IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 10th May 2006, 09:24
Amelie Amelie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 36
Изпратете съобщение чрез ICQ до Amelie
По подразбиране

Цитирай:
аз се оперирах при д-р Динев. Скъси ми носа и го стесни, но крайния резултат ще видя на 9-ти май, не крайния, но понеще си видя целия нос
Как мина? Има ли вече резултати от новото носле? Доволна ли си от творбата на д-р Динев?
Отговори с цитат
  #42  
Стар 11th May 2006, 12:53
didiablito didiablito не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 6
Изпратете съобщение чрез ICQ до didiablito
По подразбиране

И все пак някой има ли инфо за д-р Асен Меджидиев, защото инфото, което аз имам варира от "той е най-добрият" до "бягай далеч от него"?
Отговори с цитат
  #43  
Стар 1st June 2006, 13:39
didiablito didiablito не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 6
Изпратете съобщение чрез ICQ до didiablito
По подразбиране ринопластика

И все пак се спрях на д-р Евстатиев
Отговори с цитат
  #44  
Стар 1st June 2006, 14:19
dama_pika dama_pika не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 6
По подразбиране до тези, които вече си направиха ринопластика

Момичета, моля ви да ми кажете как се справяхте с дишането първите 2-3 дни, докато бяхте с тампони в носа?
Сухотата в гарлото, особено нощем?
Лесно ли се преодолява?
Отговори с цитат
  #45  
Стар 1st June 2006, 14:46
divine divine не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 19
По подразбиране

здравейте, отдавна чета коментарите и разказите тук, обаче реших в крайна сметка да се регистрирам. Ситуацияа е следната: На 17 години съм, цял живот имам проблем с дишането през носа. Помага ми олинта, който си пръскам вече 4 години всеки ден, за да дишам, иначе носа ми се запушва, не мога да го издухам защото ме болят ушите, а и не е както когато си хремав, защото имам чуството че имам тапа в носа и ни напред, ни назад. Попринцип имам и вродено изкривяване на преградата между ноздрите и тя допълнително пречи и изкривява формата на носа ми определено. Ходила съм на доста унг лекари и една част от тях ми даваха разни спрейове, на които вече и името не помня, но нищо не помагат. Няколко казаха, че така трябва да си живея... а преди няколко дена ходих при д-р Кунчо Кунев, който работи към болница Вита, той каза, че това може да се поправи само оперативно. Обясни ми с две думи, че ще седя само няколко дена, ще ми сложат някакви тампони в носа, че операцията ще бъде"закрита" ит.н. и каза, че може да направи и някоя корекция допълнително от естетическа гледна точка, при желание от моя страна. Аз разбира се, имам забележки към формата и размера, затова мисля и да ги променя., тъй като така и така ще има операция. Въпросът ми е, може ли някой да ми каже горе-долу, колко време ще имам синини, оттоци, ще боли ли много и общо взето личен опит и препоръки, защото да ви кажа много ме е страх, все си представям как ще приличам на годзила на майка му след операцията... Операцията още няма точна дата, зависи от мен, обаче май ще стане някъде след две седмици, защото имам и училище и трябва да се погрижа и за оценките преди това. А дали ще си личи, че е имало операция, зщото смятам да си махна гърбинката и да стесня нодрите. И въпреки това не знам защот толкова ме е страх, не са ми правили никаква операция досега, не съм влизала в болница, скоро загубих майка си и може би факта че тя имаше толкова неуспешни операции ме кара да се притеснявам допълнително. Много благодаря предварително на всякакви отзиви и съжалявам ако карам някои от вас да повтарят неща, които вече са написали, но действително ми трябва мнението на някой, който е преживал това .
Отговори с цитат
  #46  
Стар 1st June 2006, 16:51
dani_d dani_d не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 94
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от divine
здравейте, отдавна чета коментарите и разказите тук, обаче реших в крайна сметка да се регистрирам. Ситуацияа е следната: На 17 години съм, цял живот имам проблем с дишането през носа. Помага ми олинта, който си пръскам вече 4 години всеки ден, за да дишам, иначе носа ми се запушва, не мога да го издухам защото ме болят ушите, а и не е както когато си хремав, защото имам чуството че имам тапа в носа и ни напред, ни назад. Попринцип имам и вродено изкривяване на преградата между ноздрите и тя допълнително пречи и изкривява формата на носа ми определено. Ходила съм на доста унг лекари и една част от тях ми даваха разни спрейове, на които вече и името не помня, но нищо не помагат. Няколко казаха, че така трябва да си живея... а преди няколко дена ходих при д-р Кунчо Кунев, който работи към болница Вита, той каза, че това може да се поправи само оперативно. Обясни ми с две думи, че ще седя само няколко дена, ще ми сложат някакви тампони в носа, че операцията ще бъде"закрита" ит.н. и каза, че може да направи и някоя корекция допълнително от естетическа гледна точка, при желание от моя страна. Аз разбира се, имам забележки към формата и размера, затова мисля и да ги променя., тъй като така и така ще има операция. Въпросът ми е, може ли някой да ми каже горе-долу, колко време ще имам синини, оттоци, ще боли ли много и общо взето личен опит и препоръки, защото да ви кажа много ме е страх, все си представям как ще приличам на годзила на майка му след операцията... Операцията още няма точна дата, зависи от мен, обаче май ще стане някъде след две седмици, защото имам и училище и трябва да се погрижа и за оценките преди това. А дали ще си личи, че е имало операция, зщото смятам да си махна гърбинката и да стесня нодрите. И въпреки това не знам защот толкова ме е страх, не са ми правили никаква операция досега, не съм влизала в болница, скоро загубих майка си и може би факта че тя имаше толкова неуспешни операции ме кара да се притеснявам допълнително. Много благодаря предварително на всякакви отзиви и съжалявам ако карам някои от вас да повтарят неща, които вече са написали, но действително ми трябва мнението на някой, който е преживал това .
Здравей divine,
аз съм си правила ринопластика преди около 4месеца беше, големите отоци и синини изчезват около 10дни след операцията /всичко си е индивидуално може и след 3 дни зависи/, след това остават вече по-малки, които могат да се прикрият с малко пудра или фдт . Другото което е, пишеш че си на 17години, по принцип знам, че такава операция е хубаво да се направи минимум след 18-20години, когато е спял разтежът вече... За избора ти на хирург, не съм го чувала като име , но ако попрегледаш форумът, ще видиш, че за д-р Динев, във Вита работи също, има чудесни отзиви, не съм прочела негативен отзив от пациент за него , защо не направиш консултация с него също. Аз си правих операцията при Николай Георгиев, и съм много доволна от него, попречити из форума и виж също има мнения за него, не е излишно да направиш и с него консултация.
Успех!
Отговори с цитат
  #47  
Стар 1st June 2006, 17:10
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране Re: до тези, които вече си направиха ринопластика

Аз се бях уплашила, че ще се задуша първите нощи...разхождах се по коридорите на болницата, просто на мен явно не ми понесе дишането през устата...Не можах да спя докато не ми извадиха тампоните, после като труп...Ама минава. Това да е, дано да ти е хубаво нослето, хич да не ти пука!! :P
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
  #48  
Стар 1st June 2006, 19:04
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Ринопластика


Анотация:
Ринопластиката представлява хирургическо моделиране на носа, в следствие на травми или поради естетична нужда.

Описание:
Обща информация Ринопластиката представлява хирургическо моделиране на носа, в следствие на травми или поради естетична нужда. Съществуват различни техники в зависимост от началния и крайния резултат, в зависимост от това дали е необходимо да се засяга костната част или само хрущялната, дали е необходимо намаляване на ноздри, присаждане на хрущял или поставяне на протеза. При естетичната ринопластика разрезът се извършва вътре в ноздрите, като по този начин не остават видими външни белези. Пълна анестезия е необходима при класическата ринопластика със засягане на костните структури. При условие, че се прави лека корекция само на меката хрущялна предна част на носа, са възможни корекции и с местна упойка. Какво трябва да знаят пациентите преди да се подложат на такава операция: 1. Да не вземат Aspirin една седмица преди операция. 2. При пълна анестезия е задължителен консулт с анестезиолог в дните преди операцията. 3. Кръвни изследвания. 4. При пълна анестезия е задължително едно пренощуване в клиниката. 5. След операцията се появяват синини около очите и по бузите, които изчезват до няколко дни. Няма силна болка. 6. В постоперативния период, в ноздрите има тампони, които стоят 2 - 3 дни, а върху носа – гипсопревръзка, която стои 10 - 14 дни. Конците се резорбират сами. 7. Не издухвайте носа в последващите две седмици и спете на по - високи или две възглавници. 8. Ако носите очила, които са особенно тежки, избягвайте да ги слагате в последващите 3 - 4 седмици. Вашите въпроси относно ринопластиката можете да изпращате на E-mail: v.dinev@vita.bg
Отговори с цитат
  #49  
Стар 1st June 2006, 20:28
diana- diana- не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 3
По подразбиране

както всички знаем носа заема централно място у/в лицето ни,точно това ни кара да се решиме на промиана,аз лично предприех една цялостна промяна и сега сам много доволна.оставих зад себеси един голям,дълъг,широк и непропорционален нос.сега съм с много малко носле и единственото за което сажалявам е че не си направих операцията по рано.един единствен нос промени целия ми живот,сега дори сам щастлива,по-добра като човек-можеби защото се оттървах от един комплекс
Отговори с цитат
  #50  
Стар 9th June 2006, 13:28
Julet Julet не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 102
Изпратете съобщение чрез ICQ до Julet Изпратете съобщение чрез AIM до Julet
По подразбиране :)

Diana_ , ти при кой се оперира ?
__________________
Не е богат този, който има, а този който дава !!!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ринопластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:43.