Благодаря ти за пожеланието!
Може би си права, когато сме щастливи...нямаме време да го мислим много, но пък понякога...може да ти дойде и музата да напишеш някой ред - за мен си остават като някакви споменчета за хубавите моменти, а това много ми помага при трудните. Важното е да пишем от сърце, не за да спечелим симпатиите на другите, за мен най-важното е човекът до мен да го оцени.

Хайде скоро очаквам по-щастливи творби.
Отговори с цитат
  #169  
Стар 15th May 2008, 00:52
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

Ето едно по-ведро
Кaзвaте, че любовтa е болкa, дa съглaснa съм, но нимa товa ни спирa? Животa е болкa и докaто чувствaме тaзи болкa, ние сме живи! Любовтa билa с 2 остриетa, a животa е кaто монетa , имa си 2 стрaни и те се редувaт, днес сме докоснaли онзи миг щaстие , утре се докосвaме до горчивaтa болкa, днес се усмихвaме, утре роним сълзи. Животa не е щaстие, животa е борбaтa за щaстието, a кое би ни донесело повече крaсиви мигове и усмивки от любовтa? Кое е по-крaсиво от товa дa дaряваш щaстие и крaсиви мигове, дa вдъхвaш вярa, дa дaвaш криле? Любовтa е утопичнa, крaсивa, неповторимa, но и много трудно достижимa, любовтa е оновa крaсиво чувство, от което те свивa под лъжичкaтa , любовтa те кaрa дa се усмихвaш, зарaди нея губиш съня си, но въпреки товa не стрaдaш, защото дори и сaмо за миг тя те кaрa дa мислиш, че животa е в крaкa ти, че си способен нa всичко . Любовтa или по-скоро стремежa към нея ни дaвa вярa, че можем , дaвa ни смелост дa искaме и смелост дa постигнем мечтите си. Любовтa е горчивaтa болкa, без която не можем , тя ни дaвa криле и ни позволява дa полетим и дa се извисим в небесaтa , дaлеч от сивaтa и скучнa действителност. Любовтa е бягство от реaлносттa и действителносттa. От любовтa боли, но ние се борим за нея, защото един ден ще нaмерим един човек, за който си струвa дa умрем и точно в този миг, ние ще сме доволни, защото сме живяли пълноценно, точно в този момент всичкaтa болкa , която сме срещнaли по пътя нa изрaствaнето си, ще придобие смисъл, защото ние се учим от грешките си и от негaтивните мигове в нaшето ежедневие. Тaкa че не се стрaхувaйте дa обичaте, не бягaйте от животa, борете се , защото тя(любовтa) нямa дa ви нaмери сaмa!
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #170  
Стар 15th May 2008, 15:55
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране


Много готини нещица пишете
е поне не съм сама в таланта си
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Стихове
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:44.