IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 5th March 2009, 13:25
venera_lom venera_lom не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 13
По подразбиране ...

изварата съдържа предимно белтъчини, съветвам ви да е често във вашето меню.ако искате да се отървете от около 90% от мазнините смесете изварата с вода пасирайте (или с блендера) 4- 5 минути.образувалия се каймак отстранете, след което повторете процедурата но за 2-3 минутки
П.С. дори обезмаслената извара има процентно съдържание на мазнини
Отговори с цитат
  #52  
Стар 5th March 2009, 23:05
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране Re: ...

Цитирай:
Първоначално написано от venera_lom
изварата съдържа предимно белтъчини, съветвам ви да е често във вашето меню.ако искате да се отървете от около 90% от мазнините смесете изварата с вода пасирайте (или с блендера) 4- 5 минути.образувалия се каймак отстранете, след което повторете процедурата но за 2-3 минутки
П.С. дори обезмаслената извара има процентно съдържание на мазнини
Да, има, между 0,1% и 1%
Значи на 200 грама обезмаслена извара има пряко сили 2 грама мазнини и за да се спася от 90% от тях, демек от 1,8 грама, трябва да си играя 20 минути в кухнята, от които половината ще минат в миене на блендера

Всеки си решава сам де, и аз се изказвам крайно, признавам си.

Дано не съм объркала сметките
Отговори с цитат
  #53  
Стар 6th March 2009, 14:06
venera_lom venera_lom не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 13
По подразбиране ...

а незнам за сметките , но да права си - всеки си решава..това наистина е минимална подробност, но понякога ккаруцата се спъва от малките камъчета .. та го казвам за всеки случай за отчаяните, които спазват "всичко " а резултатът или се бави, или не идва
Отговори с цитат
  #54  
Стар 6th March 2009, 14:52
venera_lom venera_lom не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 13
По подразбиране ...

а и да ти кажа много вярваш на написаното- в повечето от случаите е пълна лъжа.Казвам го от ппит - пише 0,1 % а излизат 2 пръста мазнини..
Отговори с цитат
  #55  
Стар 6th March 2009, 17:11
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Права си, на изварата маслеността й личи, не е необходимо да се взираш в етикетите
Отговори с цитат
  #56  
Стар 6th March 2009, 19:22
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
Права си, на изварата маслеността й личи, не е необходимо да се взираш в етикетите
ако мазнината си е животинска няма проблем, но като знам как наблъскват млечните продукти с раст. мазнини, не ми се вярва
Отговори с цитат
  #57  
Стар 6th March 2009, 23:01
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от swim_fan
Цитирай:
Първоначално написано от hatred
Права си, на изварата маслеността й личи, не е необходимо да се взираш в етикетите
ако мазнината си е животинска няма проблем, но като знам как наблъскват млечните продукти с раст. мазнини, не ми се вярва
Не виждам причини да добавят растителна мазнина на изварата. Така само я оскъпяват ... Виж, да не я обезмасляват напълно е по - вероятно. Въпреки че едва ли за тях е рентабилно да "даряват" много по - скъпото масло на клиенти, които не го искат.

Предполагам, че по - големите фирми се пазят от завишено количество мазнини в продуктите, които се водят диетични. Все пак диетуващите хора са опасно племе, склонни са да се ровят в нещата и да правят разни проверки, след което да вдигат шумотевица

Големите гаври според мен са най - вече при храни, които не са ориентирани към общността на здравословно хранещите се - например разни кренвирши, меки колбаси, сладкиши, сосове, полуфабрикати, замразени пици и баници, сухи смеси за спагети и супи, кашкавали ... Ох, толкова са много ...
Отговори с цитат
  #58  
Стар 13th March 2009, 22:43
theknight theknight не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 5
По подразбиране За изварата

Здравейте. На мен пък изварата страшно много ми харесва. Аз по принцип си купувам от кауфланд има една обезмаслена, кашкавалена. Има я само в началото на седмицата при нас когато я докарват, но е просто супер. Аз си зимам по принцип половин килограм и мога да я изям на един дъх. Наистина е много вкусна. Не знам вие на какви "лоши" извари сте попадали. Тази е супер и е 39ст за 100гр. Другият път ще я снимам и ще ви пратя снимки
Отговори с цитат
  #59  
Стар 14th March 2009, 09:30
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

theknight, коментираме не само вкуса на изварата, а съдържанието. Кашкавалената е доста солена. Освен това най-вероятно и маслена
Ще сме ти благодарни да публикуваш снимка, за да имаме предвид
Отговори с цитат
  #60  
Стар 14th March 2009, 10:03
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
theknight, коментираме не само вкуса на изварата, а съдържанието. Кашкавалената е доста солена. Освен това най-вероятно и маслена
Ще сме ти благодарни да публикуваш снимка, за да имаме предвид
aniK, и аз с огромно очудване установих, че обезмаслената извара на Олимпус ( която е видимо обезмаслена ), е кашкавалена.

Това ме разколебава дали да я купувам. На всичкото отгоре, тя е гръцка, малко съм резервирана към техните млечни продукти, имайки предвид традиционно изобилната употреба на растителни мазнини в млечната им промишленост
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Извара
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:15.