IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th May 2013, 17:47
lambada lambada не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 2
По подразбиране За силикона преди първо раждане

Здравейте!
Търсих за подобна тема,но не открих и затова реших направо да си отправя въпроса
Дилемата ми е такава,че желая да се сдобия с нов бюст, поради редица лични причини , но все още не съм раждала дете. Притесненията ми идват от това,че на първо място не разполагам все още с нужните средства за една такава операция,та камо ли след време за реоперация ,предвид едно бъдещо раждане.
На второ място аз съм привърженичка на кърменето и макар все още да нямам дете,не мога да си представя ,че ще избера съхранението на бюста си пред здравето на моето бъдещо дете.
На 26 години съм и умишлено задържаме с мъжа ми опитите за първо дете,пак заради редица лични причини.

Моля ви дайте съвет и информация в резултат на опита си, защото съм чувала в интервютата на хирурзите ,че няма проблеми и ограничения относно връзката операция и след това дете,но знае ли човек на какво да вярва,след като няма толкова средства да влага в себе си за поправяне на евентуални "щети" А такива има винаги,особено след кърмене.

Имайте предвид ,че поне от четири години тоооолкова много желая да имам мечтания бюст,но винаги съм се спирала и мислела ,че трябва да се изчака.Да....само че вече определено чувствам ,че имам проблем с естетическия вид на бюста и това много ми влияе на всичко,защото знаете това какъв огромен вътрешен тормоз представлява.
Въпреки всичко наблюдавам и доста млади момичета и жени си поставят импланти, но какво се случва с новите гърди след раждането ми е запитването към вас!?
Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th May 2013, 08:59
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Никой не може да ти отговори на този въпрос. Аз например при бременноста си качих 10 кг и бюста ми не се промени съществено, т.е. не порасна много. Кърмих 2 години (по време на което бях ... ехе, с едни гърди напред ), но след това ... пак на изходна позиция. Тогава сложих и импланти. Доста от жените обаче по време на бременност качват доста кг и това променя всичко. При някои пак всичко се връща на изходна позиция след като свалят кг-те - при тях е достатъчно еластична кожата и всичко се прибира така да се каже. Други остават с птоза (увисване на бюста) в различна степен. Иначе тук от форума Аник е кърмила второто си детенце с импланти - нямала е проблем с кърменето и даже гърдите и са по-естествено изглеждащи след това.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th May 2013, 11:36
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ina.ina Виж мнението
Никой не може да ти отговори на този въпрос.


Аз си слижих импланти преди децата.
Обаче!

Не съм омъжена. Не се очертава скоро да съм, и деца не се виждат на хоризонта. Освен това имах ужасна птоза(увисване) , която ме съсипваше емоционално. В един моемнт просто си казах - никой не ми е гарантирал деца в този живот, я дойдат, я не. А докато ги чакам не мога да живея с този бюст..

НО! Ако имах постояннен партньо, ако той ме приемаше с този ми бюст, ако бяхме планували деца, когато и да е - бих изчакала децата, преди да сложа.

Млада си още, ще искаш бюст и след като родиш, живота не свършва след децата.

Относно кърменето и имплантите, ако са подмускулно , не бива да има проблем. Аз съм с Т-образно повдигане, местене на среоли и пр.. и док пак ми гарантира, че ще мога да кърмя безпроблемно. А дали ще увисне , пак си зависи от много неща - кожата ти, колко кг ще качиш, колко кърма ще имаш...

Много клиширано звучи, но послушай сърцето си. Но спорд мен, каквото и да избереш, няма да сгрешиш, защото аз лично не съм виждала съсипан силиконов бюст след кърмене. Може да има промени, но не са драстични.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th May 2013, 10:56
Аватара на de_ni_
de_ni_ de_ni_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 156
По подразбиране

lambada, момичетата са прави като ти казват, че наистина няма как да ти се посочи точен отговор на това дали да си сложиш силикон преди бебето или след него.Нелка го е казала най-точно - послушай сърцето си.
От голямо значение е това, как изглеждат гърдите ти сега - просто са малки или имат увисване, изкривяване, асиметричност м/у двете.
Една бременност може да промени нещата ако проблема е в това, че бюста ти е малък - телесното тегло се покачва, гърдите се наливат и увеличават.Кърменето ги увеличава почти двойно-тройно (поне при мен стана така), но след това за съжаление си станаха пак моят първоначален размер.
Силикона не пречи на кърменето, поне на две мои приятелки не им пречеше.Едната си сложи година преди да забременее, другата ги имаше от около 3 години.
Ако мислиш да отложиш забременяването с още три-четири години спокойно можеш да си сложиш силикон още сега и да се чувстваш секси докато бебо се появи.Но ако ще забременяваш скоро просто изчакай - чакала си 4години както каза, още една няма да е фатална.Така поне няма да имаш излишни страхове и притеснения.
Каквото и да решиш се води от вътрешното си усещане, така както ги чувстваш нещата, а не от това което ще ти кажат всички останали.
Изборът си е само твой личен и не може да се води от друго мнение.
Ако се решиш да си поставиш силикон да не забравиш да ни се похвалиш
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th May 2013, 15:09
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Харесай си пластичен хирург и направи една консултация с него. Разпитай го да ти обясни всичко за кърменето със силикон и въобще за всичко което те притеснява. Една консултация струва до 40 лв. така че не ти пречи.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th May 2013, 16:45
Аватара на Бижу
Бижу Бижу не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 616
По подразбиране

Аз бях решила, че ще се оперирам след първото си дете. Така и направих. Но е строго индивидуално, както са ти казали всички момичета досега - въпрос на себеусещане.
Нищо не ти пречи да се консултираш и с лекар/и, да стиковаш мнения и да решиш за себе си.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th May 2013, 22:26
Аватара на Dessislava
Dessislava Dessislava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 904
По подразбиране

Аз пък си бях наумила за силикона отдавна,но изчаках и второто дете...При мен разликата между двете ми деца е малко по-голяма,така че падна голямото чакане,но надявам си всичко да си заслужава
Само да уточня,че бременност и кърмене при мен не нанесоха "щети" по бюста,или поне не бяха трагични.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th May 2013, 12:27
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Сложих преди да съм родила и не съжалявам,дано не станат огромни и дано не ми се наложи корекция след това

Цитирай:
Първоначално написано от Dessislava Виж мнението
Само да уточня,че бременност и кърмене при мен не нанесоха "щети" по бюста,или поне не бяха трагични.
Това е супер,късметлийка си
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 14th May 2013 на 12:33
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th May 2013, 17:05
Аватара на Dessislava
Dessislava Dessislava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 904
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мариса Виж мнението



Това е супер,късметлийка си
Определено!Не качвам много килограми,около 10-ина,ама и циците се връщат в изходно положениеКоето май е по-добре,отколкото да увиснат.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th May 2013, 17:17
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dessislava Виж мнението
Определено!Не качвам много килограми,около 10-ина,ама и циците се връщат в изходно положениеКоето май е по-добре,отколкото да увиснат.

Естествено,че е по-добрия вариант
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Засиликонапредипървораждане
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:26.