IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #141  
Стар 5th May 2006, 07:53
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Всъщност проблемът на хидрогела бил, че по някое време по гравитационни причини решава да се стича надолу и се просмуква в тъканите. Също така отнема вода от околните тъкани. Има ли некроза и какво точно я причинява - не е уточнено. Така че в това си права
Но е факт също така, че хидрогелът причинява по-често проблеми от протезите. И затова е забранен.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #142  
Стар 5th May 2006, 09:53
loly loly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 227
По подразбиране

Хидрогелът е ужасна работа. Преди да ми го извадят се беше стекъл надолу към ребрата, беше пропил в мусколите и тъканите и седеше на буци. Чуствах много силна болка и усещах, че ме разяжда отвътре. А сега са останали капсулите, които се бяха образували около него и които не могат да се остранят, така че пак се напипват малки буци, но поне не си личат като преди. Най-лошото е, че никога един мамограф не може да установи дали това са образувания или капсули от гела. Съветът ми е никой, никога да не прибягва до тази гадост. Въпреки, че е забранен все още се предлага в България от разни шарлатани, защото печалбата им от него е много голяма.
Отговори с цитат
  #143  
Стар 5th May 2006, 11:21
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Ей, момичета, благодаря ви за интереса, ама аз и работа имам да върша все пак...

Днес най-добрата ми приятелка, от тези които са тук наблизо, има рожден ден, та съм отсега в празнично настроение! Става на 32, след малко тръгвам да и търся подарък..

Сега по-сериозно, по темата. Значи, тук изобщо не става дума за това колко е вреден гелът, какви свойства има той, какво прави или не прави и т.н. и т.н. Тук става дума за това, че при един и същи поет ангажимент един хирург успява с лекота 100% да се справи, а друг от три пъти дори не може да наближи този резултат.

Всеки може да има всякакви особености и да дойде при един пластичен хирург с всякакъв проблем и във всякакво състояние, независимо дали по рождение, след катастрофа, нещастен случай или операция. Не гел, ами антени на извънземно ако имах на главата си и те кажат "да, ние в тази клиника имаме голям опит с антените, ще ти махнем тези без никакъв проблем и ще ти сложим други" те ТРЯБВА да го направят. А ако не могат, да не казват "момиче, няма смисъл да обикаляш (да ни излагаш ) защото по-добро никой не може да направи, подразбирай, че така ще си ходиш цял живот!" Това, второто, е особено недопустимо, то означава причиняване И на морална вреда, освен физическа, защото можете да си представите какъв ужас за пациента означава една такава перспектива.

В противен случай произволът би бил пълен! Един хирург примерно би могъл да пробие един имплант при поставянето му или да направи друга грешка, и ако пациентката рече да му каже нещо после, той да и дръпне една лекция за това знае ли тя колко лесно се пукат имплантите от само себе си, колко били вредни, колко жени са пострадали от тях и какви усложнения още могат да и се случат на нея... Така обаче НЕ СЕ работи, а най-малкото пък когато става дума за човешко здраве и за толкова скъпи операции. Нещо подобно на това, което се случи с мен, може да се случи на абсолютно всяка жена. Безопасно оправдание ще се намери във всеки един случай, според конкретните обстоятелства, но за съжаление фактите от това ще си останат непроменени.

Впрочем, последният ми хирург ми каза веднъж по повод съмненията ми, че проблемът ми изобщо е решим: "Нерешими проблеми няма! Колкото пъти трябва ще те оперирам, но ще те направя!" Ето ТОВА се нарича отношение към пациент и към една професионална задача! (А как пък точно на тия хирурзи най-рядко им се случва да повтарят, бе еййй... )

Пожелайте ми приятно прекарване довечера на купона, ще пиша във форумите по-нататък, че уикенда съм на гости.

Много радост и усмивки на всички!
Отговори с цитат
  #144  
Стар 5th May 2006, 11:30
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от loly
Хидрогелът е ужасна работа. Преди да ми го извадят се беше стекъл надолу към ребрата, беше пропил в мусколите и тъканите и седеше на буци. Чуствах много силна болка и усещах, че ме разяжда отвътре. А сега са останали капсулите, които се бяха образували около него и които не могат да се остранят, така че пак се напипват малки буци, но поне не си личат като преди. Най-лошото е, че никога един мамограф не може да установи дали това са образувания или капсули от гела. Съветът ми е никой, никога да не прибягва до тази гадост. Въпреки, че е забранен все още се предлага в България от разни шарлатани, защото печалбата им от него е много голяма.
Лоли, знаеш ли малко са ми странни някои неща, които пишеш. Аз съм имала хидрогел и зная, че той не се усеща, нито причинява болка. И лесно може да се разграничи при мамография/ехография.. А кога са ти го махали казваш?

Айде чао момичета, че ще закъснея

Усмивки
Отговори с цитат
  #145  
Стар 5th May 2006, 11:56
Amelie Amelie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 36
Изпратете съобщение чрез ICQ до Amelie
По подразбиране

Цитирай:
че при един и същи поет ангажимент един хирург успява с лекота 100% да се справи, а друг от три пъти дори не може да наближи този резултат.

Следя цялата тема. За клиника "Малинов" ясно, но на мен ми е интересно кой е този мистериозен хирург, който ти е помогнал и върнал към пълноценния живот.

Ще се радвам на отговор и весело на купона
Отговори с цитат
  #146  
Стар 5th May 2006, 16:57
loly loly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 227
По подразбиране

Truth, махнаха ми го преди два месеца. Болеше ме, защото пропивайки в мусколите си беше образувал твърди капсули, които при най-малкото движение се усещаха много силно. Явно при всеки е различно.Пиши ми как е било при теб и сега има ли някакви последствия от гела? Весело изкарване на купона!
Отговори с цитат
  #147  
Стар 7th May 2006, 20:24
MaDaLeNa MaDaLeNa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 163
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от poli_lady7
nqmam kirilica du6ici prostete, abe 6to ste go otvorili toq forum wob6te 6tom kato 4owek ne moje da si kaje kade e posradal...... da wi kaja si4ko si e ba6 taka za k-ka malinow... efremow raboti lo6o bila sym to4no w taq klinika edni gardi si prawih i me dooprawqha edwam se sprawiha nakarq gorkite....jenata s koqto jeveq kato gleda6e kwo stawa se otkaza da si prawi tq.....toq gel ne go znam kakyw e no napylno q razbiram taq truh syglasna sym 4e imat mnogo pretencii bez nikakwo pokritie abe stra6na rabota.....da ne zema sega mene nqkoj da me emne ei 4e ne sym w4era6na az....iskam sega da si prawa o4i i dwojna bradi4ka da mi mahat kajete nqkoi dobyr hirurg ok 6te pregledam foruma wsi4ko kakwo ste pisali ama kajete wse pak 4e da ne stane kato minaliqt pyt da me prawat na 4asti mersi 4ao da i usnite iskam da si prawa ama hubawo ako stane i priqtelkata mi sy6to iska
Бе жена, вие с приятелката си що не се обърнете към Пълна промяна
Много работа ще извадите на хирурзите.
Между другото след първия неуспешен опит, как се навивате на толкова много операции. За двойната брадичка и очите разбрах- явно проблемите на възрастта. Ама на устните какво ще правите? Силиконче ли? Успех при избора на лекар и внимавайте да не станете последователки на Майкъл Джексън
Отговори с цитат
  #148  
Стар 8th May 2006, 16:17
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Truth
Сега по-сериозно, по темата. Значи, тук изобщо не става дума за това колко е вреден гелът, какви свойства има той, какво прави или не прави и т.н. и т.н. Тук става дума за това, че при един и същи поет ангажимент един хирург успява с лекота 100% да се справи, а друг от три пъти дори не може да наближи този резултат.
Пак ще подчертая, че не зная подробности за случая /хайде някой да ми прати инфото на лични най- накрая, ца да не разсъждавам без да знам всичко/.
И все пак съм виждала интервюта с жени, на които също са правени многократни операции за хидрогела! Това съвсем не е изключение и зависи от много неща. Т.е. нима няма вариант първият хирург да е почистил вече доста от него, а вторият да е довършил работата ?
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #149  
Стар 8th May 2006, 17:51
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Aset
Цитирай:
Първоначално написано от Truth
Сега по-сериозно, по темата. Значи, тук изобщо не става дума за това колко е вреден гелът, какви свойства има той, какво прави или не прави и т.н. и т.н. Тук става дума за това, че при един и същи поет ангажимент един хирург успява с лекота 100% да се справи, а друг от три пъти дори не може да наближи този резултат.
Пак ще подчертая, че не зная подробности за случая /хайде някой да ми прати инфото на лични най- накрая, ца да не разсъждавам без да знам всичко/.
И все пак съм виждала интервюта с жени, на които също са правени многократни операции за хидрогела! Това съвсем не е изключение и зависи от много неща. Т.е. нима няма вариант първият хирург да е почистил вече доста от него, а вторият да е довършил работата ?
Асет,

Вариантът, който описваш, в моя случай не важи. Последната ми операция изобщо не е включвала доизчистване на хидрогел или довършване, а поправяне на това, което е било направено отвътре. (Иначе при мен хидрогелът също е бил остраняван на няколко пъти, естествено.)

Друго, което ясно показва, че изобщо не става дума за довършване е че - както бегло бях споменала преди това - последно, в отговор на моите настоявания, от Малинов бяха предложили "уникална" операция, която беше някаква пълна фантасмагория отвсякъде и изобщо НЕ Е това, което другият хирург фактически е трябвало да направи за да ме оправи. Аз зная, че ако се бях съгласила на нея, тя също нямаше да бъде сполучлива, точно както и останалите преди нея. Не че това е най-важното, но и цената на тази операция щеше да бъде значително по-висока от парите, които по-късно ми поискаха за успешната операция.

Сега виждам, че и друга жена изглежда е била писала нещо подобно, ако може да се съди по цитата в постинга на Мадалена, така че може пък към нея да пренасочат усилията на тукашните хирурзи, стига тя да е достъчно отзивчива изобщо да си дава труд да отговаря на такива въпроси, де..
Отговори с цитат
  #150  
Стар 8th May 2006, 20:11
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Truth
Цитирай:
Първоначално написано от Aset
Цитирай:
Първоначално написано от Truth
Сега по-сериозно, по темата. .
Пак ще подчертая, че не зная подробности за случая / ?
Асет,

Вариантът, който описваш, в моя случай не важи. Последната ми операция изобщо не е включвала доизчистване на хидрогел или довършване, а поправяне на това, което е било направено отвътре.
А какво е било направено отвътре? И каква фантасмагорична операция предлагаха в Малинов?
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Пострадалиприпластичниоперации
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:08.