IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #121  
Стар 4th July 2007, 19:02
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Леле, какви ужаси има!
Добре че се усетих навреме, аз никога не съм имала външни! Ти изобщо не си ли имала болки? Просто един прекрасен ден ли се е появил тоя "лещник"?
Отговори с цитат
  #122  
Стар 4th July 2007, 19:04
maimunki maimunki не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 3
По подразбиране

Да,съвсем честно ох не знам.Мен не ме боли,не ме сърби,ама си сои там,даже като седя не го и усещам.Кажете ми ,моля ви,завинаги ли ще стои или се прибира? И ако да-след колко време горе долу?
Отговори с цитат
  #123  
Стар 4th July 2007, 19:06
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Писе, кой какво да ти каже? Sorry, ама отговора може да ти даде само чичо доктор!
Отговори с цитат
  #124  
Стар 4th July 2007, 19:39
Grimoire Grimoire не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 17
По подразбиране

Ами или ще се прибере както си е излезнал ей така изведнъж или ще си остане там. Съжалявам, но това е положението.
Отговори с цитат
  #125  
Стар 4th July 2007, 20:29
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от maimunki
знямам възмоност в момента да посетя лекар по комплексни причини.
Миличко, не знам какво да ти кажа, освен когато можеш да идеш на лекар-не е страшно, а дотогава смрадликата наистина и най-добрата!! Ако правилно си спомням трябва да е охладена, да не е топла
Цитирай:
Първоначално написано от melani
Ако наистина нямаш възможност в момента да посетиш лекар,влез в някоя аптека и си купи някакво кремче-едно от най -безобидните е пайлех.
Горещо ти препоръчвам и промивки със смрадлика-прави си сутрин и вечер-облекчава много.Изобщо смрадликата е дар божи за това заболяване,а и не само за него.
пробвай кремчето ако искаш и ще кажеш резултата.
Аз съм ползвала лидокаин- той обезболява, но дали винаги е подходящ- това не знам!!
Цитирай:
Първоначално написано от Grimoire
Току-що ми казаха бабешко ноу-хау. При всяко подмиване да се мажа с паста за зъби. След това се отмива, разбира се. Утре ще пробвам.
е тва пък не бях го чувала... какво е обяснението?
Отговори с цитат
  #126  
Стар 8th July 2007, 18:13
melani melani не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: Пловдив
Мнения: 32
По подразбиране

Смрадликата задължително трябва да е охладена.
Хемороида по всяка вероятност ще се прибере,но пак ще се появи- за съжаление,затова срам не срам трябва да идеш на лекар,който да прецени състоянието ти и да ти помогне.
Отговори с цитат
  #127  
Стар 8th July 2007, 21:04
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

тия дни говореха по К1, че операцията на хемороиди НЕ бива да се прави в момента, когато са възпалени, защото се компрометирало лечението тъй.
И да се диагностициарт от проктолог. ето, малко подробности:

Как се диагностицират хемороидите?

Щателната оценка и правилната диагноза от лекар проктолог е важна всеки път когато има ректално кървене или се появи кръв в изпражненията. Кървенето може да бъде симптом и на други заболявания включително и дебелочревен рак.
Точната преценка изисква оглед на пераналната област и палпация (ректално туше) последвано от оглед на аналния канал с аноскоп. За отхвърляне на други причини за кървене от дебелото черво е нужно провеждане на сигмоидоскопия или колоноскопия-диагностични процедури с фибро-оптични апарати които се въвеждат през ректума.
Отговори с цитат
  #128  
Стар 9th July 2007, 15:15
GOPLAY GOPLAY не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Не знам кои лекар ще тръгне да пипа хемороиди при възпаление! Първо се пият лекарства за да се успокоят.

Аноскопа, ако е дървен не върши никаква работа. Нищо не се вижда на аноскоп. Във Вита, където съм ходил преди години ми казаха, че нямам хемороиди и си въобразявам . Три месеца преди това на колоноскопия бяха констатирани категорично. Колоноскопията е гадна, но става и без упойка. Търпи се. Хубавото при нея е, че се оглежда не само ануса, но и правото черво и относително голям участък от дебелото. Т.е. диагностиката на причината за кървенето е изключително точна. Колоноскопия правих във ВМА. Минах и ехограф.

По-късно, понеже супер се изнервих от периодични кръвотечения, отидох в една клиника и ми махнаха три херомоидални възелчета. При първоначалния преглед ги видях на монитор. Апарата явно беше фибро-оптичен. Никаква болка.
Третирането на два от възлите беше с прихващане с пръстенчета, а на единия с лазер. При лазера се усеща много леко парване. Процедурата минава уникално бързо и абсолютно безболезнено.
Препоръчвам всеки, който има съмнения обезателно да направи прегледи при специалист!

Но се мернах не за друго, а да дам една профилакнична идея. Лично аз я прилагам ежедневно. Ефекта на тази лесно изпълнима рецепта се дължи на ударната доза биофлавоноиди.

Защо биофлавоноиди?

Считам, че едно от най-ефективните лекарсва, които съм приемал при възспаления е Флебодия. Има невероятен ефект. Флебодията е на практика ударна доза биофлавоноиди. Детралекса също е основан на биофлавоноиди.

Какво представляват биофлавоноидите?

Намаляват разтегливостта на вените, което е важно за блокирането на увеличаването на възелчетата. Намаляват венозният застой. Подобряват циркулацията на кръв. Тонизират стените на вените и капилярите. Укрепват капилярите!!! Имат антисептично действие.Нито един от биофлавоноидите не е токсичен!

И къде сега да ги търсим тези биофлавоноиди?

Те са Ви под носа, но никой не ги пипа.
Директно Ви давам моята рецепта, която е изключително лесна и евтина.
Два пъти на ден фреш от грейпфрут и един лимон (на островите Фиджи лекуват хевмороиди със сок от лимон). Като пари това прави 2.50-3 лева на ден максимум. Един път на ден какао. Какаото е бомба с биофлавоноиди! А цитрусите и специално грейпфрутите и лимоните са основните източници на биофлавоноиди.
При тази рецепта, която аз прилагам ежедневно забравих тотално всякакви притеснения. Контролните прегледи, които правя през 7-8 месеца не установяват хемороиди. Изчаквах достатъчно дълъг период за да съм сигурен в действието преди да я публикувам.

Ще се радвам, ако помогне на някой.
Отговори с цитат
  #129  
Стар 9th July 2007, 16:41
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

GOPLAY, тук НЕ сме лекари, и това, което казах не е отнесено към тях.
нали НЕ пише "лекарски форум" отгоре!?

за рецептата добре.
Кой казва, че аноскопа е дървен- какво е това нещо?? той се използва еднократно. Има и други техники.
Ако можеш, да допълнеш още за техниката- давай! За мен като не-лекар ми е трудно да ги обясня.
А, и трябва да ти рекЪ, че си ГОЛЯМО изключение - да ходиш редовно на профилактични прегледи-аз такъв човек не познавам.
Отговори с цитат
  #130  
Стар 9th July 2007, 18:31
Grimoire Grimoire не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от GOPLAY
Третирането на два от възлите беше с прихващане с пръстенчета, а на единия с лазер. При лазера се усеща много леко парване. Процедурата минава уникално бързо и абсолютно безболезнено.
Какви пари ти струваше цялата тази операция и как е следоперативния период? В смисъл, колко време след това те боля и ако те боля, много или малко беше?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хемороиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:47.